BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9287,89
BITCOIN/TRY 63752,1

Şekerbank İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ülkemizin güçlü bankalarından bir tanesi konumunda bulunan Şekerbank müşterilerinin daha rahat şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesi ve bu sayede de müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla internet bankacılığı üzerinden de hizmet vermektedir. İnternet üzerinden verilen hizmetler sayesinde müşteriler banka şubelerine gitme ihtiyacı duymadan söz konusu işlemleri yapabilmektedir. Fakat internet bankacılığı hizmetlerinden yararlana bilmek için yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Şekerbank internet bankacılığı hizmetlerini alabilmek için şifre talep edilmesi gerekmektedir. Bu talep banka şubesinden ya da bankanın müşteri hizmetlerinden verilebilmektedir. Fakat imzalanması gereken sözleşmeler bulunabileceğinden bu işlemin şubeden yapılması daha iyi olacaktır. Aksi durumda ilerideki dönemlerde bazı işlemler için şubeden onay alınması istenebilmektedir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı için Giriş Yöntemleri

Şekerbank internet bankacılığı nasıl kullanılır sorusunun cevabının ilk kısmı internet bankacılığını kullanmak için şifre alınmasından oluşmaktadır. Daha sonra ise bankanın internet sitesine girerek ilgili bölümden internet şubesi için giriş yapılmalıdır. Bu giriş için T.C kimlik numarası ya da müşteri numarası ile şifre istenmektedir. Bunlar girildikten sonra ise cep telefonunuza gelen kodu yazmanız istenmektedir. Böylece sisteme giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına yapılan girişte müşteri numarası ve şifre dışında cep telefonuna gönderilen özel kod güvenlik açısından son derece önemlidir. Bu kod her girişte banka tarafından gönderilmekte ve böylece internet bankacılığınızı sizden başkasının kullanması neredeyse imkansız hale gelmektedir. Dolayısıyla Şekerbank’ın internet bankacılığını kullanırken güvenli mi sorusunun cevabı etkili olarak evet şeklinde verilmiş olmaktadır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
TEB İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Şekerbank İnternet Bankacılığı Tarafından Sağlanan Kolaylıklar

Şekerbank internet bankacılığı konusunda bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Buradan yapılacak işlemlerin sayısı oldukça fazladır. Gereken onayların alınması durumunda para çekimi dışında buradan her türlü işlem rahatlıkla yapılabilmektedir. Para transferleri, hesap bakiyesi görüntüleme, fatura ödeme ve otomatik ödeme talimatı verme gibi çok sayıda işlem buradan yapılabilmektedir. Dolayısıyla da Şekerbank kullanıcıları ciddi bir kolaylığa kavuşmaktadır. Bu durum aynı zamanda kişilerin zamandan da tasarruf etmesi anlamına gelmektedir ki bu da çok önemli bir avantaj olarak dikkat çekmektedir. Bunların dışında internet bankacılığını kullanmak için mobil cihazlara uygulama da indirilebilmekte ve böylece çok daha hızlı bir şekilde internet bankacılığına giriş yapılmış olmaktadır. Tüm bunlar dikkate alındığında internetin insanlara sağlamış olduğu kolaylıklar çok daha net bir şekilde buradan görülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (1)

faik birgili

14 Ağustos 2018, 09:27

şekerbankta vadesiz hesabım var,kredi veya banka kartım yok internet bankacılığını nasıl kullanabilirim.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!