BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9281,49
BITCOIN/TRY 63708,15

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Ülke içerisinde gelişen ve büyüyen bir alan olan ikinci el araç sektöründe ortaya çıkan müşteri talepleri doğrultusunda satın alınmak istenen araçlar ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamamak ve ödenen paraların karşılığını alabilmek için ekspertiz işlemleri oldukça popüler bir hale gelmiştir. Ülkemizde alanla ilgili son gelişmelere bakıldığında ise aylık bazda 500 bin araç satışının olduğu ve bu satışlarda %65 seviyesinde ekspertiz işlemi gerçekleştiği görülmektedir. Bu doğrultuda Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

gelişen sektörden pay almak ve kar getiren bir iş sahibi olabilmek için oldukça faydalı bir hamle olarak karşımıza çıkmaktadır. Oto tamir dükkanlarına göre daha net ve ayrıntılı sonuçlar sunan ekspertiz işlemi pek çok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Oldukça cüzi bedeller ödeyerek ve düşük bir bütçe ile işyeri açabilme imkanının bulunduğu sektörde açılacak işyerinin büyüklüğü ve konumuna bağlı olarak karşılanması gereken masraflarda artışlar yaşanması söz konusu olabilmektedir.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açma Sürecinde Dikkate Alınması Gereken Hususlar

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak için yeterli sermayesi bulunan girişimciler kendi imkanları ve sektörde edindiği tecrübeler ile birlikte işyeri açabileceği gibi bu alanda hem ülke çapında hem de uluslararası alanda faaliyet gösteren kurumsal şirketlerin talep ettiği kriterleri yerine getirerek bayilik hakkı elde edilmesiyle de iş sahibi olabilmektedir. Açılacak dükkanın araç satışlarının yapıldığı noktalara yakın bir konumda bulunması ve iş potansiyeli yüksek şehirlerde açılması işlerin kısa sürede istenen seviyelere gelmesini mümkün kılacaktır. Dükkan içerisinde işlemler sırasında kullanılacak ekipman ve teknolojilerin en son sistemler ile donatılması, faaliyetleri sürdürecek personelin nitelikli ve tecrübeli kişilerden oluşması da müşteri memnuniyetini ve güvenini kazanma adına dikkate değer bir diğer husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açılış Süreci

Yeterli sermaye ve iş planına sahip olan girişimciler, Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak için süreç içerisinde bağlı bulundukları belediyenin kurumsal web sitesine giriş yaparak başvuru formlarına ulaşabilmekte ve işyeri açma sürecinde ihtiyaç duyulacak belgelerin hazırlanması ile birlikte başvuru formuyla birlikte belediyeye müraacat edebilmektedir. Alınan ruhsat ve izinler sonrasında vergi dairesine gidilerek vergi işlemlerinin de tamamlanması gerekmektedir. İşyeri açılacak yerde hizmet veren diğer kuruluşlar araştırılarak sektördeki rekabet ortamı hakkında bilgi edinmek ve çeşitli girişimciler ile fikir alışverişinde bulunmak da yarar sağlayabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!