Rent A Car Bayilik Veren Firmalar 2018

İnsanların değişen ihtiyaçları yeni hizmet alanlarının oluşmasını sağlamakta olup bunlardan bir tanesi de araba kiralamadır. Araç kiralama ya da diğer adıyla Rent A Car firmaları insanlara araçlar sağlamakta ve insanların araçlarla ilgili olan ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Söz konusu firmalardan bazıları bölgesel çapta hizmet verirken bazıları ise tüm ülke çapında hizmet vermektedir. Ülke çapında hizmet veren firmalar hem müşteri sayılarını daha da artırmak hem de buna bağlı olarak daha hızlı büyümek için bayilikler vermektedir. Rent a car bayilik veren firmaların genel amaçları bu olsa da bunlar dışında da farklı amaçları bulunmaktadır. Kısaca bayilik vermek firmalara çok ciddi katkılar sağladığı için hemen her firma kendi iç politikasına göre bayilik vermektedir.

Rent a car bayilik veren firmaların sayısı gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Bu firmalar bayilik verirken bazı şartlar istemektedir. Bu şartlar firmalar arasında farklılık göstermekte olup genellikle orta ve küçük seviyedeki firmalar daha hızlı büyümek için çok fazla şart öne sürmemektedir. Fakat ülke çapında tanınan ve ciddi bir müşteri kitlesi olan firmalar ise daha fazla şart aramaktadır. Girişimciler için farklı bir alan olan araç kiralama bayiliklerinin kazançları da oldukça yüksektir. Bu durum girişimcilerin ilgisini bu alana çekmektedir. Bazı araç kiralama firmaları ve bayilik için istedikleri şartlar şu şekildedir:

Yerli Rent A Car Bayilik Veren Firmalar

Garanti Araba Araç Kiralama: Rent a car bayilik veren firmalar arasında dikkat çeken Garanti Araba 2010 yılında beri hizmet vermekte ve son dönemde yapmış olduğu politikalarla daha hızlı büyümeyi hedeflemektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan firmanın bayi sayısı hızla artmaktadır. Merkeze bağlı olan bayi sayısı 5 olan firmanın toplam bayi sayısı ise 65 olup bunların 60 tanesi son 1 yılda hizmete başlamıştır. Firma tarafından hedeflenen toplam bayi sayısı ise 300 olup buna kısa sürede ulaşabileceği düşünülmektedir. Firma tarafından bayilik almak isteyen kişilerden ücret talep edilmemektedir. Fakat bayinin kendi filosunu kurması istenmektedir. Firmaya sadece eğitim, proje ve yer seçimi konusunda destek verilmekte olup tüm bu şartlara göre girişimciler karar vermektedir.

Dünya Çapındaki Rent A Car Bayilik Veren Firmaları

Hertz: Dünyanın en büyük araç kiralama şirketlerinden bir tanesi olan Hertz ülkemizde de faaliyet göstermektedir. Rent a car bayilik veren firmalar arasında bulunan Hertz dünyada 150 ülkede toplam 8.000’i aşkın bayi ile hizmet vermektedir. Binlerce insanın istihdam edilmesini sağlayan firma 2001 yılından itibaren de ülkemizde faaliyet göstermeye başlamış ve o tarihten itibaren bayilikler vermeye başlamıştır. Firma tarafından istenen şartlar diğer firmalara göre nispeten biraz daha fazla olup bunun temel nedeni ise firmanın kalitesini korumaktır. Ciddi bir isme sahip olan firmanın insanların gözünde önemli bir yeri bulunması ve bunu kaybetmemek istemesi söz konusu durumu zorunlu kılmaktadır.

Rent a car bayilik veren dünyaca ünlü firma olan Hertz tarafından istenen şartlardan bir kısmı şunlardır:

 • Öncelikle bayilik başvurusu yapacak olan kişinin kesinlikle girişimci bir ruha ve gelişime açık olması istenmektedir. Yeniliğe de açık olması istenen kişinin ticari geçmişin temiz olması gerekmektedir.
 • Bayilik başvurusu yapan kişinin mutlaka ticari geçmişi olması istenmekte ve buna bağlı olarak ilgili kişinin müşteri ilişkileri, satış ve ikna kabiliyeti noktasında tecrübeli olması istenmektedir.
 • Bayilik almak isteyen kişilerin teminat göstermesi zorunludur.
 • Bayilik almak isteyen kişinin mutlaka gereken sermayeye yani mali güce sahip olması ve bununla istenen yatırımları yapması istenmektedir.
 • Firma bayilerine araç desteği de vermektedir fakat bayilerin kendi öz malı olan araçları olması istenmektedir.
 • Bunlar dışındaki şartlar ise genellikle firmanın kalitesini koruma amaçlı olup bunlara çok fazla dikkat edilmektedir.

Hertz İrtibat Bilgileri

E-Posta : bayi@hertz.com.tr

Web : www.hertz.com.tr

Adres : Cevizli Mah. Orhan Gazi Cad. Hertz Plaza No:66  Maltepe – İstanbul

Hertz firmasından bayilik almanın genel şartları bu şekildedir. Rent a car bayilik veren firmalardan bir tanesi de Budget olup bu da dünya çapında hizmet veren önemli firmalar arasında yer almaktadır. Söz konusu firma 1958 yılında kurulmuş ve o tarihten sonra tüm dünya da hizmet vermeye başlamıştır. Yaklaşık 130 ülkede faaliyet gösteren firmanın toplam ofis sayısı ise 3.500’e yakındır. Her geçen daha da büyüyen firma ülkemizde de bayilikler vermekte ve girişimcilere farklı fırsatlar sunmaktadır. 2007 yılından itibaren ülkemizde faaliyet gösteren Budget, ülkemizde 50 ana ofise sahip olup buralardan insanlara hizmet vermektedir. Firma tarafından sağlanan hizmetler sadece araç kiralama olmayıp transfer hizmetleri de vermektedir. Ayrıca binek araçların dışında minibüs araçları da bünyesinde bulunduran firma bunları da kiralamaktadır.

Rent a car bayilik veren firmalar arasında yer alan Budget, bayilik vereceği girişimcilerden farklı şartları yerine getirmelerini istemektedir. Söz konusu şartlar şunlardır:

 • Firma tarafından verilen bayiliklerde alt lisansiye uygulaması yapılmakta olup bu uygulamada bayiler sadece kendilerine ayrılan bölgede hizmet verebilmekte ve bunun dışındaki alanlara geçiş yapamamaktadır.
 • Bayiler Budget adına faaliyet göstermekte olup bunun için de aylık bir ödeme yapmaları gerekmektedir.
 • Girişimcilerin hizmet verecekleri ofis, firmanın kalitesini yansıtacak cinsten olmalıdır ve bunun için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
 • Bunun dışında istenen özellikler ise girişimcilerin tecrübeli olması ve müşteri ilişkilerinde pozitif olmasıdır. Böylelikle firmayı daha iyi temsil edebilmektedirler.

Budget Türkiye İrtibat Bilgileri

Tel : 0216 587 99 90

Web: www.budget.com.tr

Adres : Budget Türkiye Aydınevler Mah. Saygı Cad.No: 60 34854 Küçükyalı / İstanbul
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ferhat kaplan dedi ki:

  Bir çok ülkede toplam 3500 bayiliği bulunuyor, bu kadar başarıılı olan bir firma türkiyedede kendini çok hızlı göstermeye başladı yeni girişimler bu yönde olacak artık.

 2. şerif kılıç dedi ki:

  Kardeşimle aklımızda olan meslek uzun zamandır galericilik ikimiz ortak bir şeyler yapmak istiyoruz, en doğru karar sanırım rent a car dan bayilik almak.

 3. yakup köçer dedi ki:

  Galericilikte güzel bir meslek güzel paralar kazandırıyor ancak arabalardan iyi anlamak gerek.

 4. sabri akkuş dedi ki:

  Uzun süredir araba al sat yaptığımız için piyasayla çok içli dışlıyız bakalım eğer bayilğimizide alırsak gücümüze güç katacağız.

 5. cem gürsoy dedi ki:

  Babamda galericlik yaptığı için meslekle zaten sürekli içli dışlıydım şimdi babamdan izin alıp allahın izniyle dükkanımı bende açacağım.

 6. cemre yıldırım dedi ki:

  Uzun zamandır aklımda olan bir şey zaten rent a car bayiliği almak, daha çok ciddi düşünmesemde sürekli aklımdan geçiyor.

BİR YORUM YAZIN