Banka ve Krediler

4.000 TL ile Kupa Bardak Baskısı İşi Kurmak

4.000 TL ile Kupa Bardak Baskısı İşi Kurmak

Ek iş ya da geçiminizi sağlayacağınız tek iş olarak kupa bardak baskı alanını hiç düşündünüz mü? Online ya da tezgah usulü pazarlayabileceğiniz bu ürünler için düşük sermaye ve büyük kar marjını da işin içine kattığınızda asla “Sonuç olarak sadece bardak.” diyemeyeceğiniz bir iş dalı ile tanışmak üzeresiniz. Dikkatle okumanızı öneriyoruz…

Nerede hazırlayabilirim?

Evinizin rahatlığında hazırlayabileceğiniz bu tür kupaları aynı zamanda bir işyeri ortamı kurarak da dizayn edebilirsiniz. Ancak evde hazırlama yöntemini tercih ediyorsanız, pazarlama ağı kurmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Yani eşinize dostunuza satış yaparak ek gelir kazanmak niyetindeyseniz hiç başlamamanızda fayda var. Sonuç olarak 20 farklı kişiye kupa sattığınızı düşünün. Herkes de 5 kupa birden alsın. Ama sadece o kadar. 100 adet kupa satabilmek için bu işe girişmeniz para kaybetmenize eş değer bir durum olur.

Kupa bardak baskı işi için civarda ticari amaçlı kurulan işletmelere danışmanızda ve işi anlatmanızda fayda var. Hediyelik eşya satanlardan züccaciyelere, küçük kesim marketlerden parfümerilere kadar tüm mağaza ve dükkanlardan yardım isteyebilirsiniz.

Diğer seçenek olan işyeri açma fikri ise daha cazip. Size gereken tek şey 50m2’lik bir dükkan… Caddeye ve insan geçişine yakın olursa da satış açısından doğrudan müşteriye ulaşabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise internet üzerinden satış yapmaktır. E-ticaret usulü satış daha az yorgunluk ve maksimum başarı konusunda ideal bir yere sahiptir. Çünkü kendi çevrenizde en fazla kaç kişiye ulaşabilirsiniz ki? Ancak özellikle sosyal medya üzerinden satış yaparsanız dünyanın dört bir yanına ulaşma şansı yakalarsınız.

Baskılı kupalar için hangi malzemeler gerekir?

Basit bir kupa bardak baskı için aşağıdaki ürünlere sahip olmanız gerekmektedir:

 • Kupa baskı makinesi

Otomatik sublimasyon özellikli olan bu tür makinelerin fiyatları 500,00 TL’lerden başlayıp 3.000,00 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ancak orta yoğunlukta çalışan kişiler için yine 1.000,00 TL civarındaki makineler uygun olmaktadır. Eğer böyle bir makine edinecekseniz, yapacağınız baskı sayısına çok dikkat edin. Her ürün seri üretime uygun olmayabiliyor.

 • Inkjet sublimasyon mürekkepli yazıcı

Baskı kağıtlarınızı çıkarabilmeniz için kullanılmaktadır. Ortalama olarak 500,00 TL’ye mal olabilen bu yazıcılar işinizi görecektir.

 • A4 boyutunda transfer kağıtları

Fiyatları adet miktarına göre değişmekle beraber 50 tanesini 20,00 TL gibi fiyatlara satın alabilirsiniz.

 • Sublimasyon kupa bardaklar

Beyaz olanlarını tercih etmeye özen gösterin. Bu sayede açık ve koyu renk baskılarınız daha rahat görünecektir. Ayrıca hazır alıyorken 10 ya da 20 adet değil de bütçenize göre alabildiğinizce fazla alın. Bu tip perakende ürünlerde adet yükseldikçe fiyat aşağı çekilir. Örn. 50 tanesini 200,00 TL’ye almak varken, 30 tane için 150,00 TL ödeme yapmayın.

 • Isı bantları

10,00 TL ile 50,00 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Metresi büyüdükçe fiyatı artar.

Genel hesaplama

Çağımızda gelişen yeni iş fikirleri arasından kupa baskısını seçmişseniz sizin için kısa bir toparlama yapalım.

Kupa bardak baskı

Baskılı kupayı ne kadara kimlere satabilirim?

İşin sihri işte tam olarak burada başlıyor. Siz her şeyden önce bir yola çıktınız ve yeni iş fikirleri konusunda araştırma yaparken kupalar ile karşılaştınız. Sonrasında yeterli malzemeyi toparladınız ve sıra geldi satışa.

Kime, nasıl bir bardağı ne fiyatlardan pazarlayacağınıza piyasa değil siz karar verin.

Ama önce tasarım gücünüzü aktif olarak kullanmaya başlayın. Üzerinde “Canım Annem” yazan ve üzerinde anne kız olan bir bardağı 5,00 TL’den satışa sunabileceğiniz gibi, değişik kupa boyutları ve kulplarına sahip bardakları takım olarak da büyük işyerlerine pazarlayabilirsiniz. Örneğin, doktor muayenehaneleri özellikle elit kısımlara hitap eden yerlerdir. Bu gibi yerlere 6’lı ya da 4’lü şekilde üzerinde muayenehaneye ait resim ve yazıların olduğu ilginç kupa tasarımları yapar buna bir de altlık ya da renkli porselen ve ya alüminyum kaşık eklentileri ile kompozisyon hazırlarsanız müşteriniz size sadece bir takım için 200,00 TL dahi ödeyebilir.  Ancak ürünü sevdirmeniz ve kabul ettirmeniz gerekir.

Yani olay tamamıyla müşteri grubunuz ve istekleri ile ilgilidir. Siz aklınızı ne kadar kullanırsanız o oranda para kazanabilirsiniz.

Ayrıca bu tip yeni iş fikirleri konusunda özel günleri sakın es geçmeyin. Sevgililer günü, mezuniyet, doğum günü ya da terfi gibi konseptler hazırlayarak mutlaka müşterinize ve hediye edeceği kişiye özel olduklarını hissettirin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. fuat şen dedi ki:

  Öyle şans eseri çıktı karşıma okudukça şaşırdım gerçekten çok mantıklı bir iş şimdi daha detaylı araştırıp hemen başlayacağım.

 2. senay esen dedi ki:

  Hesaplanan miktar çok hoş, harcanan paraya göre getirisi çok fazla aklıma yatarsa yapacağım.

 3. hande gök dedi ki:

  Bu tür çok para harcamadan yapılan işler dikkatimi çekmeye başladı, benimde fazla birikmiş param yok bu tür işlerle değerlendirmeyi düşünüyorum

 4. hakan tekeş dedi ki:

  sadece 4000 tl gibi bir bütçe ile bu işlere girebilmek gerçekten güzel, çünkü ülkemizde iş oranları çok düşük kendi imkanlarımızla iş imkanı yaratmak çok iyi olur.

 5. kerem altun dedi ki:

  İş çok ilgimi çekti malzemeleri yazdım hemen şimdi alarak işe başlayacağım, sermayem az olduğu için ancak buna benzer işler yapabilirim şuan.

BİR YORUM YAZ