Banka ve Krediler

Kuru Temizleme Bayiliği Veren Firmalar 2018

Kuru Temizleme Bayiliği Veren Firmalar 2018

Günümüzde kuru temizleme işi yapmak büyük önem kazanmıştır. Çalışma hayatının yoğun temposu seçilen gülük kıyafetlerin her daim temiz ve düzenli olmasını gerektirir. Beyaz ve mavi yaka kavramları iş yaşamında bir çizgiyi, kaliteyi ve kıyafetlerdeki intizamın dört dörtlük olması gerektiğini anlatır. Hal böyle iken yapılması gereken en önemli şey kıyafetlerin türüne uygun biçimde temizlenerek kullanılmasıdır. Yanı sıra çalışmayan kesim de kirlenmiş kıyafetlerini kuru temizleme iş yerlerine götürerek temizletmektedir. Büyük şehirlerde ihtiyaçlara cevap vermek için çok sayıda bulunan bu işletmeler özellikle ev ortamında çamaşır makinesi ile yıkanamayan kıyafetlerin temizlenmesi için tercih edilmektedir. Sürekliliği olan kuru temizleme işlerinden gelir elde etmek de mümkündür. Mekanın nerede açılacağına karar verildiğinde ve kuru temizleme bayilik sistemi ile çalışıldığında yüksek gelir elde etme şansı bulunmaktadır.

Kuru Temizleme Bayilik Sistemi Nedir?

Şehirlerde, ilçelerde ve gelişmiş kasabalarda kuru temizleme mekanlarının her geçen gün arttığı bilinmektedir. Kıyafetlerin temizlenerek belli bir zaman içerisinde sahiplerine teslim edilmesi karşılıklı memnuniyeti beraberinde getirmektedir. Özellikle farklı türdeki kumaşların evde temizlenmesinin zor olduğu durumlarda kuru temizleme yapan makinelerin hassas ayarları ile temizlenmesi sorunsuz bir şekilde sonuç vermektedir. Bu işe talip olan kişilerin sıfırdan bir işletme açarak bilinmeye çaba harcamaları bazı durumlarda zaman ve para kaybı olabilmektedir. Bu nedenle kuru temizleme iş alanında marka olabilmeyi başarmış, ünlenen firmaların bayiliğinin alınması yeni açılacak olan firmalar için artı bir prestij ve ekstra iş kazancı anlamı taşımaktadır. Kuru temizleme alanında kendini kanıtlamış, başarılı firmalar sağladıkları avantajlarla yeni iş sahiplerine büyük kazançlar sağlamaktadır. Düşünüldüğünde bayilik alındığında beraberinde birçok imkan ve avantajında bu durumu takip ettiği görülmektedir. Kuru temizleme bayiliği alan firmaların işleri için kullandıkları makine ve cihazları oldukça pahalıdır ve ana bayiler bu cihazların kurulumlarını, bakımlarını yaparak hizmette sunmaktadır.

Kuru Temizleme Bayilik Sistemi ile Çalışan Firmalar

Sürekliliği tartışılmaz işlerin başında gelen kuru temizleme işlerine günlük hayatta çok sık şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde tüm semtlerde kuru temizleme işletmelerine rastlamak mümkündür. Özellikle oteller, üniversite kampüsleri, pansiyon gibi işletmelere yakın mesafede olan firmalar daha fazla müşteri talebi ile karşılaşmaktadır. Firmalar alanında tanınmış işletmelerin markası adıyla açıldığında güvenilirlikleri daha da artmaktadır. Kuru temizleme bayilik sistemi şeklinde öbekleşen yapı gereği bayilik usulüne uygun biçimde hizmet verilmektedir. Ana firma makine cihazların kurulumuna kadar her şeyi üstlenmekte ve distribütörlüğünü yapmaktadır.

Kuru temizleme iş sahasında bayilik sistemine göre işletme açmak isteyen kişiler için yapılan araştırmalar sonucunda bu hizmetten faydalanılması için marka isminin kullanılmasına izin veren firmalar mevcuttur. Onlarca firma bayilik hizmeti vererek büyümeye ve birçok insanın kendi işine sahip olmasına imkan sağlamaktadır. Bu firmalar örnek vermek gerekirse:

 • Wet Clean, giysi temizleme işleri gerçekleştirmekte ve 2008 yılından bu yana yaklaşık 10 şubesi ile hizmet sunmaktadır. Şubelerine yenilerini eklemek için bayilik sistemi ile bir çok ilde hizmet sunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde Ankara, Adana, İzmir ve İstanbul’da merkezleri ile giysi ve ev tekstilinde hijyenik bakım sunmaktadır.
 • Greendry Kuru Temizleme 2012 yılından bu yana 5 şubesiyle özellikle ütüleme alanında hizmet sunmaktadır. Ütü Evi Projesi bulunan merkez şube sayısını bayilik sistemi ile arttırarak büyümeyi hedeflemektedir.
 • Dry White, 2000 yılında hizmete başlamış bir firmadır. 37 şubesiyle etkili hizmet kalitesini müşterilerine sunmaktadır. Bu şubelerden 21 tanesi kuru temizleme bayilik sistemi ile açılmıştır. Türkiye’nin birçok ilinde şubeleri bulunan kuru temizleme firmasının önümüzdeki günlerde de bayilerinin farklı noktalarda açılacağı belirtilmektedir.
 • Dry Center bayilik sistemi ile büyüyen firmaların arasında yer almaktadır. Bayiliğini alan firmalara reklam, pazarlama, lojistik, teknik destek gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır. Tecrübeli yaklaşımı ve ARGE desteği ile gereken tüm yardımı sağlamaktadır.

Kuru temizleme bayiliği veren firmalar çoğaltılabileceği gibi sektörün tüm faaliyetlerinin başlıca önem arz eden durumu titiz bir yaklaşımla işlerin gerçekleştirilmesi olmaktadır. Bu alan için en önemli şeylerden biri yer seçimi olmaktadır ve bazı kriterler doğrultusunda bayiliğin misyonunu takip etmesi gerekmektedir. Bakıldığında ses getirmediği düşünülen alanlardan olan kuru temizleme sahiplerine yüklü miktarlarda paralar kazandırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. anıl demirbaş dedi ki:

  Bir ara aklımdan kuru temizleme dükkanı açmak geçmişti ama ciddi bir şekilde hiç düşünmedim, şuan hoşuma daha fazla gitti bayiliklere bakıyorum.

 2. ahmet kınalı dedi ki:

  Kuru temizleme diğer işler gibi değil, kendine has yöntemleri ve müşterileri var, ancak kazanılan parada sanırım az değil.

 3. derya alkan dedi ki:

  Eskidende yaptığım iş kuru temizlemeydi pek bir gariplik çekmeyeceğim sadece iyi bir bayilik seçmem lazım.

 4. zehra duman dedi ki:

  Kuru temizleme alışıldıktan sonra para kazandıran bir meslek, sürekli müşteriler kazandıktan sonra zaten para akışı sürekli oluyor.

 5. tahsin kaya dedi ki:

  Çevrem baya çok, ilk olarak kendi reklamımı çevremden yaparak işi çevirebileceğimi düşünüyorum.

BİR YORUM YAZ