BIST 100 117.741 -0.56 | -657.57
BRENT PETROL 43,09 0.44 | 0.19
EURO 7.8205 0.01 | 0.0
EURO/USD 1.13928 -0.05 | 0.0
GRAM ALTIN 398.504 -0.2 | -0.81
USD 6.8635 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6298 0.14 | 0.01
BITCOIN/USD 9240,39
BITCOIN/TRY 63433,93

Taksitle Telefon Nereden ve Nasıl Alınır?

Taksitle telefon alma ya da taksitli telefon nereden alınır gibi sorular son dönemde daha sık sorulmaya başlamıştır. Cep telefonlarında kredi kartına taksit seçeneğinin kaldırılması ile özellikle alt ve orta gelire sahip kişiler için telefon almak zorlaşmıştır. Çünkü bu gelire sahip insanlar tek seferde bin 500 lirayı ya da daha fazla bir miktarı verememektedir. Vermeleri için şartlarını çok zorlamaları gerektiğinden taksitli telefon seçenekleri aramaktadırlar. Taksitle telefon almak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bunlar:

  • Turkcell, Avea ve Vodafone gibi GSM operatörlerinin kampanyaları ile
  • Evkur ve benzer şekildeki büyük firmalar aracılığıyla
  • Büyük marketlerdeki mikro kredi seçeneği ile
  • Küçük yerlerdeki tanıdık esnaflardan alınabilmektedir.

Yukarıdaki seçeneklerden birisi kullanılarak, kredi kartı kullanılmadan taksitle cep telefonu alınabilmektedir.

Evkurdan Taksitle Telefon Alma

Evkur, kredi kartı olmadan taksitli satış yapan bir firma olarak dikkat çekmektedir. Evkurdan taksitle telefon alma işlemi için mağazaya gidilmesi ya da evkurun internet sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Taksitli alışveriş için öncelikle bilgilerin mağazaya verilmesi ve bu bilgilerin ışığında mağazanın müşteriyi araştırması gerekmektedir. Müşterinin evine gelerek verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. Ayrıca ödemelerin düzenli yapılıp yapılmayacağı araştırılmaktadır. Yapılan araştırmalardan çıkan sonuç olumlu olursa müşteriyle sözleşme imzalanmakta ve satış işlemi gerçekleştirilmektedir. Ödemeler ise banka havalesiyle ya da doğrudan mağazaya yapılabilmektedir. Evkurda taksitli telefon fiyatları, dışarıdaki mağazalara göre belirgin şekilde daha pahalıdır. Bu durum dikkate alınarak alışveriş yapılması gerekmektedir.

Teknoloji Mağazalarındaki Taksitli Telefon Seçenekleri

Taksitle telefon alma seçeneğini büyük teknoloji mağazaları da sunmaktadır. Vatan Bilgisayar, Teknosa, MediaMarkt gibi büyük teknoloji mağazaları müşterilerine mikro kredi seçeneği sunmaktadır. Bu kredi kullanılarak taksitle telefon alınabilmektedir. Bu mağazaların büyük olması ve birçok mağazasının bulunmasından dolayı bankalardan çok uygun krediler alabilmektedir. Bu kredi imkânını müşterilerine sunan mağazalar sayesinde taksitli telefon alan müşteriler, çok az bir miktar faiz ödemek zorunda kalmaktadır. Taksitli alışveriş arasında en mantıklı seçim bu gibi görünmektedir. Bu mağazalarda satışa sunulan telefonların fiyatları makul seviyelerdedir. Ayrıca bu mağazalar zaman zaman kampanyalar düzenleyerek fiyatları daha da aşağı çekmektedir. Bu fiyatların üzerine eklenen düşük faizle fiyatlar aşırı şişmemektedir. Taksitle telefon alma seçeneği sunan büyük teknoloji mağazaların şartları şu şekildedir:

  • Vatan Bilgisayar; Odeabank ile yaptığı anlaşma sayesinde müşterilerine %3,9’luk faiz oranı ile mikro kredi desteği vermektedir. Vatan Bilgisayar müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Vatan Bilgisayar’dan 2 bin liralık bir telefon 12 ay vade ile 2079 liraya alınabilmektedir. Yani ödenen faiz miktarı bir yıl için 79 liradır. Bu durum müşteriler tarafından taksitli telefon almak için iyi bir seçenek olarak görülmektedir. Buradan telefon almak istediğinizde kimliğiniz ile gitmeniz yeterli olmaktadır. Mikro krediye başvuru konusunda görevliler yardımcı olmaktadır.
  • Teknosa; bu mağazanın ING bankası ile kredi anlaşması bulunmaktadır. Teknosa’dan taksitli telefon almak için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Eğer cep telefonu internet mağazasından alınırsa, kullanılmak istenen kredi tutarının belirtilmesi gerekmektedir. Gerekli bilgiler girildikten sonra ING Bankasına gidilerek kredi sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir. Teknosa’dan taksitle telefon alma seçeneklerinden bir diğeri ise doğrudan mağazaya gidilerek satın alma işleminin gerçekleştirilmesidir. Mağazadan yapılan alışverişte kredi anlaşması için bankaya gitmeye gerek yoktur. Sözleşme mağazada imzalanmaktadır.

Operatör Şirketlerinden Taksitle Telefon Alma

Taksitli telefon almak için bir başka seçenek ise GSM operatörlerinin sunmuş olduğu seçeneklerdir. GSM şirketleri müşterilerine cep telefonu satışı yapmaktadır. Bu satışların ücretleri ise faturalara yansıtılmaktadır. Dileyen müşteriler cep telefonu ücretlerini 12 ayda öderken dileyen müşteriler de 24 ayda ödemektedir. Fakat şirketlerin düzenlemiş olduğu kampanyadaki cihazlar alınabilmektedir. Şirketler birçok telefon markası için kampanyalar yapmaktadır. Bu markalar için düzenlenen kampanya ve ödeme şartları bazen farklı olabilmektedir. Bu şekilde alınacak olan telefonların fiyatları normale göre biraz daha pahalı olmaktadır. Bu da taksitli satıştan kaynaklanmaktadır. Taksitle telefon alma işlemi için farklı bir seçenek olarak müşterilere sunulmaktadır. Satın alma işlemi sırasında operatör şirketleri farklı paketleri de hediye olarak verebilmektedir. Bazen internet paketi verilirken bazen ise konuşma, SMS ve internet paketi aynı anda verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (2)

a.k

12 Ocak 2018, 12:25

babam yüksek fiyatlı telefona izinvermiyor kendim çalıştığım halde benim de kredi kartım yok veya senetli verenlerde faizi çok istiyorlar ben 3-4 ay içerisinde ödüyecem tüm taksiti yardımcı olurmusunuz

Cevap Ver

Mehmet

20 Aralık 2017, 09:15

Telefon alıcam yardımcı olur musunuz

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!