BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9288,04
BITCOIN/TRY 63753,14

Tefeciden Borç Para Almak Tehlikeli mi?

İnsanlar büyük miktardaki borçları genellikle bankalardan almaktadır. Bankalar insanlara krediler vererek ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat bu kredilerin belli bir maliyetleri bulunmaktadır. Alınan kredilerin de alınırken yapılan plana göre ödenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da kredi alan kişilerin kendilerini buna göre ayarlaması ve ödemeleri azami hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Aksi durumda borçlar ödenemeyerek ciddi sorunlar yaşanabilmektedir.

Ayrıca borçların zamanında ödenmemesi kişilerin kredi notunu da çok ciddi etkilemekte ve aşağılara çekmektedir. Kredi notunun aşağılara düşmesi, bankaların kredi vermemesi anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda insanların akıllarına ilk tefeciden para almak konusu gelmektedir. Yasal yollar olan bankaların kapıları kapatması insanları bu yola itebilmektedir.

Tefeciler Borçları Yasal Yoldan Mı Veriyor?

Tefeciden para almak isteyen kişiler bunu çok ciddi bir şekilde düşünmesi gerekmektedir. Çünkü tefeciler yasal yoldan değil yasal olmayan yani illegal yollardan söz konusu borcu vermektedir. Dolayısıyla insanlar bu şekilde para alarak yasalara aykırı işlem yapmış olmaktadır. Piyasada tefecilik yapan kişiler bu işi farklı işlerin altında yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse bir kısmı normalde kuyumculuk yapıyor gözükmekte fakat gizli olarak tefecilik de yapmaktadır. Son derece riskli olan tefeciden borç para alma konusundan kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Tefeciden Para Almak Neden Tehlikelidir?

Tefeciden para almak için herhangi bir evraka gerek olmaması insanları buraya yönlendirse de para alabilmek için senet imzalanmaktadır. Bundan dolayı da insanlar kendilerini bir anda içinden çıkılmaz bir durumda bulabilmektedir. Zor durumda olduğu için tefeciden para alan kişiler bunun sonucunda çok daha kötü durumlara düşmektedir. Tefecilik yapan kişilerin genel olarak tehlikeli ve karanlık kişiler olduğu da dikkate alındığında neden uzak durulması gerektiği konusu çok daha net olarak anlaşılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!