BIST 100 1.083 -1.49 | -16.43
BRENT PETROL 44,95 -0.02 | -0.01
EURO 8.711 0.41 | 0.04
EURO/USD 1.18413 0.23 | 0.0
GRAM ALTIN 459.42 -0.26 | -1.19
USD 7.3513 0.22 | 0.02
STERLIN 9.6348 0.54 | 0.05
BITCOIN/USD 11924,84
BITCOIN/TRY 87884,87

PTT İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır? 2020

PTT internet bankacılığı kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Hal böyle olunca bazı PTT müşterileri internet bankacılığını kullanırken çekimser kalabiliyorlar. Kimi kişiler güvenlikten endişe eder, kimisi acaba doğru yapabildim endişesi taşı, kimi kullanıcılar ise ülkemizde kullanılan kaba tabirle eski kafalı düşünceyle bu teknolojik alt yapıyı nasıl ve hangi amaçla kullanacağım hususunda kafalarında soru işaretleri doğuyor. Tüm banklarda olduğu gibi PTT internet bankacılığı dikkatle kullanılmayı gerektiren bir teknolojik alt yapıdır. Bizde yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmayı hedefliyoruz.

PTT İnternet Bankacılığı sistemi sayesinde ev kirası ve faturalarını ödeyebilme, farklı hesaplara havale ve eft gibi işlemleri gerçekleştirebilme ve farklı alanlardaki bankacılık faaliyetlerini sürdürebilme oldukça kolay hale gelmiştir.

PTT İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma

PTT internet bankacılığı sistemine giriş yapıp kullanabilmek için ilk olarak ipç (posta çeki) hesabı açtırmanız ve sonrasında ipç şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. ptt.gov.tr adresine girip internet bankacılığı linkine tıklayarak şifrenizi daha önce aldıysanız giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi oluşturmadıysanız YENİ ŞİFRE AL butonuna tıklayarak ilgili sayfada bilgilerinizi eksiksiz doldurarak şifre talebinde bulunabilirsiniz. PTT internet bankacılığı şifresi ile ilgili tüm sorularınıza 444 1 788 numaralı müşteri hizmetlerinden destek alarak cevap bulabilirsiniz. Yada hemen altta ipç şifresi nasıl alınır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra ptt.gov.tr adresine girerek İNTERNET BANKACILIĞI butonu tıklayın müşteri bilgisi ve şifreniz ile PTT internet bankacılığına bağlanın.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
PTT İpç Şifresi Nedir? İpc Şifresi Nasıl Alınır?

Günümüzde özellikle internet teknolojisinin çok büyük bir hızla gelişmesiyle bütün işlemlerimizi internete bağlı her hangi bir cihazdan gerçekleştirebiliyoruz. Birine acil paramı göndermek istiyoruz yada hesabınıza para mı yattı. Kredi kartı borcunuzu hemen ödemek zorundaysanız internete bağlı bir cihaz bulmanız yeter. İster bilgisayar, ister bir cep telefonu olsun PTT internet bankaclığına hemen bağlanıp istediğiniz işlemi çabucak gerçekleştirebilirsiniz. Nihayetinde PTT'de artık bir banka statüsünde iş yapabilen bir kurumdur. O yüzden işlem yapacağınız internete bağlı cihazlarda ki güvenlikten emin olun. Mesela lisanslı antivirüs programlarının cihazlarda kurulu olduğundan ve cihazı koruduğundan emin olunuz. 

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Denizbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

PTT İnternet Bankacılığında Yapılabilen İşlemler

Normal bir bankanın internet bankacılığında yapabileceğiniz bir çok işlemi PTT internet bankacılığında da yapabilirsiniz. Kredi Kartı ödemeleriniz, Nakit para yatırma ve ödeme işlemlerinizi, Bireysel kredi ödemelerinizi, Aracılık işlemlerinizi, Para transfer işlemlerinizi, PTT kredi işlemlerinizi ve Efektif işlemlerinizi PTT bankacılık hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Başka bankalara ait kredi kartı ödemelerinizi PTT internet bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, altın ve döviz hesapları açabilir, borsa ve hisse senetleri ilgili gelişmeleri anlık takip edebilirsiniz. PTT internet bankacılığını kullarak bir bankada ihtiyaç duyduğunuz bir çok işlemi bir kaç tık işlemiyle rahatça ve zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!