BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9275,99
BITCOIN/TRY 63670,36

Oyuncakçı Dükkânı Nasıl Açılır?

Çocuklar için oyuncakçı ve oyuncakların yeri çok farklıdır. Bir oyuncak, çocukları çok farklı hayal dünyasına götürerek mutlu edebilmektedir. Çocuklarla dışarıya çıkıldığında eve oyuncak almak neredeyse imkânsız gibidir. Çocukların gitmekten en fazla hoşlandığı yerler arasında oyuncakçılar da bulunmaktadır. Oyuncakçı dükkanı açanlar bu konuda çok şanslıdır. Hem maddi kazanç elde etmektedirler hem de çocukları mutlu etme şansını yakalamaktadırlar.

Oyuncakçı Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncakçı dükkânı açabilmek bu konuda ciddi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Oyuncak piyasasını dükkân açmadan önce bir süre takip etmek faydalı olmaktadır. Dükkân açma konusuna kesin olarak karar verdikten sonra ilk karar vermeniz gereken, kendi dükkânınızı mı açacağınız yoksa bir markanın bayiliğini mi alacağınızdır. Bu soruya cevap vermeden bu konuda plan yapmak doğru olmayacaktır. Dükkânda satacağınız oyuncak çeşitliliği içinde araştırma yapılması gerekmektedir. Oyuncak seçiminde hem çocukların ilgisinin çekilmesi hem de anne babaların dikkatinin çekilmesi gerekmektedir. Sadece çocuklara odaklanmak hatalı olacaktır. Çocukların eğlenebilecekleri oyuncaklara dükkânda yer verildiği gibi daha çok çok ailelerin ilgisini çeken eğitici oyuncaklara da yer verilmesi gerekmektedir.

Oyuncakçı Dükkanı İçin Online Satış Seçeneği

Oyuncakçı dükkanı için online satış seçeneğinin de düşünülmesi gerekmektedir. online satış içinde gerekli şartların sağlanması ve buradan da satış yapılması önemlidir. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişte ciddi bir artış yaşanmaktadır. Bu duruma kayıtsız kalmak ticari olarak ciddi bir hata olacaktır. Online satış için çeşitli ticaret sitelerine kayıt olunabilmekte ve buralardan satış yapılmaktadır. Ya da küçük bir yatırımla dükkân için bir e-ticaret sitesi kurularak buradan satışlar gerçekleştirilebilmektedir. Dükkânın açılışından sonra reklamının çok iyi yapılması gerekmektedir. Reklam sayesinde ciddi bir müşteri kitlesinin dükkândan haberdar olması sağlanmaktadır. Dükkânın açılıştan kısa süre sonra tanınması önemlidir. Dükkâna gelen müşterilere gereken özen gösterilmeli ve bu şekilde de dükkânın reklamının yapılaması sağlanmaktadır. Ayrıca dükkânın iç tasarımının özellikle çocukların ilgisini çekecek şekilde yapılması gerekmektedir.

Oyuncakçı Dükkanı Açmak İçin Ne Kadarlık Yatırım Gerekmektedir?

Oyuncakçı dükkânı açabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Eğer bir firmadan bayilik alınacaksa, istenecek belgeler daha farklı olabilmektedir. Fakat genel olarak istenen belgeler aynı olmaktadır. Normal bir işyeri açmak için gerekli olan belgeler oyuncakçı dükkânının açılışında da istenmektedir. Belediyeden işyeri için ruhsat alınması gerekmektedir. Ayrıca vergi dairesine kayıt yaptırılarak vergi numarasının alınması gerekmektedir. Bunların dışında dükkânda görev yapacak herkesin sigorta priminin yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde kaçak çalışma durumuna düşülebilmektedir. Bu durumda ciddi cezalarla karşı karşıya kalınma olasılığı çok yüksektir. Bunların dışında bu dükkânı açmak için ciddi bir yatırım gerekmektedir. Bu yatırım açılacak dükkânın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama bir oyuncakçı dükkânı için 40 bin lira ile 70 bin arasında bir miktara ihtiyaç duyulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!