Play Kartla Taksitli Alışveriş Yapılır Mı?

Yapı Kredi Bankası tarafından genç kesimlere hitaben çıkarılan ve sadece sahibi olanlara fırsat ve ayrıcalık taşıyan kart türüne play kart denilmektedir. Bankacılık ve kredi kartı konularında özel ayrıcalık sunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş kişiler ile 26 yaşını geçmemiş tüm gençler bu karta sahip olabilir.

Play Kart’ın Getirileri Nelerdir?

Play kart, World kartın taşıdığı tüm özellikleri taşımaktadır. Yapılan bütün alışverişlerde puan kazandırma özelliği bulunmaktadır. Gençlerin yaşam tazına uyacak şekilde tasarlanmasının yanı sıra, bazı markalarda dönem fırsatı sunar. Etkinlik konularında gençlere indirim sağlar. Harçlık özelliği ile gençlerin nakit ihtiyaçlarına destek çıkar. Karta sahip olan 18–26 yaş aralığındaki öğrencilerden hesap işletim ücreti talep etmez. Bankacılık prosedüründe sunulan birçok fırsatlardan yararlanma imkânı sunar. Yapılan tüm alışverişlerde taksitlendirme olanağı sunar ve ek taksit özelliği ile kullanıcı bütçesine yardım eder. Düzenli harçlık görevi gibi birçok hizmetleri bir araya toplamaktadır. Ayrıca yapılan harcamaların ödemesi 3 aya kadar ertelenir ve erteleme ücreti de alınmaz. Hesap kesilmeden önce erteleme işlemi yapılmalıdır.

Play Kart Başvurusu

Play Kart başvurusu yapmak için öncelikle geliriniz var ise gelir belgesi ile öğrenci belgesi gibi evraklarla şubeden başvuru yapılır. 4421 SMS kanalı kullanılarak cep telefonlarıyla da başvuru yapılabilir. Daha önce Worldcard sahibi olanlar, banka şubesi, internet şubesi ve çağrı merkezi yardımı ile kart türünü değiştirebilir. Başvuru için 18–26 yaş grubu esas alınmaktadır. Öğrencilerin Türkiye’de lisans veya yüksek lisans eğitimini sürdürüyor olmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında herhangi bir kefil isteme durumu söz konusu değildir.

Kartın Kullanım Süreci Nasıl işler?

Başvurusu kabul olan kartlar kullanıma açıldıktan sonra, alışverişlerde World kart gibi kullanılabilir. Peşin ya da taksitli alışveriş yapabilme özelliğini destekler. Yapılan alışverişlerde taksitlendirme imkânı sağlanır ve ek olarak taksit sayısı arttırılabilir. Kullanıma açıldığı ilk günden sonra, vade işlemleri bir sonraki ayı takip eder. Erteleme işlemlerinde faiz uygulaması vardır ve hesap özetine yansıtılmıştır. 3 aya kadar vade verilmekle birlikte ortalama faiz tutarı %2,19 oranında hesaplanmaktadır. Yasal düzenlemelere göre; yemek gıda, alkollü içecekler, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışı harcamalarında vade yapılamamaktadır. Kuyumcu, elektronik eşya (4 taksit), bilgisayar(6 taksit) ürünlerinde vade yolu açık olup, maksimum 12 aya kadar vade yapılmaktadır. Taksitli nakit avans kullanımlarında en az 300 tl tutarında işlem yapılması gerekmektedir. 5 ila 11 aylık taksitli nakit avanslarda %1,84 12 aylık kullanımlarda ise %1,80 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Buğlem geze dedi ki:

    Yapı ktedinin play kattını 26 yaşını geçmemiş tüm gençler kullanabilir bu kart bütün gençlere bir çok kolaylıklar sağlıyor

BİR YORUM YAZIN