Banka ve Krediler

Şok Market Bayilik Veriyor mu?

Şok Market Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’nin en önemli süper market zincirleri arasında yer alan ŞOK Market 1995 yılında kurulup, 2011’de Yıldız Holding tarafından satın alınarak hızla büyümeye başlamıştır.  Satışla birlikte konseptini de yenileyerek tüketicilerin bildiği markaları uygun fiyatlarla satışa sunmuştur. Türkiye genelinde 74 ilde yaklaşık 4 bin 600’e yakın satış noktası bulunmaktadır. ŞOK Market, Türkiye’nin en çok şubeye sahip olan süper marketlerinden biridir. Yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunarak müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaktadır.

Bayilik Sistemi Nedir

Bayilik, bir markanın hak sahibinin belirli bir zaman ve şartlar içerisinde işin idare ve düzenlenmesine yönelik olarak sürekli kontrol ve destek sağlayarak belirli bir bedel karşılığında yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan bir iş ilişkisidir. Verimli ve kârlı olması sayesinde iş yeri sahibi olmak isteyen yatırımcıların sıkça tercih ettiği bir sistemdir. Sistem veya markanın kendisi satış noktalarını arttırırken; bayiler de daha düşük yatırımlarla gelir elde edebilmektedir. Bayilik veren firmaların kendilerinin belirlediği bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartların yerine getirilmesi halinde firma uygun görürse yatırımcılara bayilik verilmektedir.

Ekomini market bayilik sistemi hakkında bilgi almak için, Ekomini Bayilik Başvurusu başlıklı makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz!

ŞOK Market Bayiliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilinen ve çokça tercih edilen bir markanın parçası olmak gibi bir ayrıcalığa sahip olmak avantajını sağlayan ŞOK Market bayiliği, yatırımcıların odak noktası halindedir. ŞOK Market bayilik fiyatları ve şartları, market zinciri Yıldız Holding tarafından satın alındığından beri bayilik verme sistemini durdurduğu bilinmemektedir. Şubelerini kendileri açarak, kendi bünyelerinde yetiştirdikleri personellerle hizmet vermektedir. ŞOK Market bayilik fiyatları ve şartları hakkında telefonla görüşme yapılarak bilgi alınabilir. ŞOK Market’in bayilik verme faaliyeti durdurulmuş olsa da, Şok Marketlere kiralık dükkan verme imkanı bulunmaktadır. Bunun için gerekli olan kriterler şunlardır;

  • En az 500 metre karelik satış alanına sahip olması.
  • Minimum 100 metre karelik depo alanının bulunması.
  • Cadde üzerinde olması kaydıyla, 10 metrelik bir ön cephesinin olması.
  • İstisnalar hariç, yakınında başka bir ŞOK Market’in bulunmaması.
  • Elektrik, su alt yapılarının yeni olması.
  • Rutubet sorunun olmaması.
  • Mümkünse yüksek girişli olması.
  • Müşteri potansiyelinin yoğun olduğu bir yerde bulunması.
  • Mümkünse otopark sorunu olmayan bir alanda olması.

Bu şartlar uygun dükkanları olanlar, kira bedellerinin yıllık ödenmesi suretiyle, 5 ya da 10 yıllık sözleşmeli olmak üzere dükkanlarını kiraya verebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ