2019 Salma Tavukçuluk Kredisi Başvurusu ve Şartları

Salma tavukçuluk kredisi başvurusu yapmak isteyenler, istenilen şartları yerine getirdikleri takdirde kredilerini alabilir. Salma tavukçuluk kredisi sayesinde çiftçiler, üretimi daha da geliştirerek hayvancılık sektörünün gelişmesine yardımcı olur. Aşağıda salma tavukçuluk kredisinin alınabileceği kurum ve kuruluşlarla ilgili bilgiler yer alır. Bu kuruluşlar şu şekildedir:

 • Salma tavukçuluk kredisi, devlet kurumlarına başvuruda bulunularak alınabilir.
 • Bunun dışında devlete bağlı olarak çalışan bankalar da salma tavukçuluk kredisi verir.
 • Bununla birlikte özel bankalardan da kredi alınabilir.

Yukarıda yer alan kurumlara gerekli evraklarla beraber gidilerek tavukçuluk sektöründe üretimin daha fazla artmasını sağlamak için kredi talebinde bulunulabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi KOSGEB

Salma tavukçuluk kredisini KOSGEB geri ödemesiz bir şekilde hayvancılıkla uğraşmak isteyenlere verir. KOSGEB’in salma tavukçuluk için verdiği kredi miktarı toplamda 50 Bin TL değerindedir. KOSGEB’in bu kredi imkânından yararlanmak isteyenlerin öncelikle kuruma üye olması gerekir. Daha sonra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılıp başarılı olunması durumunda sertifika alınması şartı aranır. Bunun yanı sıra KOSGEB’e yapılacak iş planının güzel bir şekilde hazırlanıp sunulması tavsiye edilir. Bütün şartlara uyum sağlandıktan sonra tavukçuluk işiyle ilgilenmek isteyenler, KOSGEB’e başvuruda bulunarak salma tavukçuluk kredisi alabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi TKDK

Salam tavukçuluk kredisini Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu da üretime katkıda bulunmak için verir. TKDK’dan krediyi almak isteyenler, istenilen şartları yerine getirdikleri zaman geri ödemesiz bir şekilde krediyi kullanabilme şansına sahip olur. TKDK’dan salma tavukçuluk kredisinin alınması için aşağıda verilen şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Kredinin alınmasında yaş çok önemlidir. 18-65 yaş arasındakiler krediyi almak için başvuruda bulunabilir.
 • Başvuruda bulunacakların ilk önce Çiftçi Kayıt Sistemi’ne üye olmaları gerekir.
 • Bunun dışında sisteme üye olunduktan sonra 3 yıl içerisinde tavuk eti ve yumurta üretimi ile ilgili çalışmalar yaparak deneyim kazanmak gerekir.

Yukarıda verilen koşullar yerine getirildiği zaman tavukçuluk ve tarım alanında üretim faaliyetlerini daha da ilerletmek isteyenler, TKDK’ya başvurarak salma tavukçuluk kredisini alabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi Şekerbank

Salma tavukçuluk kredisi için Şekerbank’a müracaatta bulunularak düşük faizli kredi alma hakkı elde edilebilir. Şekerbank’tan salma tavukçuluk kredisini almak için ilk önce en az 2 yıl süre boyunca hayvancılık sektöründe faaliyet gösterilmesi gerekir. Bu şartlar doğrultusunda hayvancılık ile ilgili üretimi geliştirmek isteyen herkes bankaya başvuruda bulunabilir. Şekerbank, yumurta tavukçuluğu için verdiği krediyi 60 ay vade imkânı ile daha da kolaylaştırmaktadır. Bu sayede çiftçiler, uzun vade avantajı ile aldıkları krediyi kolay bir şekilde düşük faiz oranıyla ödeyebilir. Bu avantajları kullanmak isteyenler, başvuruda bulunarak krediyi alabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi TEB

Salma tavukçuluk kredisi için TEB’e müracaat edenler oldukça şanslıdır. Çünkü, TEB et ve yumurta tavukçuluğu işiyle ilgilenenlerin yem ve civciv ihtiyaçlarının karşılanması için düşük faiz oranıyla kredi imkanı sunar. TEB’in verdiği salma tavukçuluk kredisi aynı zamanda 12 ay vade imkânıyla ödeme avantajı sağlar. TEB’in ortaya koymuş olduğu bu kredi olanağından yararlanmak isteyenler, bankanın en yakın şubesine giderek başvuru işlemlerini yaptırabilir. Bu sayede hayvancılık sektöründe üretimi arttırmak isteyenlerin hayalleri gerçekleşerek sektörde ilerleme imkânını elde eder. Hayvan yetiştiriciliğinde daha önceden tecrübeli olan herkes bankaya müracaatta bulunarak kredi imkânından yararlanabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi Ziraat Bankası

Salma tavukçuluk kredisini Ziraat Bankası’ndan almak isteyenler, istenilen şartları yerine getirdikleri takdirde 7 yıl vadeli ve 2 yıl boyunca geri ödemesiz olarak kullanabilecekleri krediyi alabilme şansını elde eder. Ziraat Bankası, kanatlı hayvancılık sektörü ile uğraşanlara toplamda en fazla 3 Milyon TL değerinde kredi imkânı sunar. Damızlık yetiştiriciliği için ise banka 7.500.000 TL değerinde salma tavukçuluk kredisi verir. Bu imkânlardan yararlanmak isteyenler aşağıda verilen şartları yerine getirmelidir. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası’ndan salma tavukçuluk kredisi almak isteyenler, ilk önce etlik piliç yetiştiriciliği için toplamda 10 Bin adeti ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği için ise 7500 adeti sağlayan çiftlik kurmaları gerekir.
 • Bunun yanı sıra damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 10 bin tane ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği için ise 1000 bin adet kapasitesinde tesis kurmaları gerekir.

Yukarıda verilen şartlar sağlandığı zaman Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek salma tavukçuluk kredisi almak için başvuruda bulunulabilir.

Salma Tavukçuluk Kredisi QNB Finansbank

Salma tavukçuluk kredisini QNB Finansbank’tan almak isteyenler, bankanın şubesine giderek başvuruda bulunabilir. QNB Finansbank, hayvancılık sektöründe yem, paketleme, ilaç ve hayvanların alınması için ihtiyaç duyulan nakit sorununu karşılayabilir. Aşağıda QNB Finansbank’ın verdiği salma tavukçuluk kredisinin özellikleri ile ilgili bilgiler yer alır. Bu özellikler şu şekildedir:

 • Bankanın vermiş olduğu kredi, masrafların %75’ini karşılar.
 • Bununla birlikte kredi 24 ay vade imkânı ile tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösterenlere verilir.
 • Salma tavukçuluk kredisi, 1,3,6 ve 12 ayda bir ödeme avantajı sunar.

Yukarıda verilen avantajlardan yararlanmak isteyenler, QNB Finansbank’ın en yakın şubesine başvuruda bulunarak hayvancılık ile ilgili faaliyetlerini yürütmek için krediyi alabilir. Bankanın sunmuş olduğu salma tavukçuluk kredisini çiftçiler düşük faiz oranı ile ödeme imkânına sahip olur.

Kosgeb Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar ve Şartlar

Kosgeb Hibe Verilen Sektörler

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ahmet kandemir dedi ki:

  Köy hayatına alışıp sürdürebilecek kişilerin tabii ki yer ve sermayeleri varsa mutlaka denemesini tavsiye ederim. İşin zor tarafları var. İnternette ki videoları seyredip orada ki yorumlara kanıp kolay olduğunu zannetmeyin. Aylarca yaptığım araştırma sonucunda bu işin gerçekten zor olduğunu gördüm. Şuan için bu işi askıya aldım. Hedefime ulaşıp istanbul taşınıp köy hayatına geçiş yaptığımda bu işi çok büyük olmasada yapacağım.

BİR YORUM YAZIN