PTT Para Transferi ve Ücretleri

Yurt içinde yapılacak olan havaleler için PTT havale ücretleri belirlenmesi söz konusudur. Havale Hizmetleri için bir PTT şubesi çalışanından yardım alınması yeterli olur. Para transfer limiti Yurt içinde Türk lirası olarak 20.000 Türk lirası, Döviz yoluyla (dolar ile Euro şeklinde) 3.000 USD ya da 3.000 Euro, Adresten teslimde ise 3.000 Türk lirası olarak belirleme yapılmıştır. PTT yurt içi havale yapılması hizmetleri Türkiye genelinde olarak herhangi bir iş yeri başvurusu istenilen isim, adres ile anlık havale gönderimini yapabilir. Bunun yanı sıra havalenin alıcısının konutunda ödenen yollar da sağlanabilir.

Bu işlem, posta çekleri hesabı olması ve PTT merkezlerinden hesabın interaktif bir kullanım açılışı durumu içinde interaktif olan posta çekinin hizmetiyle depo ya da cep telefonlarından yani internet bağlantınızın olduğu her yerden gerçekleştirilmesi mümkün olur. Göndermiş olduğunuz havale/ EFT’ler için çevrimiçi bir şekilde anlık olarak varış yeri iletilmesi sağlanacaktır. Havaleleri Dolar/ USD ya da EURO biçiminde de gönderimi mümkün olacaktır. Havalelerin uygulanacak olan ek hizmeti ise şu şekilde belirlenir.

Konut Teslimatı Belirli bir miktarına kadar olan bu para miktarı 5.000 Türk lirası gönderilecek olan havalenin de alıcı için olan adrese ödenmesi istenme durumu da vardır.

Postrestant PTT İş Yerlerinde Teslimatın Sağlatılması

Havale istenildiğinde PTT iş yeri içinde ödenmesi gibi durum ile gönderilmesi gerekir. Telefon ile haber verilmesi Yapılacak olan bu ek hizmetin alıcı havalesi gelmiş olduğunda bilgi gelmiş olduğunda telefonunuz ile haberdar edilmek isteme hakkına da sahip olabilirsiniz.

Adreste Teslimat

3.000 Türk lirasına kadar havale için tutar alıcısına kendi adresi içinde ödeme talebi söz konusu olur. Kişi kimlik ile teslim alabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ilkay genc dedi ki:

    Ptt ile eskiden beri para transferlerimizi yapıyoruz, oldukça rahat ve uzun süredirde hiç bir sorun çıkarmadı, bir problem olduğu zaman çok kısa bir sürede çözülüyor zaten.

BİR YORUM YAZIN