Toptan Ucuza ve Kilo ile Çorap Satan Firmalar 2019

Toptan çorap nerelerden ve nasıl alınır? Kilo ile çorap satılıyor mu? sorularınıza bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Çorap şıklığı tamamlayan bir giyim eşyasının olmasının yanı sıra, Aynı zamanda vücudu taşıyan ayaklarımızın sağlığını da çok yakından etkilediği için, tüketiciler için doğru çorap seçimi büyük önem taşımaktadır. Mevsimine göre de değişen çorapların çok farklı çeşitleri bulunur. Bazı insanlar çoraplarını günlük olarak değiştirip kullanır, bazıları ise gün içinde birkaç kez değiştirip kullanır. Bundan dolayı çorap tekstil sektörü içinde en çok ihtiyaç duyulan giyim ürünlerinin başında gelir. 

Çorap Türleri

Çorap türleri başta erkek, kadın ve çocuk olmak üzere 3 kategoride üretilebilen bir üründür. Bundan sonra ise kışlık ve yazlık olarak kategorize edilmeye devam eder. Bunların altında daha onlarca kategoriye ayrılabilir. Çorap her kesimden her yaşa hizmet ettiği için tüketim ve talep çok fazla olduğundan sektörde üreticilerin sayısı da artmıştır. Çorap üretimi bazen doğal materyallerle yapılırken bazende polyester gibi kimyasallar kullanılarak yapılır. Günümüzde ise kullanılan iplikler çeşitlilik arz ediyor. Pamuk, yün, bambu, kaşmir, angora ve ipek gibi materyallerden oluşuyorsa bu çoraplar genellikle kaliteli çorap kategorisinde yer alırlar. Örneğin; ayak kokusu sorunu bulunan kişiler için bambudan yapılmış çoraplar birebirdir. Yine terleme ve mantar gibi sorunu bulunan tüketiciler için çoraplarda üretilmektedir. Başka bir örnek ise, yaz aylarında özellikle tercih edilen babet ayakkabılar için üretilen babet çorap lardır. 

Toptan Çorap Almak Maliyetli Mi?

Sadece üretildikleri iplikler yönüyle değil kısa, uzun, yazlık, kışlık veya patik gibi farklı tarzlarda da üretilen çoraplar vardır. Kadınlar bazen külotlu çorap giyme zorunluluğu hisseder veya yazın giyilen çoraplar daha ince olmalıdır. Bunca çeşit çorabın ise bulunabileceği yerler toptan çorap satışı yapan firmalardır. Bu gibi yerlerden çorap almak her zaman daha karlıdır. Çünkü kilo alıp versek bile ayak uzunluğumuz değişmez. Toptan çorap satın alarak bir yıllık yazlık, kışlık veya diğer türden aldığımız çorapları yıl boyu rahatlıkla giyebiliriz. Düşük fiyatlar verip her ay birkaç çorap almak daha büyük maddi kayıplara sebep olur. Ve bu ucuz çoraplar ayak sağlığını da bozabilir. Toptan çorap satışı yapan yerlerden aile için topluca çorap almakta maliyeti tamamen düşürecektir.

Toptan Çorap Nasıl Alınabilir?

Çorap alışverişlerinizi, toptan çorap üreten ya da satış yapan yerlere gidip satın alabileceğiniz gibi internet üzerinden de toptan satış yapan firmalar alabilirsiniz. Bu tarz firmalarda çeşitli model ve markaları bir arada bulmak daha olasıdır. Günümüzde üretim yapan bir çok firma gibi, çorap üreticileri de internet üzerinden, kendi sitelerini kullanarak veya pazar yeri sitelerini kullanarak ürün satışlarını yapmaktadır. Bazı firmalar çorapları adet olarak bazıları ise kilo ile çorap satışı yapmaktadır. Ama ben alacağım çorabı görmek istiyorum, detaylı inceleyip öyle alacağım diyorsanız, firmaların varsa toptan satış mağazalarını ziyaret etmeniz daha doğru olacaktır. 

Türkiye’de üretim yapan toptan çorap firmaları sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok ülkeye satış yapmaktadır. Bu firmalardan bazıları çoraplarını  adet ile bazıları ise kilo ile çoraplarının satışını yapmaktadır. Ucuza çorap almak istiyorsanız üretim yapıp, hem toptan hem de perakende satış yapan firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmaların hem imalat yapıp hemde satış yapması ucuza satış yapabilmelerinin en önemli etkenidir. Bazı toptan çorap firmaları da imalat yapmayıp ihraç fazlası ve imalatçılardan mal toplayıp satış yapabilir. Bundan dolayı bu tarz çorap satıcılarının fiyatı biraz daha yüksek olabilir. 

Tüketicilerin en çok dikkat etmesi gereken şey aldıkları ürünün kalitesine dikkat etmektir. Toptan çorap satışı yapanlar arasında da kaliteli ürün satanlar olduğu gibi fason ya da defolu ürün satanlar da bulunmaktadır. Satın almadan önce firma hakkında internet üzerinde yapılabilecek araştırmalar yeterli olacaktır. Yine ilk satın almalarda az ve deneme amaçlı alışveriş yapmak ta faydanıza olabilir. Eğer memnun kalırsanız aynı firma ile alışverişinize devam edebilirsiniz.

İstanbul’da toptan ucuza çorap satan yerler arasında; Yeşildirek Macun Sokak ve Tarakçı Zafer Sokak üzerindeki iş merkezlerini ve hanları ziyaret ederek çorap alışverişlerinizi yapabilirsiniz. İstanbul’daki çorap satan firmalar alıcıya kolay ulaşabilmesi için online satış sitesi üzerinden e-ticaret ile yapılmaktadır. Çorap Fabrikası, Bolero Çorap İplik, İstanbul Tekstil ve Giyim Depom gibi bir çok firma toptan ve kilo ile çorap satışı yapmaktadır.

Son günlerde gıda toptancılarının perakende satışa başlaması gibi toptan çorap satışı yapan firmalardan da düşük sayılarda alışveriş yapmak mümkündür. Hele hele ailesi için satın alan kişiler için zaten yeterli sayıda almak çok zor değildir. 4 kişilik bir aile için kişi başına 3 çorap alınması toplamda 12 çorap etmektedir. Çoğu çorap toptancısı da satışlarını düzine yani 12 adet üzerinden yapmaktadır. Bazı toptan çorap satıcıları ise satışını kilo hesabıyla yapar. Yine 12 çift çorap yaklaşık 1 kiloya denk gelir ki yine 1 ailenin bir aylık çorap ihtiyacının bile altında bir miktardır.

Toptan çorap alışverişi sadece bireysel tüketiciler için değildir. Tekstil giyim mağazası olanlar, sadece çorap satan ufak veya büyük çaplı dükkanlarda yukarıda bahsettiğimiz konulardan faydalanabilir. Adet bazlı toptan satış yapan firmalardan veya kilo ile çorap satanlardan ürünlerinizi temin edip mağazanızda veya dükkanınız da satışını uygun fiyatlardan yapabilirsiniz. 

Toptan Bebek Giyim Ürünleri Nereden Alınır?

Ne İş Yapsam (İş Önerileri)

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN