BIST 100 1.114 0.37 | 4.13
BRENT PETROL 45,48 2.2 | 0.98
EURO 8.6014 1.55 | 0.13
EURO/USD 1.17919 0.45 | 0.01
GRAM ALTIN 453.678 2.49 | 11.0
USD 7.2959 1.33 | 0.1
STERLIN 9.5056 0.97 | 0.09
BITCOIN/USD 11517,64
BITCOIN/TRY 84094,55

Para Kazandıran Anket Siteleri

Gelişen teknoloji ile yeni iş alanları ortaya çıkmıştır. Anket siteleri üzerinden anket doldurarak para kazanılmaktadır. Şuanda internette bu tür sitelerin sayısı ciddi şekilde artmaktadır. Anket siteleri üzerinden para kazanmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi anket sitesine eksiksiz olarak kayıt olmaktır. Bazı anket siteleri, tüm bilgileri başta isterken bazıları ise daha sonra isteyebilmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra mailinizi kontrol ederek üyeliği onaylamanız gerekmektedir. Üyelik onayından sonra bilgilerinizi kontrol ederek eksik ya da yanlış bilgiler düzeltilebilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise anket siteleri gibi görünen dolandırıcılara karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Anket doldurarak para kazanmanın en basit tanımı şu şekilde açıklanmaktadır; büyük markalar tüketicilerin ürünleri hakkında ne düşündüğünü merak etmektedir. Bunu öğrenebilmek için anketler yaptırmaktadır. Anket siteleri de para karşılığı bu işi yapmaktadır.

Para Kazandıran Anket Siteleri Hangileridir?

Anket doldurarak para kazanılan çok sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Myiyo; anket siteleri arasından en fazla para kazandıran site olarak dikkat çekmektedir. Bu site üzerinden doldurulan anket başına belirli bir miktar kazanılmaktadır. Daha sonra bu paralar paypal ya da banka hesabı üzerinden alınabilmektedir.
  • Napolyon; bu sitenin diğer anket sitelerinden daha farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu siteye ücretsiz olarak üye olunabilmektedir. Ayrıca bu siteye getirilen yeni üyeler için NAP puan kazanılmaktadır. Bunun dışında indirimler ve sürpriz kampanyalarda düzenlenmektedir.
  • Globaltestmarket; diğer anket siteleri ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Anket doldurularak para kazanılmaktadır.
  • Toluna; bu siteye e-mail ve facebook hesabı ile kayıt yaptırılabilmektedir. Anket başına ücret ödeyen bu site aynı zamanda ödül kazanma fırsatı da sunmaktadır.
  • Mobrog; anket başına 1 lira ile 7 lira arasında ödeme yapmaktadır. Bu sitede çevrimiçi anketler doldurulmaktadır. Bu anketler aynı zamanda mobil mobrog uygulaması üzerinden de doldurulabilmektedir. Siteye kayıt olduktan sonra site tarafından anketlere katılım davetiyesi gönderilmektedir. Bunlar e-postadan takip edilerek anketlere katılım mümkün olmaktadır.
  • Benderinki; bu anket sitesi Türk yapımıdır ve Türkler tarafından yönetilmektedir. Anketlerin türüne ve özelliğine göre değişik ücretler verilmektedir. Bazı anketlerde ücretler 10 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu anket sitesi goole play ve app store üzerinden hediye çeki vermektedir.
  • Clixsense; anket siteleri arasındaki en iyi sitelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Kazanılan paraları zamanında ve güvenilir şekilde yatırmaktadır. Uzun yıllardır bu sektörde yer almaktadır.
  • Anketlio; anket siteleri arasında farklı çalışma şekline sahip siteler arasında yer almaktadır. Bu siteden anket doldurularak para kazanıldığı gibi yeni üyeler getirilerek de para kazanılmaktadır. Ayrıca sitede bulunan farklı paralı üyelik seçenekleri ile daha fazla para kazanma fırsatı bulunmaktadır.
  • Gfk Mobile Monitör; uzun yıllardır bu sektörde bulunmaktadır. Doldurulan anketler için para ve ödül verilmektedir.

Anket Siteleri, Anketleri Neye Göre Göndermektedir?

Anket siteleri üzerinden para kazanmak için 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bazı sitelerde ise bu sınır 16 olarak belirlenmiştir. Fakat internet üzerinden yapılan bir iş olduğu için bu durumun denetlenmesi biraz zordur. Anket sitelerinin birçoğu kayıt sırasında detaylı bilgiler istemesine rağmen yanlış verilen bilgilerin denetlenme şansı yoktur. Daha küçük yaşta bulunanların farklı isimlerle bu işi yaptıkları bilinmektedir. Anket sitelerinin kişisel bilgileri detaylı olarak istemesinin nedenleri bulunmaktadır. Kullanıcılara gönderilecek anketler bu bilgilere göre seçilmektedir. Yani anket siteleri herkese aynı anketi yollamamaktadır. Siteye kayıt esnasında araç kullanmayı bilmediğini belirten birisine araçlarla ilgili anket yollamamaktadır. Siteye üye olurken verilen kişisel özelliklere göre anketler gönderilmektedir. Bundan dolayı bütün ayrıntıların belirtilmesi daha fazla anket gelmesini sağlamaktadır. Örneğin diş protezi kullanılması ya da çiçek yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olunması gibi ayrıntılar, bu konularla anketlerin gelmesini sağlayacaktır.

Anket Siteleri Üzerinden Para Kazanmak Zor Mudur?

Anket siteleri üzerinden para kazanma çok zor değildir. Fakat kazanılan miktarlar da çok fazla değildir. Bunu bilerek anket doldurma işi hakkında karar verilmesi gerekmektedir. Anketler ortalama 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Daha fazla zaman alan anketlerde bulunmaktadır. Anket başına ödenen ücret, anket süresi ile ilgilidir. Anketin uzunluğu arttıkça ödenen ücrette artmaktadır. Ücretin yerine değişik ödüller de verilebilmektedir. Teknolojinin gelişmediği zamanlarda da büyük şirketler, tüketicilerin ürünleri hakkındaki fikrini öğrenmek için anket yaptırmaktaydı. O anketlerin yapılması hem zaman almaktaydı hem de maliyetliydi. Fakat gelişen internet teknolojisi ile çok kısa zamanda bu anketlerin yapılması mümkündür. İnternette kimse durduk yere anket doldurmak istememektedir. Fakat işin ucunda para ya da ödül olduğunda ciddi sayıdaki kullanıcılar anket doldurmak için gönüllü olmaktadır. Böylece binler kişi ile çok kısa zamanda anket yapılabilmektedir. Anket siteleri, ödemeleri değişik şekillerde yapmaktadır. Banka üzerinden eft ya da havale ile ödeme yapılmaktadır. Daha önceki dönemlerde paypal sitemi üzerinden de ödeme yapılmaktaydı. Fakat kısa süre önce paypal ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandırdığından dolayı bu ödeme yöntemi artık kullanılmamaktadır. Ayrıca bazı siteler ücret olarak hediye çeki verebilmektedir. Bu tür hediyeler ise posta yoluyla ya da maille gelmektedir. Anket siteleri üzerinden anket doldurarak para kazanma ile ayrıntılar genel olarak bu şekildedir. Burada unutulmaması gereken hususlar önemlidir. Anket siteleri kesinlikle kullanıcılarından para talep etmemektedir. Ayrıca bu sitelerin göndermiş olduğu anketlerin hepsini doldurmak gibi bir zorunluluk yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!