Banka ve Krediler

Simit Sarayı Bayilik Şartları

Simit Sarayı Bayilik Şartları

2002 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan ve başta simit olmak üzere çeşitli kahvaltı ürünleri satışı gerçekleştiren Simit Sarayı firması gerek ülke içerisinde gerek dünya çapında büyümeyi hedeflemekte ve müşteri potansiyelini günden güne artırmaktadır. Yurtdışında Almanya, İngiltere ve Belçika gibi ülkelerde dükkanları bulunan firmanın ürün grupları arasında Simit, börek, çorba ve tatlı çeşitleri yer almaktadır. Simit Sarayı Bayilik sayısını da artırmayı amaçlamakta olup farklı dükkan konseptlerine göre girişimcilerden talep ettiği hususlar değişkenlik göstermektedir. Simit Sarayı dükkanları açılırken Cadde, AVM, Mahalle ve Kiosk konseptleri yer almakta olup karşılanması gereken maliyetler dükkanın bulunduğu konum, açılacağı konsept gibi hususlara bağlı olarak artış göstermektedir. Günümüz piyasa koşullarında Simit Sarayı dükkanı açabilmek için ortalama olarak 500 bin lira sermaye gerekmekte olup firma bayilerinden isim hakkı olarak da minimum 50 bin Euro ücret talep etmektedir. Bayiler açacakları işyerini şirket tarafından belirlenen kriterler ve standartlar doğrultusunda işletmek durumundadır.

Simit Sarayı Bayilik İle İlgili Diğer Detaylar

Bayilik Veren Firmalar içerisinde önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkan Simit Sarayı, bayilik hakkı verdiği kişilerin elde ettiği aylık cironun %3’luk kısmını isim hakkı olarak tahsil etmektedir. Firmanın ülke içerisinde ve dünya çapında gerçekleştirdiği reklam çalışmalarındaki maliyetleri karşılayabilmek için de bayiler yıllık ciro üzerinden %2’lik bir bedeli şirkete ödemek durumundadır. Başlangıç maliyetleri için oldukça yüksek sermayenin gerektiği sektörde uzun vadede yüksek kar marjı yakalamak mümkün olmaktadır. Simit Sarayı dükkanları arasında yer alan Cadde konsepti en az 150 metrekare büyüklüğüne sahip dükkanlardan oluşmakta ve yaya trafiğinin hareketli olduğu noktalara açılmaktadır.

Simit Sarayı Bayilik Konseptleri

Bayilik Veren Firmalar arasında bulunan Simit Sarayı şirketinin AVM konseptine uygun olan dükkanları ise AVM giriş katında yer almalı ve en az 120 metrekare büyüklüğe sahip olmalıdır. Bu konseptte teras bulundurulması zorunlu olup on cephe genişliğinin en az 8 metre olması talep edilmektedir. Simit Sarayı Bayilik Konseptleri arasında bulunan bir diğer seçenek ise kiosk konsepti olup açılacak şubelerin üniversite kampüsü ya da benzin istasyonu gibi yerlerde mobil şube olarak hizmet vermesi istenmektedir. Bu konseptte açılacak işyerleri servis yapmaya elverişli olmalı ve en az 20 metrelik kullanım alanına sahip olmalıdır. Mahalle konseptinde ise Simit Sarayı dükkanının market ve hastane gibi noktalara yakın bir konumda bulunması arzu edilmekte ve ön cephe genişliğinin en az 5 metre büyüklüğünde olması şartı aranmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ