Torku Bayilik Şartları?

Torku ürünleri son dönemlerde tüketiciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Sektöre giren en genç markalardan olmasına rağmen, çok hızlı bir giriş yapmayı başarmıştır. Kısa zaman içinde birçok yerde yapmış olduğu reklamlar ve diğer etkinlikler sayesinde tanınırlığını artırmıştır. Şuanda bu markayı bilyen yok gibidir. Torku markasının merkezi Konya’dır. Markanın çıkış sloganı doğal ve katkısız ürünler olmuştur. Doğal yollarla üretim için yola çıkan Torku, kısa zamanda evlerdeki yerini almayı başarmıştır. Tüketicilerin ilgisini çekmiş ve güvenini kazanmıştır. Konya Şeker firmasında görev yapan 900 bin çiftçinin emeği ile üretilen ürünler tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Torku, üretimlerin bütün aşamasında kendi ürünlerini kullanmaktadır. Tohumdan başlayarak üretim için gerekli olan bütün malzemeler Torkunun kendi ürünlerinden oluşmaktadır. Bu konudaki hassasiyeti tüketicilere güven vermektedir.

Torku Ürünleri ve Torku İsminin Anlamı

Torku ismi ise öylesine seçilmiş bir isim değildir. Torku ismi ipek gibi sağlam ya da ipeksi anlamlarına gelmektedir. 2004 yılında Konya Şeker tarafından üretilen marka, ilk olarak çikolata ürünleri ile sektöre giriş yapmıştır. Daha sonraki dönemlerde hızla büyümüş ve birçok alanda üretim yapmaya başlamıştır. Torku ürünleri zamanla yiyecek sektörünün hemen her alanında faaliyet göstermektedir. Tüketicinin bu markaya olan güveni, Konya Şeker’i bu konuda teşvik etmiş ve bu şekilde bir sonuç ortaya çıkmıştır. Şuanda yiyecek sektöründe ciddi bir marka haline gelen Torku, bu sektörü etkileme gücüne ulaşmıştır. İlk çıktığı zamanlarda, bu sektörde çok güçlü firmalar olduğundan dolayı, Torku'nun bu seviyeye gelebileceğini kimse tahmin etmemişti. Fakat herkesi şaşırtan Torku, şuanda bu sektördeki en önemli markalar arasında kendine yer edinmiştir.

Torku ürünleri, Konya Şeker güvencesi ile sofralarımıza gelmektedir. Konya Şeker bünyesinde bulundurduğu yaklaşık 900 bin çiftçi ile dikkat çekmektedir. Bu kadar yüksek sayıdaki çiftçi ile kaliteyi korumak ve artırmak içi çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Konya Şeker, bünyesinde bulundurmuş olduğu çiftçilere eğitim vererek, belirli konularda daha bilinçli olmalarını sağlamaktadır. Bu eğitimler bazı alanlarda daha fazla yoğunlaşmaktadır. Örneğin süt üretme kapasitesi bulunan çiftçilere daha fazla eğitim verilmektedir. Bu konuda çiftçiler bilinçlenmektedir. Ayrıca bu çiftçilere Konya Şeker kendi ürünleri olan yem vermektedir. Böylece sütün kalitesi de belirli bir seviyede tutulmuş olmaktadır. Bu eğitimlerden sonra alınan sütlerin analizleri yapılmaktadır. Yapılan analizlerde belirli bir standardın üzerindeki sütlerin üreticilerine lisans verilmektedir. Bu lisans ile birlikte çiftçiler, onaylı süt tedarikçisi statüsüne geçmektedir.

Torku Ürünleri Üretiminde Kullanılan Teknoloji

Torku ürünleri üretiminde en son teknoloji kullanılmaktadır. Firma bu konuda yatırım yapmaktan kaçınmamakta ve ürünlerin kalitesi için gerekenler yapılmaktadır. Ülkemizde bulunan en ileri teknolojiye sahip fabrikalar arasında Konya Şeker’in fabrikaları da gösterilmektedir. Üretim tesislerinde kullanılan havalandırma sistemlerine ayrıca özen gösterilmektedir. Nihayetinde üretilen ürünlerin bir noktada hava ile temas etmektedir. Bundan dolayı havanın temiz olması için son teknoloji ürünü olan hepa hava filtreleri kullanılmaktadır. Bu filtreler sayesinde üretim alanına hava yoluyla herhangi bir madde girişi olmamaktadır. Torku ürünleri üretilirken her ayrıntıya dikkat edilmektedir. Hammadde sağlama konusunda da aynı özen gösterilmektedir. Özellikle bozulmaması için soğuk zincirde bulunması gereken gıdalar için yüksek derecede hassasiyet gösterilmektedir. bu ürünlerin kullanılarak üretim yapılacakları alana getirilmesi sırasında soğuk zincir kesinlikle bozulmamaktadır. Böylece bu ürünler bozulma ya da kalite düşüklüğü gibi sorunlarla karşı karşıya gelmemektedir.

Torku ürünleri ülkemizde giderek daha fazla ilgi görmektedir. Bundan dolayı Konya Şeker, bazı alanlarda Torku bayiliği vermektedir. Böylece ürünlerin daha fazla satışı mümkün olmaktadır. Torkunun ciddi başarısı ve bayilik vermesi, girişimcilerin ilgisini yoğun olarak çekmektedir. Konya Şeker, bayilik veren her firma için bazı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Nihayetinde bayilik ile Torku markası temsil edilmiş olacağından, kalitenin korunması için bu şartları öne sürmesi normal karşılanmaktadır. Ayrıca istenilen şartlar, diğer markalara göre çok daha makul şeylerdir. Bayilik isteyen girişimcilerden istenen şartlar kesinlikle ağır değildir. Torku markası her ürünü için bayilik vermemektedir. Bayilik sadece süt ürünleri için verilmektedir. Torku markasının kaliteli süt ürünlerinin satışını ve pazarlamasını yapabilmek için bayilik başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Torku Ürünleri İçin Bayilik Şartları

Torku ürünleri arasında bulunana süt ürünleri için bayilik vermektedir. Bayilik için yapılması gereken ilk şey başvurudur. Torku'nun internet sitesinde bulunan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru şartları arasında temel konular dışında ekstra şartlar bulunmamaktadır. İstenilen şartlar kısaca şu şekildedir; bayilik için bir firmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Torku, bu firma ile ilgili bilgileri istemektedir. Firmanın adı, ortakları gibi konudaki her ayrıntıyı istemektedir. Firmada bulunan iletişim numaraları istenmektedir. Kullanılacak iş yerinin detayları istenmektedir. Kaç m2 olduğu, yerinin nerede olduğu gibi konular hakkında bilgi istenmektedir. Bayilik için kullanılacak olan dükkânın yeterli büyüklüğe sahip olması gerekmektedir. Ayrıca ürünler için soğutma sisteminin olması da gerekmektedir. Soğutma sistemleri, süt ürünleri için olmazsa olmazlardandır. Bu konuda Torku ciddi hassasiyet göstermektedir. Bunun dışında şubede çalışacakların sigorta primlerinin yatırılması gerekmektedir. Kaçak çalışma gibi bir durumun olmaması gerekmektedir. Bayiliğin açılacağı bölge hakkında ciddi bir analiz yapılması gerekmektedir. Bu analizle müşteri potansiyelinin ortaya konulması gerekmektedir. Ayrıca bayilik konusunda referans var ise bu konunun da belirtilmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN