Banka ve Krediler

Sonax Bayilik Şartları

Sonax Bayilik Şartları

Alman Hoffmann Group bünyesinde bulunan ve yaklaşık 70 yıldır hizmet veren Sonax, otomobil bakım ve koruma alanlarında maksimum hizmeti sunmaktadır. Ana fabrikası Neuburg’da bulunan firmanın 93 ülkede faaliyet sürdürdüğü bilinmektedir. Firma Türkiye’de 1994 yılından bu yana Auton Otomotiv distribütörlüğünde binin üzerinde satış noktasına ulaşmış bulunmaktadır. Ülkenin tüm büyük illerinde bayiliği bulunan Sonax için gerekli olan merkez yaklaşık olarak 500 metrekare civarında olmaktadır. Kurulum maliyeti olarak ise sadece 40 bin EUR bedel talep etmektedir. Bunun yanı sıra bayiliğe giriş ekstra bir ücret beklentisi bulunmamaktadır. Sonax bünyesindeki eğitim merkezlerinde de teknisyenler için uygulama eğitimleri verilmektedir. Ayrıca yöneticilere satış eğitimi ve destek uygulama eğitimleri de verilenler arasında yer almaktadır. Sonax bayilik kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler; araç boyama, parlatma, koruma, iç temizliği ve sterilizasyon, motor temizliği, standart yıkama, cam ve güvenlik filmi çekme gibi işlemleri içermektedir.

Sonax Bayilik Nasıl Alınır?

Profesyonel araç bakım ve temizliği, koruması gibi alanlarda hizmet sunan Sonax Türkiye’nin distribütörü konumundaki Auton A.Ş. ile işbirliği gerçekleştirmiştir. Bayilik sisteminde iç ve dış mimari dizaynı, hizmet tanım ve standartları, makineleri, eğitimi, ürün stok ve servis programı gibi detaylarla Sonax bayilik sistemlerinden yararlanmak isteyen başvuru sahipleri için çeşitli işlemler söz konusu olmaktadır. Öncelikle başvuru sonrasında işletme sahibi tüm personele eğitim vererek işe başlamaktadır. Bayilik usulüne göre başlandığında uzman 1 hafta gibi bir sürede işlerin oturmasına destek sunmaktadır. Sonax marka olarak tüm reklam çalışmalarında maksimum desteği sunmaktadır. Alman mühendislik fikirleri ile servis anlayışını yenileyen Sonax bayilerini de aynı misypn ve teknoloji ile donatmaktadır. İstenilen hizmete yönelik olarak oto yıkama bayiliği, bakım ve koruma gibi alanlarda işlemlerin hızlı biçimde yapılmasına imkan tanınmaktadır.

Bayilik ile İlgili Ön Şartlar ve İşleyiş

 • En az 400-450 metre kapalı alana ihtiyaç duyulmaktadır.
 • Yerleşim bölgesi için nüfus ve araç sayısı yeterli olmalıdır.
 • Araç yıkama bölümü ile cam filmleme alanlarının arasında bölme olmalıdır.
 • Çalışma alanlarının belirtilen standartlarda olması gerekmektedir.
 • Belediye ve yetkili mercilerden gereken izinlerin alınması gerekmektedir.

Bayilik ön şartlarının yerine getirilmesinden sonra başvuru sonrasında telefon ile ön görüşme sağlanmalıdır ve karşılıklı görüşme ayarlanmalıdır. Gereken fizibilite raporunun hazırlanması ve incelenmesinden sonra karşılıklı onayların verilmesi ve gerekli evrakların tamamlanmasından sonra sözleşmenin imzalanması ve ödeme işlemlerine geçilmektedir. Proje onay ve tadilat sonrasında gereken eğitimler verildiğinde Sonax bayilik yetki belgesinin de verilmesi üzerine servis açılmış olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. enver emin dedi ki:

  Sonax’tan bayilik alsammı diye düşünüyorum ama tam karar veremiyorum sürekli bir kuşku oluyor.

 2. onur gürlen dedi ki:

  Geniş bir kapalı alana sahip olunduğunda çok kolay bir şekilde bayilik alınabilir, önce konumu bulmak lazım.

BİR YORUM YAZ