Banka ve Krediler

Para Kazandıran Android Oyun ve Uygulamalar

Para Kazandıran Android Oyun ve Uygulamalar

Tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazlarda oyun oynamak güzel de, bir de oynadıkları oyundan veya kullandıkları uygulamalardan para kazanan kişiler var. Bunu biliyor musunuz? Evet bu doğru. Oyun oynayarak para kazanma düşüncesi elbete kulağa hoş geliyor. Özellikle bu oyunları daha çok gençlerin oynadıkları düşünülürse, bir yandan eğlenirken bir yandan harçlıklarına katkı sağlamaları güzel bir şey.

Aşağıda para kazandıran birkaç Android oyun ve uygulama açıklanmaya çalışılmıştır. Belki bunlardan birini siz de oynuyorsunuz veya kullanıyorsunuz. Haydi aşağıdaki notlara bir göz atın. Ama baştan söylemekte yarar var. Bu oyunlar çok yüksek miktarlarda para kazandırmıyor. Sadece harçlığınıza destek sağlamış olacaksınız.

1. Bitwalking
Bitwalking hem yürümek hem de para kazanmak amaçlı bir oyundur. Zaten oyunun isminde yer alan bit, sanal para demektir, walking ise yürüyüş demektir. Mobil telefona yüklenen bu uygulama, atılan adımları saymakta ve her 10 bin adım tamamlandığında 1 Dolar kazandırmaktadır. 10 bin adım yaklaşık 8 kilometrelik bir yürüyüş demektir. Kazanılan paralar neticede sanaldır ancak Bitcoin uygulaması gibi gerçek para olarak harcanabiliyor. Öyle ki bazı spor ayakkabı firmaları da Bitwalking parasını kabul edeceklerini açıklamıştır.

Firmanın http://www.bitwalking.com/beta web sitesi üzerinden kaydolmak ve yürüdükçe para kazanmaya başlamak mümkündür. Bitwalking uygulaması sayesinde kazanılan paralar, internet üzerinden alışverişlerde kullanılabilmektedir.

2. Wild Wallet
Bu uygulama ile kullanıcılara bazı mobil uygulamalar önerilmekte ve bu uygulamaların yıldız ile değerlendirilmesi istenmektedir. Wild Wallet, önerilen her uygulama ve oyun içinde yer alan videolar izlendikçe, oyunlar oynandıkça ve yorumlar yapıldıkça, farklı değerlerde krediler vermektedir. Daha sonra bu krediler paraya dönüştürülmektedir. Bu dönüşüm için belirlenen alt sınır 5000 kredidir. Wild Wallet uygulamasına Google veya Facebook hesaplarından giriş yapılabilmektedir. Üyeler başka yeni üyeler kazandırdıkça da kredi kazanabiliyor.

Uygulamaya http://wildwallet.com/ web sitesinden ulaşılabilir ve daha fazla bilgi alınabilir.

3. Bounty
Bounty uygulaması bir anlamda gizli müşteri oyuculuğu yapmaya dayanıyor. Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama sayesinde özellikle gençler oldukça güzel paralar kazanmaktadır. Bounty uygulaması, kısa zamanda özellikle 25 yaş altı öğrenci ve gençler arasında en çok tercih edilen uygulama olmuştur.

Bu uygulama ile anlaşma yapılan firmaların mağazalarına gizli müşteri olarak girilmekte ve burada, uygulama tarafından verilen ürün deneme veya fotoğraf çekme gibi görevler yerine getirilmektedir. Bu da kullanıcıya para olarak geri dönmektedir. Bu şekilde toplanan paralar en az 30 TL’ye ulaştıktan sonra çekilebiliyor.

Bounty uygulaması üç genç Türk girişimci tarafından tasarlanmış ve hayata geçirilmiştir. Bugüne kadar bu yoldan 25 TL’ye ulaşan kazançlar elde edilmiştir. Bounty uygulaması ile kullanıcılara günlük olarak görevler verilmektedir. Bu görevler bir harita üzerinden ücretleri ile birlikte yer alıyor. Kullanıcı kendisine en yakın görevi seçiyor ve görev bittiği zaman para hesapta birikmeye başlıyor.

Bugün birçok ev hanımı aile bütçelerine katkı sağlamakta, birçok genç harçlıklarını çıkarmaktadır. Bugüne kadar bu uygulamadan para kazanan kullanıcı sayısı 8 bine yakındır.

Bounty uygulamasının müşteri ayağında bankalar, perakendeci firmalar ve elektronik firmaları gibi 40’a yakın kuruluş bulunmaktadır. Uygulamanın ilk müşterisi DenizBank olmuştur.

Uygulamaya  https://tr.getbounty.co/ web sitesinden ulaşılabilir ve daha fazla bilgi alınabilir.

4. BrandFace
Bu uygulama da bir Türk girişimciye ait. BrandFace kurulurken, gençlerin hergün kullandıkları markaları veya katıldıkları sosyal sorumluluk projelerini, kendilerinin anlatmasını sağlayacak bir yarışma kurgulanmıştır. Bugün dijital çağda yaşanan gelişmeler ve sosyal medyanın daha belirleyiciliği rol üstlenmesi üzerine BrandFace dijital bir projeye dönüşmüştür. BrandFace aynı Twitter veya Facebook gibi kullanılan bir sosyal ağdır. Ancak yaratacılığa daha açıktır. Bu sayede her hafta kullanıcıları ödüllendiren bir sistemdir. Burada yapılması istenen, kendisi ile kullandığı marka arasındaki etkileşimi vurgulayan, bu ilişkiyi açıklayan 29 saniyelik videolar çekilmesi ve sisteme yüklenmesidir. O hafta içinde en çok izlenen ve beğeni alan 8 video sıralanmakta ve sistem tarafından ödüllendirilmektedir. Bu ödül miktarı haftada 1000 TL olabiliyor. Yani yaratıcı olabilenler daha fazla kazanıyor. Bu arada markaların ilgisini çeken videolar reklam filmi olarak kullanılabilir. Bu durumda kazanç daha da yükselebilir.

Uygulamaya https://brandface.tv/ web sitesinden ulaşılabilir ve daha fazla bilgi alınabilir.

5. Younow
Younow, canlı yayın yaparak para kazanma imkanı veren ve 2011 yılında kullanılmaya başlanan bir uygulamadır. Ülkemizde son yıllarda popüler olmaya başlayan bu uygulamada, kullanıcılar canlı yayın yapmakta ve takipçileri üzerinden para kazanmaktadır. Bu uygulama daha çok biraz isim yapmış kişilere yöneliktir. Çünkü burada önemli olan takipçi sayısının fazla olmasıdır. Younow uygulaması ile para kazanmak için takipçi sayısını en azından 500’ün üzerine çıkarmak ve haftada en az iki defa canlı yayın yapmak gerekmektedir. Younow’da izlenme sayısını yükseltebilmek için sosyal medya sitelerine çok iyi hakim olmak ve özgün içeriklere sahip olmak gerekmektedir. Younow’a üye olmak için Twitter, Facebook, İnstagram veya Google hesaplarını kullanmak mümkündür.

6. WHAFF Rewards
Andorid uygulamaları arasında oyun oynayarak para kazanma konusunda en başarılı mobil uygulamalarından biri WHAFF Rewards’dur. Bu uygulama ile sadece oyun oynayarak para kazanmak mümkündür. Uygulamayı tablete veya mobil telelfona indirerek hemen oynamaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada esas olan oyun içindeki görevleri tamamlamaktır.

Uygulamaya http://whaff.com/ web sitesinden ulaşılabilir ve daha fazla bilgi alınabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ