Banka ve Krediler

Toptan Ucuza Çorap Satan Firmalar

Toptan Ucuza Çorap Satan Firmalar

Çorap şıklığı tamamlayan bir giyim eşyasıdır. Aynı zamanda vücudu taşıyanayakların sağlığını da çok etkilediği içindoğru çorap seçimi büyük önem taşır. Mevsimine göre de değişen çorapların çok farklı çeşitleri bulunur. Her gün hatta bazı kişiler için gün içerisinde dahi değiştirilmesi gereken bu eşyaların tüketimi de fazladır. Bu tüketimi ise kimileri perakende kimileri toptan çorap satışı yapan firmalardan satın alıyor.

Çorap Türleri

Çorapta tüketim ve talep arttıkçaüreticilerin sayısı da artmaktadır. Üretim ise bazen doğal materyallerle yapılırken bazıları polyester gibi kimyasallar kullanılarak yapılıyor. Günümüzde ise kullanılan iplikler çeşitlilik arz ediyor. Pamuk, yün, bambu, kaşmir, angora ve ipek gibi materyallerden oluşuyorsa bu çoraplar genellikle kaliteli olurlar. Örneğin ayak kokusu sorunu bulunan kişiler için bambudan yapılmış çoraplar birebirdir. Yine terleme ve mantar gibi sorunlar da giyilen çoraplara göre farklılık gösterir.

Toptan Çorap Almak Maliyetli Mi?

Sadece üretildikleri iplikler yönüyle değil kısa, uzun, yazlık, kışlık veya patik gibi farklı tarzlarda da üretilen çoraplar vardır. Kadınlar bazen külotlu çorap giyme zorunluluğu hisseder veya yazın giyilen çoraplar daha ince olmalıdır. Bunca çeşit çorabın ise bulunabileceği yerler toptan çorap satışı yapan firmalardır. Bu gibi yerlerden çorap almak her zaman daha karlıdır. Çünkü kilo alıp versek bile ayak uzunluğumuz değişmez. Toptan çorap satın alarak bir yıllık yazlık, kışlık veya diğer türden aldığımız çorapları yıl boyu rahatlıkla giyebiliriz.

Düşük fiyatlar verip her ay birkaç çorap almak daha büyük maddi kayıplara sebep olur. Ve bu ucuz çoraplar ayak sağlığını da bozabilir. Toptan çorap satışı yapan yerlerden aile için topluca çorap almakta maliyeti tamamen düşürecektir.

 Toptan Çorap Nasıl Alınabilir?

Toptan çorap üreten ya da satış yapan yerlere gidip satın alınabileceği gibi internet üzerinden de toptan satış yapan firmalar bulunmaktadır. Hem bu firmalarda birçok çeşit ve marka çorabı bir arada bulmak mümkündür. Birçok toptan çorap firması da online satış hizmeti vermektedir. Ama ben alacağım çorabı görmek istiyorum diyorsanız toptan satış mağazasına gitmeniz en akıllıca yol olacaktır.

Türkiye’de üretim yapan toptan çorap firmaları sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok ülkeye satış yapmaktadır. Bu firmalardan bazıları tane işi bazıları kilo işi satış yapmaktadır. Bu firmaların imalat yapıp satış yapması ucuz satış yapabilmelerinin en önemli sebebidir. Bazı toptan çorap firmaları da imalat yapmayıp ihraç fazlası ve imalatçılardan mal toplayıp satış yapabilir.

Tüketicilerin en çok dikkat etmesi gereken şey aldıkları ürünün kalitesine dikkat etmeleridir. Toptan çorap satışı yapanlar arasında da kaliteli ürün satanlar olduğu gibi fason ya da defolu ürün satanlar da bulunmaktadır. Satın almadan önce firma hakkında internet üzerinde yapılabilecek araştırmalar yeterli olacaktır. Yine ilk satın almalarda az ve deneme amaçlı alışveriş yapma da faydanıza olabilir. Eğer memnun kalırsanız aynı firma ile devam edebilirsiniz.

İstanbul’da toptan ucuz satan yerler arasında Yeşildirek Macun Sokak ve Tarakçı Zafer Sokak üzerindeki iş merkezleri ve hanlar çorapların merkezi konumundadır. İstanbul’daki çorap satan firmalar alıcıya kolay ulaşabilmesi için online satış sitesi üzerinden e-ticaret ile yapılmaktadır. Çorap Fabrikası, Bolero Çorap İplik, İstanbul Tekstil ve Giyim Depom gibi bir-çok firma toptan satış yapmaktadır.

Son günlerde gıda toptancılarının perakende satışa başlaması gibi çorap toptancılarından düşük sayılarda alışveriş yapmak mümkündür. Hele hele ailesi için satın alan kişiler için zaten yeterli sayıda almak çok zor değildir. 4 kişilik bir aile için kişi başına 3 çorap alınması toplamda 12 çorap etmektedir. Çoğu çorap toptancısı da satışlarını düzine yani 12 adet üzerinden yapmaktadır. Bazı toptan çorap satıcıları ise satışını kilo hesabıyla yapar. Yine 12 çift çorap yaklaşık 1 kiloya denk gelir ki yine 1 ailenin bir aylık çorap ihtiyacının bile altında bir miktardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ