BIST 100 1.328 -1.02 | -13.76
BRENT PETROL 48,28 1.03 | 0.49
EURO 9.3432 -0.39 | -0.04
EURO/USD 1.19595 0.4 | 0.0
GRAM ALTIN 448.829 -1.9 | -8.72
USD 7.8087 -0.74 | -0.06
STERLIN 10.3831 -1.19 | -0.13
BITCOIN/USD 17806,81
BITCOIN/TRY 139519,9

Şok Market Bayilik Veriyor Mu? 2020

Şok market bayilik veriyor mu? Şok market bayisi nasıl olunur, şartları nelerdir soruları, bu tarz market açmak isteyen girişimcilerin aklına gelen bariz sorulardır. Maliyeti nedir nasıl bir yerde açmalıyım diğer akla gelen sorular olabilir. Şunu özellikle belirtmek isteriz, fiyatlar konusunda ülkemiz koşulları gereği bugün verdiğim maliyet fiyatları bir sonra ki hafta veya ayda çok büyük farklılıklar çıkartabilir. Ortalama maliyet konusunda fikir sahibi olacağınız noktayı, mağazayı açacağınız semt ve firmanın şartları belirler.

Şok Market Hakkında

Şok market, 1995 yılında 13 mağaza açarak faaliyetlerine başlamıştır. Firma 2011 yılında Yıldız Holding bünyesine katılarak 1255 mağaza sayısına yükselmiş ve 7 depo ile hizmetlerine devam etmiştir. 2013 yılına gelindiğinde, DiaSA, Onurex ve Dim perakende zincir mağazalarını satın alarak, bu markaların hali hazırda ki tüm mağazalarını 2014 yılına kadar Şok market şubelerine hızlı bir şekilde çevirmiştir. 2020 yılına gelindiğinde ise, Şok market 81 ilde 7.215 şube ve Türkiye genelinde 24 merkez dağıtım noktasına sahiptir. 25.000'e yakın çalışan sayısı ile şuanda müşterilerine ülkemizin her biri köşesinde hizmetlerine devam etmektedir.

Her hafta içi ve haftasonu aralıksız olarak düzenlediği aktüel kampanyalarında, kozmetik ürünlerinden teknolojik ürünlere, bebek ürünlerinden tekstil ürünlerine kadar çok çeşitli ürün gruplarında kampanyalar düzenleyerek her kesimden tüketiciye ulaşmayı başarıyor. Özellikle teknolojik ürünlerde piyasaya göre çok uygun fiyatlı kampanyalar yakalamak mümkün. Özellikle Televizyon ve Cep Telefonu konularında çok uygun fiyatlı kampanyalar görebilirsiniz. Hal böyle olunca televizyon ve cep telefonu ihtiyaçlarınızı karşılamak için bile tüketiciler Şok market kampanyalarını düzenli olarak takip ediyorlar. Firma her hafta yenilediği kampanyalarını hem kendi web sitesi üzerinde hem de televizyon reklamlarıyla desteklemektedir.

Bayilik Sistemi Nedir?

Bayilik, bir markanın hak sahibinin belirli bir zaman ve şartlar içerisinde işin idare ve düzenlenmesine yönelik olarak sürekli kontrol ve destek sağlayarak belirli bir bedel karşılığında yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan bir iş modelidir. Verimli ve kârlı olması sayesinde iş yeri sahibi olmak isteyen yatırımcıların sıkça tercih ettiği bir sistemdir. Sistem veya markanın kendisi satış noktalarını arttırırken; bayiler de daha düşük yatırımlarla gelir elde edebilmektedir. Bayilik veren firmalar, firma ve marka politikalarının belirlediği bir takım şartlar bulunabilir. Girişimcini bu şartları yerine getirmesi halinde tabii firmanında uygun görmesi halinde bayilik verme konusunda anlaşma sağlanabilir.

Şok Market Bayilik Veriyor Mu?

Şok market bayilik maalesef vermiyor. Fakat hemen üzülmeyin. Eğer market açacak kendi mülkünüz varsa onu şok markete kiralayarak yinede gelir elde edebilirsiniz. 2013 yılında markanın Yıldız Holding'e geçmesinden itibaren bayilik sistemini durduran firma, kiralık mülkü olan kişilerle anlaşma yapıp kendi şubelerini açmaya devam ediyor. Kiralık verebileceğiniz bir mülkünüz varsa aşağıda belirttiğimiz özelliklere yakınsa firma ile iletişime geçebilirsiniz.

  • En az 500 metre karelik satış alanına sahip olması.
  • Minimum 100 metre karelik depo alanının bulunması.
  • Cadde üzerinde olması kaydıyla, 10 metrelik bir ön cephesinin olması.
  • İstisnalar hariç, yakınında başka bir ŞOK Market’in bulunmaması.
  • Elektrik, su alt yapılarının yeni olması.
  • Rutubet sorunun olmaması.
  • Mümkünse yüksek girişli olması.
  • Müşteri potansiyelinin yoğun olduğu bir yerde bulunması.
  • Mümkünse otopark sorunu olmayan bir alanda olması.

Sizlerinde yukarıda saymış olduğumuz şartlara uygun dükkanlarınız varsa, kira bedellerinin yıllık ödenmesi suretiyle, 5 ya da 10 yıllık sözleşmeli olmak üzere dükkanlarınızı Şok market firmasına kiraya verebilirsiniz.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Ekomini Bayilik Başvurusu

Şok Market İletişim Bilgileri

Adres: Kısıklı Mh. Hanımseti Sk. No:35 B/1 Üsküdar - İstanbul

Telefon: 0850 221 11 00

Web Sistesi: www.sokmarket.com.tr 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!