Banka ve Krediler

Kuruyemiş Bayiliği Veren Firmalar 2018

Kuruyemiş Bayiliği Veren Firmalar 2018

İnsanların sıklıkla tükettiği besinler arasında kuruyemişler de yer almakta ve bu alanda ciddi bir talep oluşmaktadır. Bundan dolayı da talebi karşılamak amacıyla farklı firmalar ürün satışı yapmaktadır. Satış yapan firmaların bazıları daha küçük çaplı iken bazıları ise çok daha büyük ve ülke çapında hizmet vermektedir. Öyle ki bazıları ülke dışında dahi hizmet vermektedir. Kuruyemiş firmalarının bir kısmı müşterilere daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmak istemekte ve buna bağlı olarak da daha hızlı büyümeyi hedeflemektedir. Bu firmalar bunu bayilikler vererek yapmak istemektedir. Kuruyemiş bayilik veren firmaların listesi oldukça uzundur ve söz konusu firmalar bayilik vermek için bazı şartlar istemektedir. Bu şartlar firmaların kendi iç politikalarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Kuruyemiş Bayiliği Veren Firmalar ve Girişimcilerin Öncelikleri

Kuruyemiş bayilik veren firmaların girişimcilerden talep ettikleri ortak maddeler bulunduğu gibi ekstra maddeler de bulunmakta ve bunları bazı firmalar talep etmektedir. Oldukça karlı bir sektör olan kuruyemişçilik bundan dolayı girişimcilerin büyük ilgisini çekmektedir. Girişimciler firmaların bayiliklerini isterken seçici davranmakta ve öncelikle bilinen firmalara yönelmektedir. Fakat bunların istediği şartları sağlayamayacağını anlayan kişiler ise orta halli firmaları tercih etmektedir. Söz konusu durum hem firmanın talep ettikleri hem de girişimcinin imkanlarıyla doğrudan ilgilidir. Bundan dolayı da kişilerin tercihlerini belirleyen çok sayıda unsur yer almakta ve bunların tamamını toplu şekilde değerlendirdikten sonra firmaların şartları kabul edilmektedir.

Kuruyemiş Bayiliği Veren Firmalar ve İstenen Şartlar

Kuruyemiş bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Tadım Kuruyemiş: Ülkemizde bilinen kuruyemiş firmaları arasından en tanınanlardan birisi olup 1940 yılından beri hizmet vermektedir. 1940 yılından 1971 yılına kadar farklı bir isimle hizmet veren firma daha sonra ise Tadım adını almıştır. Yüzlerce çeşit kuruyemişi müşterilerine ulaştıran firmadan bayilik almak isteyen girişimcilerin sayısı bir hayli fazladır. Bayilik noktasında oldukça sıkı kuralları olan firma tarafından istenen bazı şartlar bulunmaktadır. Girişimcilerin şartların tamamını sağlaması gerekmekte olup aksi halde söz konusu bayilik verme işlemi iptal edilmektedir. Kuruyemiş bayilik veren firmalar arasındaki en önemli firmalardan bir tanesi olan Tadım tarafından istenen şartlardan bazıları şunlardır:

 • Girişimcilerin kullanmayı düşündükleri dükkanın merkezi bir noktada olması ve müşterilerin buraya kolay bir şekilde ulaşması gerekmektedir. Bunun için de dükkanın mutlaka işlek bir cadde üzerinde olması istenmektedir. Cadde üzerindeki yaya trafiğinin yeterli düzeyde olmaması durumunda başvurular kabul edilmemektedir.
 • Tercih edilecek dükkanın yeterli büyüklüğe sahip olması ve buranın firmanın istekleri doğrultusunda dizayn edilmesi gerekmektedir.
 • Tadım firmasından bayilik almak isteyen kişilerin söz konusu mekanı en az 2 yıllığına kiralaması ve bunu resmi bir kontrat üzerine dökme zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Girişimcilerin kuruyemiş satışı konusunda tecrübeli olması ve ticari bakımdan da insanlar tarafından sevilen birisi olması istenen şartlardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

Yukarıdaki şartları sağlanması dışında firma yetkilileri ile birebir görüşmeler yapılması gerekmektedir. Bu görüşmelerin ardından yapılacak başvurunun sonucu ilgili kişiye firma tarafından açıklanmaktadır.

Çıt Çıt Kuruyemiş: ülkemizde faaliyet gösteren en büyük firmalar arasında yer almakta ve Trabzon’da 6.500 m2 kapalı üretim alanına sahiptir. Kuruyemiş bayilik almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen firmalar arasında yer alan Çıt Çıt Kuruyemiş, 15 yılı aşkın bir süredir sektörde hizmet vermektedir. Söz konusu şirketin 20’den fazla ana bayisi yine 20’den fazla da tali bayisi bulunmakta ve bunlarla müşterilere hizmet vermektedir. Hem ülke içine hizmet veren firma hem de ülke dışına ihracat yapmaktadır. Avrupa’daki ülkelerin birçoğuna ihracat yapan firma özellikle Almanya’ya çok fazla ihracat yapmaktadır. Söz konusu durum firmanın ürünlerindeki kalite standartlarının Avrupa’ya uygun olmasını göstermektedir.

Kuruyemiş bayilik veren firmalar arasında yer alan Çıt Çıt Kuruyemiş bayilik vermek için bazı şartların sağlanmasını istemektedir. Söz konusu şartlarla firmanın farklı amaçları bulunmaktadır. Söz konusu amaçlardan bir tanesi müşterilerine daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmaktır. Bir diğeri ise uluslararası alanda dahi faaliyet gösteren firmanın hizmet kalitesini artırmak bir diğer hedeftir. Bunun için girişimcilerden öncelikle uygun bir noktada yer açmaları istenmektedir. İşlek bir cadde talebi birçok firmada olduğu gibi Çıt Çıt Kuruyemişte de bulunmaktadır. Bunun dışında firma tarafından açılacak yerin yeteri kadar büyük olması ve içerisinin uygun bir şekilde dizayn edilmesi istenmektedir. Bunun için gerekli olan yönlendirmeler ve destekler firma tarafından verilmektedir. Ayrıca girişimcilerde ciddi bir tecrübe, yetenek ve çalışkanlık gibi özellikler de aranmaktadır. Böylelikle firmanın daha da büyümesi hedeflenmektedir.

Kuruyemiş bayilik veren firmalardan bir diğeri ise Tuğba Kuruyemiştir. Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren firma 1980 yılında kurulmuştur. Ege Bölgesinin önemli kentleri arasında yer alan Aydın’da toplam 35.000 m2’lik kapalı alanda 750 civarında ürün üretimini yapan firmanın ülke çapında toplamda 63 bayisi bulunmakta ve bunların sayısı sürekli artmaktadır. Firma yaklaşık 1.000 kişiye istihdam sağlamakta ve organik üretim yöntemleri ile bilinmektedir. Doğal kuruyemişleri insanlara sunmayı hedefleyen firmanın ciddi bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Bundan dolayı da girişimcilerin ilgisini çekmektedir. Firma tarafından bayilik için istenilen şartlar benzer olup öncelikle başvuru yapıp daha sonra birebir görüşme yapılması gerekmektedir. Bunun sonucunda da bayilik alınabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. umit acer dedi ki:

  Kuruyemiş diğer işlere göre çok fazla aktif değil ancak rekabette bu doğrultada daha az her dükkanı iş görüyor.

 2. onur kaya dedi ki:

  Yeni bir iş yapmam gerekiyor ancak daha tam karar veremedim bakalım şimdilik kuruyemiş dükkanı açmak en mantıklısı geliyor.

 3. caner açıkkuş dedi ki:

  Kuruyemiş ülkemizde her dönemde bulunmuş bir meslektir, ülke olarak kuruyemiş bence boş kalmayacak bir meslek.

 4. zeynep sevinc dedi ki:

  Küçük hoş bir dükkan boşta, uzun süredir o dükkanı kiralamayı düşünüyorum içine en çokta kuruyemiş yakışır gibime geliyor. Bakalım her şeyi hoşuma giderse kuruyemiş olarak faliyete geçirebilirim.

BİR YORUM YAZ