BIST 100 1.075 1.41 | 14.93
BRENT PETROL 45,06 1.49 | 0.66
EURO 8.5633 0.59 | 0.05
EURO/USD 1.17447 -0.35 | 0.0
GRAM ALTIN 475.324 -0.36 | -1.69
USD 7.2874 0.24 | 0.02
STERLIN 9.5249 0.49 | 0.05
BITCOIN/USD 11899,7
BITCOIN/TRY 86939,83

Ticari Kredi Kartı Nedir? Niçin Kullanılır?

Kredi kartları insanların hayatlarına ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle yanında sürekli nakit para taşımak istemeyen kişiler için kredi kartları oldukça önemlidir. Bunun dışında sağlamış olduğu taksit ve puan kazanma gibi avantajlar sayesinde de kredi kartları insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kredi kartlarını sağlayan bankalar bu kartları aynı zamanda şirket ya da işletmeler için de çıkarmaktadır.

Ticari kredi kartı nedir? sorusu buradan çıkmakta ve özellikle işletme sahipleri tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kredi kartı sağlayan bankalar ticari işletmelerin kullanması için de farklı kredi kartları çıkarmakta ve bunların limitleri işletmelere göre değişmektedir. Şirketler bu kredi kartlarını kullanarak istedikleri ürünlere ait ödemeleri yapabilmekte ve bu da ciddi bir rahatlık sağlamaktadır.

Ticari Kredi Kartı Tarafından Şirketlere ve İşletmelere Sağlanan Faydalar

Ticari kredi kartı konusu oldukça geniştir. Bu kredi kartları şirketteki bir kişi adına çıkarılabileceği gibi şirket unvanı üzerine de çıkarılabilmektedir. Kredi kartları tarafından sağlanan avantajların başında taksit imkanı gelmektedir. Bilindiği gibi daha önceki dönemlerde taksit sayıları oldukça fazla olabilmekteydi. Fakat BDDK tarafından yapılan düzenlemenin ardından taksit sayısı 9 ile sınırlanmıştır. Bankalar ticari kredi kartları için genellikle 6 ile 9 arasında taksit yapılmaktadır. Bu durum özellikle ödeme noktasında şirkete bir rahatlık sağlamada ve bu da mali durum açısından son derece önemlidir. Bunun dışında şirket kredi kartı, şirket içerisinde yer alan personellerin belirli limitlerde harcama yapmasına imkan vermektedir. Söz konusu durum yapılan harcamaların raporlanması konusunda da ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

Bu konununda ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz!
Vakıfbank Tarım Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Ticari Kredi Kartı Başvurusu Yapabilmek için İzlenmesi Gereken Adımlar

Ticari kredi kartı konusunda sağlanan pek çok avantaj vardır. Bilindiği gibi şirketler mali işlemlerinin birçoğundan çek ya da senet kullanmaktadır. Söz konusu durum ise zaman zaman bazı zorlukların yaşanmasına neden olmaktadır. Fakat ticari kredi kartı kullanan işletmelerin önemli bir kısmı çek ve senet zorluğundan kurtulmuş olmaktadır. Bu da şirketlerin büyümesi açısından son derece önemlidir. Ticari kredi kartı almak için ise izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Öncelikle kurumsal belge ile bankada hesap açılması gerekmektedir. Daha sonra ise kredi kartı başvurusu yapılması gerekmektedir. Fakat başvuru yapılan bankanın mutlaka bu hizmeti veriyor olması gerekmektedir. Aksi durumda yapılan başvuru doğal olarak sonuçsuz kalacaktır. Başvuru yaparken bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!