Banka ve Krediler

Türk Telekom Bayilik Şartları?

Türk Telekom Bayilik Şartları?
  • 01 Haziran 2018
  • Türk Telekom Bayilik Şartları? için yorumlar kapalı

Türk Telekom, ülkemizin en büyük ve lider teknoloji şirketlerinin başında yer alıyor. GSM operatörlüğü başta olmak üzere; internet erişim hizmeti, teknoloji alanında yatırımlar ve girişimcilik hizmetleri veriyor. Daha önce AVEA adıyla GSM alanında hizmet veren Türk Telekom, yeniden yapılandırmaya giderek AVEA adını kaldırıp tek bir çatı altında Türk Telekom olarak toplandı. Bu30 denli büyük bir gelişim müşteri potansiyelinin artmasına ve geniş kitlelere hitap etmesine olanak sağladı. Bunun yanı sıra, iletişim sektöründe yer almak, çalışma sağlamak isteyen kişiler Türk Telekom’a başvuru yaparak bayilik alabiliyorlar. Ticaret hayatında olanlar ya da ilk kez ticaret hayatına girmek isteyenler için Türk Telekom çok cazip bir konumda. Türk Telekom bayilik almak isteyenler için;

Türk Telekom Bayilik Alma Şartları

En başta dikkat etmeniz gereken husus açacağınız dükkânın konumudur. Bayilik almak için dükkanınızın ekonomik olarak canlı, müşteri potansiyeli yüksek, işlek bir cadde üzerinde olması size artı puan sağlamaktadır. Bunun yanı sıra;

  • Ticari siciliniz temiz olmalı.
  • İşyeri açma ve çalıştırma ile ilgili tüm resmî belgeleriniz sizden talep edildiğinde en kısa sürede temin etmelisiniz.
  • Teknoloji alanında iş deneyimleriniz bayilik açmanız için göz önünde bulundurulur.
  • Müşterilere karşı çözüm odaklı çalışabilme kabiliyetinizi gözlemlerler.
  • Çalıştırmak istediğiniz personelin teknoloji konusunda ne kadar bilgi sahibi oldukları da yine sizin bilginiz kadar önemlidir.
  • Türk Telekom tarafından talep edilen banka teminatı kadar maddi güce sahip olmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Bayilik Nasıl Alınır?

Şartları yerine getirdikten sonra Türk Telekom bayilik alabilmek için başvuru yapmalısınız. Bunun için;

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/kampanyalar/basvuru-formu/ttkurumsal-yeni-turk-telekomlu-formu.aspx adresinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca; Esentepe Mahallesi, Salih Tozan Sokak, Karamancılar İş Merkezi, D Blok, No:16 Şişli 34394 İstanbul adresine veya 0 212 306 10 00 numaralı telefondan da yine başvurunuzu yapabilir ve Türk Telekom baylik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra Türk Telekom gerekli incelemeleri başlatır. Uygun görülen başvuruların sahipleri ile iletişime geçilir. İşyerinin metrekaresine göre Türk Telekom sizden banka teminatı ister. Başvurunuz onaylandıktan sonra işyerinizin iç dizaynından; ürün yerleşimine kadar tüm hazırlıklar Türk Telekom tarafından yapılır.

Diğer GSM operatörleri ile karşılaştırıldığında Türk Telekom kâr marjı daha tatmin edici diyebiliriz. Çünkü cep telefonu satışı ve operatörlüğünün yanı sıra ülkemizin ana internet sağlayıcısı. Primler hariç kar marjı %8 olarak belirlenmekte. Bayi ne kadar yüksek rakamlara ulaşırsa kar marjı da buna paralel olarak yükseliyor.

Türk Telekom’dan bayilik almak için bayilik veren firmalar bulunmamakta. Başvuru sadece Türk Telekom tarafından belirtilen site ve adreslerine yapılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ