BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9274,1
BITCOIN/TRY 63657,43

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanımının gerek mobil ortamda gerek ev hayatında yoğun bir şekilde yaygınlaşması ile birlikte bankalar, müşteri memnuniyetini ve potansiyelini artıracak adımlar planlamakta olup bunlardan birisi de internet bankacılığı uygulamasıdır.  Geniş işlem havuzu sayesinde bankacılık alanında yapılmak istenen tüm faaliyetleri 7 gün 24 saat içerisinde gerçekleştirebilmeyi son derece kolay ve hızlı bir şekilde mümkün kılan Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı noktasında günümüz teknolojisinin getirdiği avantajların oldukça faydası bulunmaktadır. Menü yapısı son derece akıllı sistemler kullanılarak oluşturulan ve yapılan işlemleri kısa sürede yerine getirebilmeyi mümkün kılan internet bankacılığı uygulaması, Kuveyt Türk müşterilerine bankacılık alanında yapacakları her işlem ile ilgili olarak finansal danışmanlık görevini de yürütmektedir. Bu sistemden yararlanmak isteyen banka müşterileri Kuveyt Türk müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 123 hattını aramak suretiyle şifre alma ve şifre üzerinde değişiklik yapabilme hakkına sahip olmaktadır.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Uygulamaları

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı ile ilgili banka tarafından yapılan planlamalar çerçevesinde müşterilere belli aralıklar ile bilgilendirme amacıyla e-postalar gönderilmekte olup bu maillerde herhangi bir bilgi talep edilmemektedir. İnternet Bankacılığı kullanma sürecinde oluşturulan giriş şifresi ve parolanın farklı şifrelerden oluşmasına güvenlik koşullarının üst seviyede olması adına özen gösterilmesi gerekmektedir. İnternet bankacılığına yapılan yatırımlar çerçevesinde virüs ve benzeri saldırılara karşı sistemin güvenliğinin sağlanması ve korunması adına gereken planlamalar sağlanmaktadır. Kuveyt Türk müşterileri diledikleri takdirde güvenlik koşulları üzerinde kendilerine uygun olacak şekilde düzenleme yapabilme hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca kullanılan web tarayıcılarını güncel tutmakta da yarar bulunmaktadır. İnternet bankacılığına giriş yaparken farklı bir yöntem olarak Turkcell ve Kuveyt Türk arasında yapılan anlaşma çerçevesinde mobil imza seçeneği de tercih edebilmek mümkündür.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İle İlgili Diğer Hususlar

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı kullanıcıları şifreyi unutması halinde uygulaması gereken prosedürler bulunmakta olup birkaç adımın takip edilmesi ile birlikte bu sorundan kısa sürede kurtulabilme imkanı bulunmaktadır. İlk olarak giriş ekranında yer alan şifremi unuttum ve anında şifre ikonunun bulunduğu yer tıklanmalı ve müşteri numarası, adı ve soyadı ile kimlik numarası gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat edilmelidir. Sistem tarafından kişinin cep telefonuna giriş şifresi gönderilmekte ve 3 dakika içerisinde ilgili şifrenin yazılması istenmektedir. Kart ve kimlik bilgilerinin doldurulmasının ardından oluşturulan geçiçi şifre sayesinde internet bankacılığı üzerinde işlem yapabilmek mümkün hale gelmektedir. Kuveyt Türk müşterileri daha sonra sisteme giriş yaparak geçici şifrelerini kendi hatırlayacakları şifreler ile değiştirebilme imkanına sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!