BIST 100 1.083 -1.49 | -16.43
BRENT PETROL 44,95 -0.02 | -0.01
EURO 8.711 0.41 | 0.04
EURO/USD 1.18413 0.23 | 0.0
GRAM ALTIN 459.42 -0.26 | -1.19
USD 7.3513 0.22 | 0.02
STERLIN 9.6348 0.54 | 0.05
BITCOIN/USD 11880,23
BITCOIN/TRY 87556,12

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Lisans, önlisans ya da yüksek lisans olarak eğitim gören öğrencilere farklı bankalardan avantajlı kredi kartları sunulabiliyor. Diğer kartlara göre daha düşük limitli ve düşük faiz oranlı olan bu kredi kartları öğrenciler tarafından sıkça tercih ediliyor. Öğrenci kredi kartı başvuruları için genel anlamda konulan bir şart olmaması da bir diğer avantajlı noktadır. Eğitim gören her öğrenci, başvuruyu yaptıktan sonra bu kredi kartlarını kolayca alabiliyor. Bu kartlar genel olarak 400-500 TL gibi bir limitle sunuluyor. Ancak düzenli şekilde ödeme yapan her öğrenci, kartının limitini belirli bir seviyeye kadar yükseltebiliyor.

İş Bankası

İş Bankasının öğrenciler için hizmete soktuğu İş'te Üniversiteli kart, en çok rağbet gören kredi kartlarının başında yer alıyor. 400 TL limitin belirlendiği bu kartta ilk yıl için öğrencilerden herhangi bir şekilde kart ücreti tahsil edilmiyor. Kartın borç gecikme oranı ise %2.62 seviyelerindedir. İş Bankası şubelerinden, cep telefonlarından ya da internet üzerinden başvuru yaptığınız zaman kredi kartına 1-2 gün içerisinde sahip olabiliyorsunuz. İş'te Üniversiteli karttan 1 yıllık bir sürenin ardından yıllık 20 TL kart ücreti alınır.

Türk Ekonomi Bankası

Bonus Card özelliği taşıyan ÜniversiTEB kredi kartı, öğrencilerin en çok talep ettiği kredi kartlarından birisidir. Yine 400 TL gibi bir limitin belirlendiği bu kartta borç gecikme oranının %2.60 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Ancak bu karta sahip olan kişiler düzenli ödeme ile birlikte kısa sürede kart limitlerini yükseltebiliyor. Bu kartın öğrenciler için en büyük avantajı ise, Bonus Card kampanyalarının geçerli olmasıdır. Reklamlarda ya da internette göreceğiniz tüm Bonus kampanyaları, ÜniversiTEB kartı olan öğrenciler için de geçerlidir. Bu karttan yıllık olarak alınan ücret ise 6.9 TL'dir.

İlginizi çekebilecek başka bir makalemiz olan En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı yazımızda, kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra en çabuk sonuçlanan bankalar hakkında bilgiler sunuyoruz.

Ziraat Bankası

Ülkemizin en kurumsal bankası olan Ziraat Bankası, öğrencilere yönelik de ayrıcalıklı fırsatlar sunarak avantajlı bir kredi kartı hizmete sunmuştur. Ziraat Genç Bankkart kredi kartı, MaximumCard özelliği taşıyan bir kredi kartıdır. Aynı zamanda bu kartı, hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabiliyorsunuz. Genç Bankkart; lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve doktora öğrencilerine 950 TL limit veriyor. Eğer devletten kredi ya da burs alıyorsanız, tek yapmanız gereken şubelere giderek kredi kartı talebinizi iletmek olacaktır. Kredi aldığınız hesap üzerine direkt olarak kredi kartınız tanımlanacaktır. Böylece tüm işlemleri tek banka üzerinden yapma şansına sahip olabilirsiniz. Ziraat Bankasının yıllık talep ettiği kart ücreti ise 15 TL'dir. Ayrıca kart sahipleri, tüm MaximumCard kampanyalarından sınırsız olarak yararlanabiliyor.

QNB Finansbank

Finansbank'ın öğrencilere özel olarak sunduğu Cardfinans Go kredi kartı, yıllık 25 TL kart ücreti ile alınabiliyor. Tüm kredi kartı özelliklerini içerisinde barından bu kredi kartı, alışverişlerinizde sizlere birçok para puan kazandırıyor. Kazandığınız bu para puanları, tüm alışverişlerinizde istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Akbank

Axess özellikli bir kredi kartı olan Exi26 kart, öğrenciler için alternatif olabilecek kredi kartlarından birisidir. Birbirinden farklı avantajlara sahip olan bu kart için ilk yıllığına herhangi bir kart ücreti de ödemiyorsunuz. İlk yılın sonrasında bu karttan yıllık olarak alınacak olan ücret 20 TL'dir. Ayrıca borç gecikmesi için de %2.80 faiz oranı belirlenmiştir. Bu karta başvuru yapabilmek için en temel şart ise, 26 yaşını geçmemiş olmaktır. Şayet 26 yaşının üzerinde iseniz Axess Exi26 kartına başvuru yapamıyorsunuz. Bu kredi kartı alışverişlerde sizlere birçok Chip para kazandırabileceği gibi geniş taksit fırsatları da sunacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (1)

selin ince

18 Ocak 2018, 01:14

Bu universitedeki ilk senem bütçe olarak çok sıkıntı çektim alabilirsem kredi alacağım şuan öğrencilere kredi veren tüm bankaları araştırıyorum.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!