Panço Giyim Bayilik Şartları

Artık bütün dünyada bebek ve çocuk giyiminde, bebekler anlamaz veya çocuklar için farketmez anlayışı terkedilmiştir. Aynı şekilde ülkemizde de tasarımcıların çocuk modasına bakış açısı değişmiştir. Şurası gerçektir ki, çocuklar büyürken, onların kişilikleri de gelişir ve büyür. Uzmanlara göre çocukların giydikleri, eğer kendi seçimleri olursa, kendi özel dünyalarını yansıtmış olurlar ve bu, çocukların en doğal haklarıdır. Tasarımcılar da uzmanların bu görüşleri paralelinde çocuk modasına yön vermektedir ve çocuk kıyafetleri tasarlarken, onların yaşamlarında önemli olan dönem ve kavramları baz almaktadır. Bugünün çocuk tasarımları, çocukların kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri ve yaratıcılıklarını daha kolay dışa vurabilecekleri giysilerdir.

Böyle olunca zaman zaman farklı trendler ortaya çıkmaktadır. Örneğin bir dönem dünyaya çocukların gözünden bakan tasarımlar öne çıkmıştır. Simetriden uzaklaşılmış ve asimetrik veya organik şekiller çokça kullanılmıştır. Kullanılan renkler daha güçlü ve canlı olmuştur. Aynı, çocukların yaptıkları ve boyadıkları resimler gibi. Bir dönem ise tasarımlarda doğa esas alınmıştır. Doğal yaşam, doğa sporları, kamplar, izcilik ve çiftlik yaşamı gibi aktiviteler giysilerde vurgulanmıştır. Bu tasarımlarda renkler, toprak, su ve hava tonlarına bürünmüştür.

Bazen de tasarımlarda çocukların içinde yaşayan masal kahramanları, prensler, prensesler, vahşi hayvanlar veya çok sevilen çizgi film kahramanları öne çıkar. Önümüzdeki günlerde başka trendler de olacaktır. Çocuk giyimlerinde trendler değiştikçe Panço Giyim firması da bu trendleri izlemeye ve tasarımlarında uygulamaya devam edecektir.

Panço Giyim Kimdir?

1978 yılında Eminönü Sultanhamam’da toptan satış işleri ile tekstil sektöründe faaliyete geçen Panço Giyim, hızlı bir gelişme göstererek, ticari yaşamında büyük başarılar elde etmiştir. Panço Giyim, bu başarılarının sonunda 1984 yılında marka olma sürecine girmiş ve Şişli’de ilk mağazasını açmıştır. O günden beri de sektörde lider çocuk markası olma özelliğini koruyarak kaliteli ve sağlıklı üretim yaklaşımı benimsemiş ve belirlediği misyon ve vizyon doğrultusunda bugünlere emin adımlarla gelmiştir.

Bu süreç içinde kendi markası dışında Winx, Pepee, Sünger Bob ve Ben10 gibi markalı ürünlere de ev sahipliği yapmıştır. Bunun yası sıra Beşiktaş, Fenerbahçe, Hello Kity ve Frozen gibi markalı ürünleri de bünyesinde tutmaya devam etmiştir. Bugün de aynı ürünleri tüketicilere sunmaya devam etmektedir.

Bugün Panço Giyim, 100 mağazanın üzerinde ve yaklaşım 250 satış noktasında müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca Avrupa ülkelerinde, Ortadoğu ülkelerinde ve Türk Cumhuriyetleri’nde de hem anne ve babalara hem de çocuklara hitap eden geniş bir ürün koleksiyonu ile ürünlerini pazarlamaktadır. Geçmişte olduğu gibi bugün de modayı takip eden ve çok zengin çeşitlilikte ürün koleksiyonlarına sahiptir. Bundan sonra da aynı kaliteli ve güvenli ürünlerle müşterilerinin karşısına çıkmaya devam edecektir.

Panço Giyim ürün yelpazesi başlıca şu gruplardan oluşmaktadır: yenidoğan, erkek bebek, kız bebek, erkek çocuk, kız çocuk, aksesuar, lisanslı ürünler ve ayakkabı.

Panço Giyim, 2015 yılında Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği tarafından verilen, en çok beğenilen ve tercih edilen çocuk giyim markası ödülünü kazanmıştır. Bu dernek, alışveriş merkezlerinin, perakende sektörüne katma değer yaratan, buralara gelenlere keyifli bir alışveriş olanağı sunan ve dünya standartlarında yerler olmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Panço Giyim Bayilik Şartları

Panço Giyim bugüne kadar olan başarılarını daha ileri götürmek ve ülke genelinde daha fazla yaygınlaşabilmek amacı ile girişimcilere bayilik vermektedir.

Aşağıda Panço Giyim markası ile çalışmak isteyen girişimcilere yardımcı olmak için firmanın bayilik şartları açıklanmıştır:

 • Açılacak mağaza, bulunduğu il veya ilçenin alışveriş potansiyeli yüksek bir caddesinde, meydanında veya alışveriş merkezinde olmak zorundadır.
 • Mağazanın büyüklüğü en az 100 metrekare olmalıdır.
 • Mağazanın iç dekorasyonu Panço Giyim tarafından belirlenen konsepte uygun olmalıdır. Panço Giyim, ülkemizin her yerindeki mağazaların birbirleri ile aynı olmasını istemektedir.
 • Bütün bayiler metrakere büyüklükleri ile orantılı şekilde, aynı ürün yelpazesine ve aynı konsepte sahip olmak zorundadır.
 • Bayiler merkeze bildirmeden dış alım yapamazlar. Ancak merkez tarafından onaylanmış dış alılar yapılabilir. Bu durumda merkez ile anlaşmalı firmalardan sağlanan özel indirim imkanları bayilere de yansıtılmaktadır.
 • Bayilik sözleşmesi yapılırken, mağazanın bulunduğu lokasyona ve iş yapma gücüne bağlı olarak değişen bir mağaza bedeli talep edilmektedir.
 • Mağaza bedeli belli bir vadeye göre ödenecekse, bankadan teminat mektubu alınması gerekmektedir.
 • Mağaza bedeli peşin ödenecekse duruma göre özel bayi indirimi uygulanmaktadır.
 • Panço Giyim, bayilere özel ürün değiştirme hakkı ve sezon sonu indirim hakkı vermektedir.
 • Panço Giyim, vitrin tasarımı, mağaza içinde ürünlerin yerleştirilmesi ve elemanların yetiştirilmesi gibi konularda bayilere her türlü desteği vermektedir.
 • Eğer bayi, merkezin ve diğer bayilerin kullandığı bilgisayar programını satın almak isterse, gerekli bilgi aktarımları ve yüklemeleri merkez tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Bayilik sözleşmesi yapıldıktan, bayilik koşulları yerine getirildikten ve bayi faaliyete geçtikten sonra, merkezin çıkaracağı bütün görsellerde ve ilanlarda bayinin adına yer verilmektedir.

Panço Giyim için her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur ve bayilerinden de aynı şekilde faaliyet göstermesini talep etmektedir. Bu yüzden de Panço Giyim bayi seçiminde titizlik göstermektedir. Ürünlerin kalitesinden ve fiyatların uygun olmasından ödün vermemektedir.

Panço Giyim ile bayilik şartlarını görüşmek ve daha fazla bilgi almak için firmanın https://www.panco.com.tr/ web sitesinden ve info@panco.com.tr web adresinden iletişime geçilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN