Şok Market Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’nin en önemli ekonomik süper market zincirleri arasında yer alan Şok Market 1995 yılında kurulup, 2011’de Yıldız Holding tarafından satın alınarak hızla büyümeye başlamıştır.  Satışla birlikte konseptini de yenileyerek tüketicilerin bildiği markaları uygun fiyat politikası ve her hafta düzenlediği aktüel broşür kampanyaları ile satışa sunmuştur. Türkiye'nin 81 ilinde 2019 itibariyle 6844 satış noktasında bulunmaktadır. Şok Market, Türkiye’nin en çok şubeye sahip olan süper marketlerinden biridir. Yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaktadır.

Her hafta içi ve haftasonu aralıksız olarak düzenlediği aktüel kampanyalarında, kozmetik ürünlerinden teknolojik ürünlere, bebek ürünlerinden tekstil ürünlerine kadar çok çeşitli ürün gruplarında kampanyalar düzenleyerek her kesimden tüketiciye ulaşmayı başarıyor. Özellikle teknolojik ürünlerde piyasaya göre çok uygun fiyatlı kampanyalar yakalamak mümkün oluyor. Özellikle Televizyon ve Cep Telefonu konularında çok uygun fiyatlı kampanyalar görmek mümkün. Hal böyle olunca televizyon ve cep telefonu ihtiyaçlarınızı karşılamak için bile tüketiciler Şok market kampanyalarını düzenli olarak takip ediyorlar. Firma her hafta yenilediği kampanyalarını hem kendi web sitesi üzerinde hem de televizyon reklamlarıyla desteklemektedir.

Bayilik Sistemi Nedir?

Bayilik, bir markanın hak sahibinin belirli bir zaman ve şartlar içerisinde işin idare ve düzenlenmesine yönelik olarak sürekli kontrol ve destek sağlayarak belirli bir bedel karşılığında yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan bir iş ilişkisidir. Verimli ve kârlı olması sayesinde iş yeri sahibi olmak isteyen yatırımcıların sıkça tercih ettiği bir sistemdir. Sistem veya markanın kendisi satış noktalarını arttırırken; bayiler de daha düşük yatırımlarla gelir elde edebilmektedir. Bayilik veren firmaların kendilerinin belirlediği bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartların yerine getirilmesi halinde firma uygun görürse yatırımcılara bayilik verilmektedir.

Şok Market Bayilik Şartları

Bilinen ve çokça tercih edilen bir markanın parçası olmak gibi bir ayrıcalığa sahip olmak avantajını sağlayan ŞOK Market bayilik sistemi, girişimcilerin odak noktası halindedir. ŞOK Market bayilik fiyatları ve şartları, market zinciri Yıldız Holding tarafından satın alındığından beri bayilik verme sistemini durdurduğu bilinmemektedir. Şubelerini kendileri açarak, kendi bünyelerinde yetiştirdikleri personellerle hizmet vermektedir. ŞOK Market bayilik fiyatları ve şartları hakkında telefonla görüşme yapılarak bilgi alınabilir. ŞOK Market’in bayilik verme faaliyeti durdurulmuş olsa da, Şok Marketlere kiralık dükkan verme imkanı bulunmaktadır. Bunun için gerekli olan kriterler şunlardır;

  • En az 500 metre karelik satış alanına sahip olması.
  • Minimum 100 metre karelik depo alanının bulunması.
  • Cadde üzerinde olması kaydıyla, 10 metrelik bir ön cephesinin olması.
  • İstisnalar hariç, yakınında başka bir ŞOK Market’in bulunmaması.
  • Elektrik, su alt yapılarının yeni olması.
  • Rutubet sorunun olmaması.
  • Mümkünse yüksek girişli olması.
  • Müşteri potansiyelinin yoğun olduğu bir yerde bulunması.
  • Mümkünse otopark sorunu olmayan bir alanda olması.

Sizlerinde yukarıda saymış olduğumuz şartlara uygun dükkanlarınız varsa, kira bedellerinin yıllık ödenmesi suretiyle, 5 ya da 10 yıllık sözleşmeli olmak üzere dükkanlarınızı Şok market firmasına kiraya verebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN