BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9275,97
BITCOIN/TRY 63670,29

Senetle Araba Alma

Araba almak isteyen ancak araba almak için herhangi bir bankadan kredi çekmek istemeyen kişiler farklı alternatif seçenekler aramaktadır.  Bu alternatif seçenekler arasında yer alan senetle araba alma yolu sık tercih edilen bir yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde senet ile araba satışı yapan büyük galericiler vardır. Peşinatsız olarak taksit ile araba almak isteyen kişiler bu galerilerden ikinci el arabaları taksit ile alabilirler.

Peşinatsız Senetle Araba Alma

Nakit parası olmayan kişilerin sadece peşinat ile araba alabilecekleri birçok galeri vardır. Pek çok galeri senetle araba alma koşullarını sağlayarak müşterilerine araba satmaktadır. Senet yaparak peşinatsız araba almak istiyor iseniz bu arabaya piyasanın biraz üzerinde fazla para vermeniz gerekebilir. Peşinatsız senetle araba satan galeriler normal piyasa değerinin üzerinde bir fiyatlandırma politikası uygulamaktadır. Bankadan kredi çekerek çok daha büyük meblağlar ödemek istemeyen bireyler senetle araba alma yolunu tercih etmektedir. Araba alacak kadar parası bulunmayan ancak aylık taksitler halinde araba alabilecek durumda olan bireyler için senetle araba alma işlemi çok cazip olmaktadır. Ancak tüm işlemlerde bir risk bulunduğu gibi senetle araba alma işlemlerinde bazı riskler bulunmaktadır.

Senet İle Araba Alırken Neler Dikkat Edilmeli?

Senet ile araba alırken öncelikle araba alacağınız galerinin işini kanunlara göre yapıp yapmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz. Senetle araba alma işlemi esnasında alacağınız arabanın çalışır durumda olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca söylenen özelliklerinin birebir tutmasına dikkat etmelisiniz. Yine alacağınız arabayı önceden bir sanayi götürerek kontrolünün yapılmasını sağlamalısınız. Senet yaptıktan sonra arabanızı kontrol ettirmek, sanayiye götürmek yanlış olacaktır. Senet yaptıktan sonra arabada çıkan bir sorun için galeriler mesuliyet kabul etmeyecektir. Bundan dolayı senetlere imza atmadan önce gerekli araştırmayı yapmak şart olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!