Banka ve Krediler

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Ülkemizde giderek büyüyen ve gelişen otomotiv sektörü ile birlikte ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda Oto Ekspertiz Bayilik açmak oldukça karlı bir iş seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektörde tecrübesi bulunan kişilerin kendi bütçeleri ve girişimleri ile birlikte kurabileceği oto ekspertiz dükkanları haricinde bu alanda faaliyet gösteren ve geniş müşteri ağıyla dikkat çeken ve Bayilik Veren Firmalar arasında yer alan kurumsal şirketlerin talep ettiği kriterleri yerine getirerek de işyeri sahibi olmak ve alanda ilerleyerek yüksek gelir elde etmek mümkündür. Bu firmalar ile ilgili detaylara bakıldığında 2007 yılında faaliyetlerine başlangıç yapan ve 21 farklı noktada şubesi bulunan Otorapor firması, bayilik almak isteyen girişimcilerin açacakları işyerinin anayol kenarlarında bulunmasını ve en az 150 metrekare büyüklüğe sahip olmasını istemektedir. Şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda Avrupa ve Asya bölgesi yer almakta olup bayi sahibi olmak isteyenlerin yaklaşık olarak 5 bin Euro bütçesi bulunması gerekmektedir. Şubesini 3 ay gibi bir sürede açabilen girişimciler, şirkete reklam katılımlarından %6, elde ettiği gelirlerden ise %3 pay ödemek durumundadır.

Sektörde Yer Alan Diğer Firmaların Oto Ekspertiz Bayilerinden Talep Ettiği Hususlar

Bayilik Veren Firmalar içerisinde bulunan Pilot Garage şirketi, 2014 yılından beri 26 farklı şubesi ile ülke içerisinde hizmet vermekte olup şube sayısını 80 seviyesine çıkarmayı hedeflediği için girişimciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.  Açılacak işyeri büyüklüğünün en az 100 metrekare olmasını isteyen şirket, girişimcilerin otomotiv sektöründe kariyer hedefleri bulunan kişiler olmasını ve şirketin markası ile müşteri önündeki imajını artıracak kişiler olmasını dikkate almaktadır. Sektörde belirlenen standartların ve gerekli görülen eğitimlerin takibi ile zamanından modernizasyonunu sağlayacak imkanlarında bulundurulması Pilot Garage firmasının önem verdiği diğer hususlar içerisindedir. Bayilik hakkı elde etmek isteyen girişimciler ilk etapta şirkete telefonla ulaşarak detaylar ile ilgili bilgi edinebilir ve ön görüşme süreci sonrasında franchise sözleşmesi imzalayarak işyeri açabilmektedir. Pilot Garage bayisi olmak isteyen girişimciler işyeri kurulum sürecinde yaklaşık olarak 150 bin lira bütçesinin bulunması ve ekspertiz yaptığı her araç için şirkete 7 lira ücret ödemesi gerekmektedir.

Auto Ekspertiz Şirketinden Alınacak Bayilik İle İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar

Oto Ekspertiz Bayilik hakkı sağlayan firmalar arasında yer alan Auto Ekspertiz şirketi 2013 yılında sektörde faaliyetlerine başlamış olup bayi sayılarını artırarak yoluna devam etmeyi planlamaktadır. Firma ile telefon yoluyla irtibat kurabilecek girişimciler, görüşme işlemi sonrasında anlaşma sağlanması ile birlikte sözleşme imzalar ve yer seçiminden sonra işyeri açma hakkı elde etmektedir. 45 gün gibi bir süre içerisinde işyeri açma işlemlerinin tamamlanabilmesi mümkün olup kurulum masrafları için ortalama olarak 10 bin Euro harcanması gerekmektedir. Sektörde müşteri potansiyelini ve kar marjını artırmak isteyen girişimciler, bayilik dükkanları daha büyük şehirlerde ve araba satış noktalarına yakın bir konumda açarak oldukça faydalı bir iş yapmış olacaktır. İşyerinde kullanılacak ekipmanlar ve çalışacak personelin niteliği de müşteri memnuniyetini artırabilmesi açısından çok önemli bir husustur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ