Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2017

Eğitim harcamalarının giderek daha fazla yük olmaya başladığı günümüzde çocukları okula giden anne ve babalar zorlanmaktadır. İlkokula başladığı, hatta anaokuluna bağladığı andan itibaren masraflar başlamaktadır. Eğitim harcamaları, çocuğun üniversiteyi bitirmesine kadar oldukça bir uzun bir süreci kapsamaktadır. Ve gerçekten velilerin belini bükmektedir. Bu yüzden öğrenciye kredi veren bankalar ailelere ve gençlere nefes aldırmaktadır.

Aşağıda öğrenciye kredi veren bankalar konusunda kısa bir araştırmanın sonuçları yer almaktadır. 

Deniz Bank

Özellikle üniversite öğrencilerine hitap eden Deniz Bank’ın eğitim kredisi, gençlerin gelecek hayallerine ara vermemelerini sağlamaktadır. Bu kredi ile çeşitli okul masraflarını karşılamak mümkün. Aynı zamanda veliler de dershane, okul ve kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarını bu kredi sayesinde finanse edebilmektedir. Deniz Bank, eğitim kredisini en fazla 60 aya kadar vade ile sunmaktadır ve bu kredinin üst limiti 60 bin TL’dir. Vade seçeneklerine göre bankanın uyguladığı faiz oranları şu şekildedir:

 • 12 aya kadar vadeli kredilerde yüzde 1,30
 • 13-24 ay arası vadeli kredilerde yüzde 1,38
 • 25-36 ay arası vadeli kredilerde yüzde 1,50
 • 37-60 ay arası vadeli kredilerde yüzde 1,51
 

Garanti Bankası

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası da bulunuyor. Banka eğitim kredisi ile, öğrencilerin ve ailelerin her türlü eğitim ve öğretim giderleri, cazip kredi koşulları ile karşılamaktadır. Bankanın eğitim kuruluşları ile yaptığı anlaşmalar çerçevesinde okul taksitleri düşük faiz avantajları ile ödenebilirken, dileyen veliler ve üniversite öğrencileri, eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile de bu krediyi kullanabilirler.

En fazla 48 ay vade ile kullandırılan bu kredinin faiz oranları şu şekildedir:
 • 12 bin TL’ye kadar olan kredilerde yüzde 1,68
 • 15 bin TL’ye kadar olan kredilerde yüzde 1,58
 • 25 bin TL’ye kadar olan kredilerde yüzde 1,43
 

ING Bank

Banka, eğitim hayallerini engellemeyin ve eğitim gereksinimlerini eğitim kredisi ile karşılayın diyerek ihtiyaç sahiplerine sesleniyor. Bu kredinin hedefinde üç kesim var:

 • Bütün anne ve babalar
 • Bir öğrencinin eğitim giderlerini üstlenmiş kişiler
 • Düzenli bir gelir elde etmiş olan ve bir mesleği olan öğrenciler

Banka eğitim kredisini en fazla 48 aya kadar ve 50 bin TL’ye kadar veriyor. Bugün için geçerli faiz oranı yüzde 1,64’dir. Kredi kullandırımı sırasında binde 5 oranında kredi tahsis ücreti alıyor.

 

QNB Finansbank

Finansbank’ta da, sadece velilere hitap eden bir eğitim kredisi paketi bulunmaktadır. Ancak özellikle üniversite öğrencileri de, bir gelirleri olduğunu belgelerse bu krediden yararlanabilir.

Bu paket çerçevesinde dosya masrafı alınmamaktadır. Faiz oranları için şube ile görüşmek gerekmektedir. Eğitim kredisi en fazla 60 vadeli olabilmektedir. Açılacak mevduat hesabından da hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. firat altun dedi ki:

  Bakalım bu sene lise bitiyor şimdiden kredileri araştırıyorum üniversitede zorluk çekeceğimi bildiğim için şimdiden önlemleri alıyorum.

 2. miraç yağız dedi ki:

  Universite serüvenim yeni başlıyor daha 3 sene okuyacağım 3 sene düzenli kullanacağım bir kredi lazım bana.

 3. esra turan dedi ki:

  Öğrenciler için kredi veren bankalar mevcut ancak bazı bankalarda halen mevcut değil, bence bankaların %95 inde öğrencilere özel krediler olmalı.

 4. ozan duran dedi ki:

  Öğrenciyim bursum var ancak bir süre sonra yeterli kalmıyor mecburan kredi çekiyoruz bakalım şuan daha krediyi çekmedim ancak bu gidişle çekeceğim.

 5. fatih bülbül dedi ki:

  Bu sene üniversite 2 deyim ilk defa kredi çekeceğim daha tam ne yapacağımı bilmiyorum ancak kredi çekmem şart.

 6. enes demir dedi ki:

  Öğrenciler için kredi veren bankaların sayısı fazla ancak bence tüm bankaların öğrencilere özel kredileri olması gerekiyor, okuyan kişilerin sadece okumaları çok önemli.

 7. enes aydın dedi ki:

  Öğrenci olarak kredileri inceliyorum bakalım daha bir krediye karar veremedim ama bir kredi çekeceğim kesin.

 8. mert sarman dedi ki:

  Öğrenci olarak ülkemizde en çok krediler üniversitelilere tekabul ediyor, tanıdığım bir çok öğrenci kredi kullanılıyor, öğrenciler için sadece cazip olan banka önemli.

 9. caner aslan dedi ki:

  Ing bank öğrenciler için 50bin tlye kadar kredi veriyor, bende ing banktan kredi alacağım öğrencilere gerçekten çok yardımcı oluyorlar.

 10. mehmet büyük dedi ki:

  Deniz bankı inceledim, 12 aya kadar güzel bir kredisi mevcut, şuan hoşuma gitti biraz daha araştırdıktan sonra alacağım.

 11. murat etişken dedi ki:

  yaklaşık 2 yıl kadar krediye ihtiyaç duyacağım buda yüzde 1,38 olacak şekilde bir faiz ödeceyeceğim ancak meslek sahibi olduktan sonra bunu ödemenin çok zor olmadığını düşünüyorum.

 12. hakan turan dedi ki:

  15 bin tl ye kadar olan krediyi sanırım alacağım, ihtiyacımı görecek olan miktar tamda 15 bin tl çünkü inşallah alabilirim ihtiyacım çok fazla.

 13. okan çiğci dedi ki:

  Ben öğrencilik hayatımda garanti bankasının 12 bin tl lik kredisini almıştım o zamanlar bana fazlasıyla yetmişti, tabi düzenli ve kontrol altında harcamanız gerekiyor.

 14. mevsim ardıç dedi ki:

  Öğrencilerimiz eğitim hayatlarında bir çok sorunla karşılaşabiliyor, bir çok bankada öğrencilerimiz için çok düşük vaadeli krediler veriyor bu kredilerin artmasını diliyorum çok güzel bir çalışma çünkü.

 15. hicran ekin dedi ki:

  Öğrenci olarak bir çok bankadan kredi çekebiliyoruz, bu alan çok iyi ancak bence faiz oranları biraz daha düşük olmalaı.

BİR YORUM YAZIN