TEB İhtiyaç Kredileri 2017

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel krediler dendiği zaman akla hemen ihtiyaç kredisi gelir. Oysa ihtiyaç kredisi, bireysel kredilerin üç ana kredi türünden biridir. Diğerleri taşıt kredisi ve konut kredisidir.

İhtiyaç kredisi, gerçek kişilerin, bireysel amaçlı gereksinimlerini karşılamak için başvurdukları bir kredi türüdür. Bu gereksinimler çok çeşitli olabilir. Çocukların eğitimi, tatil, beyaz eşya veya evin restorasyonu gibi ihtiyaçlar yanında herhangi bir nedenle nakit ihtiyacı da olabilir.

İhtiyaç kredileri, 2016 yılı Eylül ayında yapılan düzenlemeler sonrasında en fazla 48 ay vadeli talep edilebilir.

Genelde bankalar ihtiyaç kredisi kullandırırken teminat aramazlar. Ancak kredi talep eden kişinin kredibilitesine ve durumuna göre bazı durumlarda üçüncü kişinin kefaleti aranabilir.

İhtiyaç kredilerinde bu açıdan risk yüksek olduğu için faiz oranları da taşıt kredisi veya konut kredisi gibi diğer bireysel kredilere göre bir miktar yüksektir.

Bankaların ve finans kuruluşlarının verecekleri en yüksek kredi tutarı, genelde banka politikaları ve risk algısına göre değişir.

TEB’in İhtiyaç Kredisi Ürünleri

Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterilerinin ihtiyaçlarına daha yakından farklı odaklanabilmek için ihtiyaç kredilerini kendi içinde farklılaştırmıştır. Bu şekilde bir yandan farklı müşteri gruplarına, farklı ihtiyaçları için ve farklı koşullar taşıyan ihtiyaç kredi paketleri sunarken, bir yandan da farklı faiz oranları uygulayabilmektedir. Aşağıda bu kredi paketlerinden 2017 yılı için tasarlanmış örnekler verilmiştir.

1. İhtiyaç Kredisi

Müşterilerinin bütün gereksinimlerini karşılayacak genel bir kredi paketidir. Bu kredinin özelliği, faizinin piyasadaki dalgalanmalardan etkilenmemesi ve kredi vadesi süresince faiz oranının sabit kalmasıdır. TEB İhtiyaç Kredisi en fazla 36 ay vade ile verilmektedir. Banka gerekli görürse kefil isteyebilir. Başvuru için nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, gelir belgesi veya maaş bordrosu ve serbest meslek sahipleri için son üç yıllık bilanço, vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi örneği yeterlidir.

Bugün için İhtiyaç Kredisi faiz oranı yüzde 1,65’dir.

2. Bireysel Finansman Kredisi

Müşteriler, evlerini dekore ederken, veya restore ederken ya da herhangi bir nakit ihtiyacı için Bireysel Finansman Kredisi talep edebilirler. TEB evin teminat gösterilmesi koşulu ile bu krediyi kullandırmaktadır. Alınabilecek kredi miktarı evin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 60’ıdır. Bu kredinin de faizi piyasadaki dalgalanmalardan etkilenmez ve kredi vadesi süresince faiz oranı sabit kalır. Bu kredi en fazla 36 ay vade ile talep edilebilir. Başvuru için yukarıda sayılan belgeler yanında ipotek alınacak gayrimenkule ait tapu fotokopisi de talep edilir.

Bugün için Bireysel Finansman Kredisi faiz oranı yüzde 1,45’dir.

3. Mağaza İçi Kredi

Müşteriler, istedikleri bir ürünü almak için kredi ihtiyacı duyduklarında, internet üzerinden firmanın logosunu tıklayarak kredi başvurusu yapabilirler. Bu şekilde TEB, 7 gün 24 saat hizmet vermiş olmaktadır. Başvuru onaylandığı zaman anlaşmalı noktalarda kimlik kontrolü yaptırmak ve hemen krediyi kullanmak mümkündür. Mağaza İçi Kredi imkanından en az 1.000 TL en fazla 15.000 TL olarak yararlanılabilir. Kredi tutarı, ürün tutarı ile sınırlıdır.

4. Arsa Kredisi

Bir müşteri beğendiyi bir arsayı almak için finansman ihtiyacı duyarsa, sahip olduğu konutu teminat göstererek istediği arsayı alabilir. Alınabilecek kredi miktarı evin ekspertiz değerinin en fazla yüzde 60’ıdır. Bu kredinin faizi de piyasadaki dalgalanmalardan etkilenmez ve kredi vadesi süresince faiz oranı sabit kalır. Bu kredi en fazla 36 ay vade ile talep edilebilir. Başvuru için yukarıda sayılan belgeler yanında ipotek alınacak gayrimenkule ait tapu fotokopisi de talep edilir.

Bugün için Arsa Kredisi faiz oranı yüzde 1,45’dir.

5. TEB Pratik İhtiyaç Kredisi

Müşterilerin acil nakit ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Bu kredi paketinin üst limiti 12.500 TL’dir. TEB müşterisi olmayanlar da bu krediyi talep edebilir. Bu kredi en fazla 36 ay vade ile talep edilebilir. Başvuru için nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi yeterlidir. Banka gerekli görürse kefil ve ilave belge isteyebilir.

Bugün için TEB Pratik İhtiyaç Kredisi faiz oranı yüzde 1,55’dir.Bütün ihtiyaç kredileri için bankanın 0850 200 0 666 numaralı TEB Telefon Şubesi aranabilir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. levent hicra dedi ki:

    İhtiyaç kredilerinin genellikle müşteriye tam olarak yetecek şekilde ayarlandığı için ücretler tam yerine oturuyor.

BİR YORUM YAZIN