BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9282,22
BITCOIN/TRY 63713,16

Para Kazandıran Oyunlar

İnternetin sadece sosyal medyadan ibaret olmadığını bilen bir kesim, sessiz ama seri şekilde para kazandıran oyunlar ile ceplerini doldurmaya devam ediyor. Her geçen gün biraz daha kulaktan kulağa yayılan bu emek harcamadan üstelik hoş vakit geçirilerek sahip olunan kazanç ise sürekli olarak birilerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Fakat sorun şu ki, iyi araştırılmadan girilen her sistem para kaybettiriyor ve kullanıcılar bunun ancak haftalar sonra farkına varabiliyor. Tabi ki giden paralarını geri alamıyorlar ve sektöre yönelik inanç da bununla birlikte azalıyor. Eğer siz de bu durumu yaşamak istemiyorsanız yazımızı dikkatle takip edin.

Galeribank

Uzun zamandır faaliyette olan bu oyun, yatırım konusunda şansının açık olduğunu düşünenler için gayet uygun formda bir sitedir. Oyunun amacı yatırım oranınız üzerinden size aylık %20 gibi kazançlar sağlamak üzerine kurulmuştur. Ayrıca zaman zaman ciddi kampanyalar yapabilmektedirler. Bu oyun para kazandıran oyunlar kategorisinde kesinlikle birinci sırada yer almaktadır.

Anadolu Farm

Mayıs 2017’den bu yana aktif olarak erişilebilen bu oyun, Türkiye’de anonim şirket ünvanına sahip 2. oyundur. Ekolium Anonim Şirketi katkıları ile hazırlanan Anadolu Farm’da sanal olarak yapılan yatırımlar real dünyada kazanç imkanlarına dönüşmektedir. Üyeliğinizi gerçekleştirdiğinizde size 1 adet Welsummer tavuğu hediye edilir ve siz diğer tüm çiftlik hayvanlarını ücret karşılığı alabilirsiniz. Bununla birlikte depo hakkınız 2000 ile sınırlıdır. Siz yine ödeme karşılığı bu limiti yükseltebilirsiniz. Ayrıca sitede referans sistemi önemli bir rol oynamaktadır. Yani sizin kodunuz ile siteye üyelik yapan her kişiden %5,17’lere kadar ekstra kazanç sağlarsınız.

Sanal Pets

İşte ilginç iş fikirleri konusunda bir başka oyun… Oyunun temel gayesi hayvanları besleyerek para kazanmaktır. Kayıt olduğunuzda size bir balık ve 500 altın verirler. Bu balık sayesinde saatte 90 Pet puan kazanabilirsiniz. Her 4000 Pet para 1,00 TL’ye denk geliyor. Oyunda birçok özellik ve kazanç yöntemi bulabilirsiniz. Ancak ödemeyi 50,00 TL alt sınırı kapsadığınız anda Papara üzerinden alabiliyorsunuz. Sitenin vergi kaydı ve ticari yapısı doğrulanabiliyor. Ancak telefon, e-posta ya da canlı destek almanız söz konusu değil.

Bitcofarm

Adından da belli olabileceği gibi bitcoin üzerine kurulmuş bir oyundur.  Site dili İngilizce’dir. Burada yapmanız gereken şeyler hayvan almak ve ürettikleri ürünleri satmaktır. Ayrıca pastacı dükkanı satın alıp bu şekilde ürün de satabiliyorsunuz. Sitenin kar oranları da bir hayli yüksek.

Clixsense

Konu para kazandıran oyunlar olur da Clixsense’ten söz edilmez mi? Bu site önce PTC alanında yıllarca reklam işi ile uğraştı. Ama yine de değişen zaman ve şartlara ayak uydurdu. Site içeriğinde kendinize bir oyun haline getirebileceğiniz anketler ve zaten var olan oyunları ile milyonları aşan kullanıcılarından her zaman tam puan almayı başarabiliyor. Siz hala üyelik yapmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Bitfun

Oyun oynayarak bitcoin kazanabileceğiniz bir diğer site de Bitfun’dır. Burada sadece oyun oynayarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Site o kadar özgüvenlidir ki, oyun dahi oynamasanız size günlük belli bir miktar btc ödemesi yapar. Coinpot ile çalışan bu sitede siz de yerinizi almak istiyorsanız, bence acele etmelisiniz.

Goaltycoon

Bir futbolsever olarak ilginç iş fikirleri arıyorsanız tam yerine geldiniz. Goaltycoon ile hayatı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu oyunda liglerden, kupalardan, seyirci geliri ve daha birçok şeyden azımsanmayacak gelirler elde edebilirsiniz. Ancak bu oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik vergi sistemine tabi olmasıdır. Tüm gelirlerinizden %40 dolaylarında vergi keser. Ama bu sizi yanıltmasın. Eğer şampiyonalarda finale kadar çıkabilir ve birinci olmayı başarabilirseniz 700.000,00 TL’ye kadar para kazanmış olabilirsiniz ve hiçbir oyun size böyle bir parayı bırakın vermeyi vaat dahi edemez.

Bunlara çok dikkat edin!

Para kazandıran oyunlar evet, gayet çekici gelebiliyorlar kulağa. Ancak dikkat etmeniz gereken birçok şey var. Bunları sırası ile inceleyelim…

  • Zaman ayarlaması

Kabul ediyoruz ki oyun oynamak, sıkıcı ofislerde çalışmaktan çok daha eğlenceli. Ancak kendinize bir zaman kıstası koymalısınız. Site sahipleri daha çok üye çekebilmek için “kazananlar listesi”ni her zaman gözünüze sokmaya çalışırlar. Bu tür tek taraflı bir savaşa lütfen girmeyin. Gerçekten o nick’e sahip kişinin o parayı kazandığına nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ya da bir oyunun tüm zamanınızı çalmasına nasıl mani olamıyorsunuz? Ne yaparsanız yapın ama oyuna kendinizi teslim etmeyin.

  • Forumlar

Oynadığınız oyunu araştırmak tabi ki en doğal hakkınız. Ama diğer insanlardan farklı bir yaşam sürmek adına ilginç iş fikirleri bulmakla ilgilenmiş ve oyun oynamaya başlamışsanız dikkatli olmanız gerekir. Özellikle strateji oyunlarında forumlarda tanıştığınız insanlarla asla maddi ödeme içeren konulara girmeyin. Karşılığını alamadığında üzülürsünüz. Aynı zamanla level atlamak adına yardımcı kurulum linkleri alıyorsanız set up dosyalarını çalıştırmadan önce iki kez düşünün. İçeriğinde ne saklı olduğunu bilemezsiniz. Bilgisayara girdiğiniz hiçbir veri format dahi atılsa silinmez ve işinin ehli bir hacker’ın eline düşmüşseniz başınıza gelebilecekler konusunda biz tahmin bile yürütmek istemiyoruz.

  • Dolandırıcılara dikkat

Yeni tanıştığınız hiç kimseye tam manası ile güvenmeyin. Enteresan bir şeyler arıyor olabilirsiniz. Bu yüzden ilginç iş fikirleri ile dolu oyun dünyasına adım atmış olabilirsiniz. Ama sizden bir şey yapmanızı isteyen olursa, ki bu sıradan bir siteyi tıklamanız da olabilir, kesinlikle bunu yapmayın. Bunun dışında belli bir süre sizinle iletişimde kalıp ürün alımı ve başka sitelere yeni üyelik yapmanız için sizi yönlendirmek isteyebilirler. Dünya üzerinde ne yazık ki Dark Web gibi sanalda başlayıp gerçek hayatınızı etkileyebilecek birçok kötü insan grubu mevcut. İnanın bize tam ortalarına düşmek istemezsiniz.

  • Hile ve triner’lar

Size yüzyılın icadı gibi gelen bu yardımcı aslında yalancı yazılımlar ile uygunsuz içeriklerden oluşan bir siteye girmeniz sadece an meselesi. Üstelik sadece bununla kalsa yine iyi. Bugün dünya üzerinde yasal olmayan birçok bilgi hile yazılımlar ve botlar ile dağıtılıyor. Siz farkında olmadan bu sisteme hizmet ediyor olabilirsiniz. Peki başınıza böyle bir şey geldiğini anlayabilir misiniz? Tabi ki anlayamazsınız. Sizi en çok yoracak olan şey de budur. Bir gün kapınız çalar ve bilişimden gelen ekiplerle karşılaşırsanız hiç şaşırmayın. Altı üstü bir oyun bakın size nelere mal olabiliyor? Sizce ölümsüz bir karakter ve sınırsız mermi imkanı yıllarca hapis yatabilme ihtimalinden daha mı değerli?

Tabi ki antivirüsler ve gerçek koruma

Her ne yapıyor olursanız olun, ister ilginç iş fikirleri isterse de masumca sörf, antivirüs programınızı ve güncellemelerinizi lütfen kapatmayın. Unutmayın ki güvenliğiniz hiçbir oyundan daha kıymetli değil. İnternet bugünkü anlamda size birçok fırsatın yanında kötülük de sunmaktadır ve siz farkına bile varmadan kötü niyeti bu insanların eline düşebilirsiniz. Gerekmedikçe şahsi fotoğraflar dahi yüklemeyin ve kişisel bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. Bir konuyu gerçekten merak ediyorsanız sanal destek almak yerine, sizi gerçekten seven ve iyi olmanızı isteyen yakınlarınızdan yardım alın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!