Masterpass Nedir?

Masterpass nedir sorusunun en kısa yanıtı internet üzerinden yapılan alışverişlerde kolay ödeme seçeneği şeklindedir. Masterpass sayesinde online alışverişlerde uzun uzun girilen bilgilere gerek olmamaktadır. Daha kısa bir şekilde alışveriş tamamlanabilmektedir. Mastercard tarafından sunulan bir hizmet olan masterpass sayesinde alışverişler daha kolay olduğu kadar da güvenlidir. Masterpass, online alışveriş yapmak için kullanılması gereken bilgileri kendinde toplamakta ve böylece her seferinde bu bilgilerin yeniden girilmesine gerek kalmamaktadır. Basit bir form doldurma aracı olarak düşünülebilir. Kullanıcılar yerine gerekli bilgileri masterpass sistemi sağlamaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Masterpass Nedir ve İlk Olarak Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmıştır?

Sanal ortamda yapılan alışveriş sayısı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Kullanıcılar güvenli ve kullanışlı ödeme yöntemlerine yönelmektedir. Kullanıcıların bu ihtiyaçları masterpass tarafından giderilmektedir. Masterpass ilk olarak 2013 yılında telaffuz edilmeye başlanmıştır. 2013 yılında Barselona’da her sene geleneksel olarak düzenlenen Mobile World Congress’te Mastercard tarafından böyle bir hizmetin verileceği duyurulmuştur. Bu duyurudan kısa süre sonra 2014 yılında masterpass kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve kısa sürede büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Tek tuşla alışverişi bitirme fikri kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekmeyi başarmıştır.

Masterpass Nedir ve Nasıl Kullanılmaktadır?

Kullanıcılar masterpass nedir sorusundan sonra nasıl kullanıldığını merak etmektedir. İnternette yapılan alışveriş tamamlandıktan sonra ödeme bölümüne geçilmektedir. Burada masterpass butonunun tıklanması gerekmektedir. Daha sonra ise masterpass’a bağlı olan elektronik cüzdanın seçilmesi ile işleme devam edilmesi gerekmektedir. Masterpass bu seçimi hafızaya alarak diğer alışverişlerde bu bilgiyi istemeyecektir. Eğer kullanıcıların elektronik cüzdanları yoksa o zaman ilk olarak masterpass’a üye olunması gerekmektedir. Daha sonra ise masterpass’a kartların eklenmesi gerekmektedir. Masterpass’in anlaşmalı olduğu bütün kartlar buraya eklenebilmektedir. Böylelikle masterpass aracılığıyla bu kartlarla ödemeler yapılmaktadır. Bankalardan gelen tek kullanımlık şifre ile kullanıcılar kendilerini doğruladıktan sonra rahatlıkla ödeme yapabilmektedir.

Masterpass Nedir Konusu ile İlgili Genel Bilgiler

Masterpass nedir sorusunun cevabı genel olarak bu şekildedir. Masterpass ile yapılan alışverişlerde kullanılan kartlar özelliklerini aynen korumaktadır. Alışveriş istenilirse taksitli bir biçimde ödenebilmektedir. Ayrıca alışverişlerden puan kazanma durumu masterpass ile de aynen geçerlidir. Bütün bu kolaylıkları sağlayan masterpass ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet vermektedir. Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyar kişinin bu ödeme şeklini tercih ettiği bilinmektedir. Sağladığı kolaylık ve güvenlik sebebiyle bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır. Masterpass’ın yakın zamanda en fazla kullanılan ödeme yöntemi olabileceği yönünde yorum yapan uzmanlar bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. yeliz maça dedi ki:

    İnternetten sürekli alışveriş yaparım önceden masterpass tan haberim yoktu öğrenince hemen aldım işlemler çok daha kısa ve hızlı gerçekleşiyor.

BİR YORUM YAZIN