Banka ve Krediler

LC Waikiki Bayilik Şartları?

LC Waikiki Bayilik Şartları?

Ülkemizde 1997 yılında hizmet vermeye başlayan LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.bugün toplamda 35 farklı ülkede 750’yi geçen mağazası ile uygun fiyatlı ve kaliteli giyim ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Alışveriş tutkunluğu ve moda keyfinin yaşandığı Türkiye’de en popüler mağazalardan birisidir LC WAIKIKI. Giyim sektöründe iyi bir yer edinmek isteyen kişiler LC WAIKIKI’den bayilik alabilirler. Bunun için önce bayilik alma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Şartlar çok net olmasa da şu şekilde sıralayabiliriz;

  • En yakın LCW mağazasına belli bir uzaklıkta olmalıdır.
  • İnsan ve araç trafiğinin yoğun olduğu özellikle ana caddeler üzerinde konumlanmalıdır.
  • Mağazanın ortam büyüklüğü konusunda ise farklılıklar söz konusu olmakla birlikte ortalama büyüklük 1.000 metre kare civarında olması gerekmektedir.
  • LCW Bayilik için gerekli olan miktar açılacak mağazanın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Bayilik almayı düşünen girişimciler tüm bu kriterler dışında; mağazanın diğer rakip mağazalar ile olan rekabetini göğüsleyebilmeli ve şanına yakışabilecek şekilde yatırım yapabilecek güçte olmalıdır. Tüm bu şartları yerine getiren kişiler LCW mağazası ile iletişime geçebilirler.

LCW Bayilik Maliyeti Nedir?

Öncelikle bayilik olabilmenin maliyeti mağazanın açılacağı yere göre değişmektedir. Ayrıca mağazanın metrekaresi arttıkça kira bedeli ve diğer masraflarda artacağı için mağaza içi dekor ve diğer maliyetler ile birlikte girişimcilere ortalama 180.000 TL ila 200.000 TL arasında bir tutar gerekmektedir. Açılmış olan mağazanın şubesinin aylık 50 bin TL ciro yaptığını düşünerek meseleyi ele alırsak; %8 KDV oranında 50 bin✗0,92 = 46 bin TL, Ürün Maliyet Bedeli: Kazancın yaklaşık %60’ı maliyet olacağı için 46 bin✗0,4 = 18.400 TL, Brüt Kar Miktarı: 46.000 – 18.400= 27.600 TL  olmak üzere kazanç elde edilmektedir. Tüm masrafları ile ortalama 250.000 TL’ye kadar çıkabilen LCW bayilik alma ile ilgili en güncel açıklamalar içinse http://www.lcwaikiki.com adresinden İletişim Olanakları üzerinden yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

LCW Bayilik Nasıl Alınır?

Maalesef LCW 2012 yılında aldığı bir karar neticesinde yurtiçi bayilik hizmetlerini durdurmuştur. Bayilik sistemi yerine mağazalarını kendi bünyesin adı altında açmaya başlamıştır. Yine de birçok kişiye iş imkânı sağlamaktadır. Şu an Türkiye’de LCW bayilik veren firmalar bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra firma yurtdışında bayilik vermeye de devam etmektedir. Eğer yurtdışındaysanız bayilik için mağazanın kendi sitesi üzerinden firma yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yakın zamanda yine yurtiçinde bayilik aktif hale getirilebilir. LCW’nin güncel bayilik durumunu takip etmek isteyen girişimciler; firmanın resmi web sitesini devamlı ziyaret edebilir ve daha ayrıntılı bilgi almak için yetkililer ile iletişime geçebilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcan ak dedi ki:

    Lc waikiki bayiliğini hetkes alanilir ama baxı şartları bunlardan bir tanedi diğrr bayi ile atasımda belirli bir mesafe oşmadı gerekir

BİR YORUM YAZ