Banka ve Krediler

Turkcell Bayilik Şartları?

Turkcell Bayilik Şartları?

Türkiye’nin Telekom devi olan Turkcell 81 ilde 15.000’den fazla noktada müşterilerine hizmet sunuyor. Ülkemizde GSM temelli mobil iletişim 1994’te başladı. Turkcell 27 Nisan 1998’de Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık bir sözleşme imzalayarak günümüze kadar gelişimini sürdürdü. 1185 üzerinde “teknoloji uzmanı mağaza” olarak konumlanan Turkcell İletişim Merkezleri birçok ilde ana caddeler üzerinde konumlanıyor. Bunların dışında İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyük illerde AVM’lerde Turkcell İletişim Merkezlerine denk gelebilirsiniz.

Turkcell Ana Bayilik

Turkcell Telekom iletişiminde pazarın büyük payını elinde bulundururken yaptığı yatırımların yanı sıra girişimcilik adına da birçok yatırıma imza atmaktadır. Turkcell bayilik açarak sizde bu firmanın bir temsilcisi olabilirsiniz. En başta Turkcell sizin telefon sektörü içerisindeki satışlarınızı ve performansınızı inceler. Bayilik alabilmek için yapmanız gereken ilk şey bir cep telefonu dükkânı açmanızdır. Bu dükkân işlek caddeler üzerinde, müşterilerin kolay ulaşabileceği, potansiyelin yoğun olduğu bir yerde olması size artı puan kazandırır. Daha sonra Turkcell yönetimi ile irtibata geçmeniz gerekmekte. Bunun için;

Turkcell Müşteri Hizmetleri Telefon: 444 0 532 – 444 0 535

Turkcell Kurumsal İletişim Mail: corporatecommunications@turkcell.com.tr ‘den başvuru yapabilir ya da şehrinizde bulunan Turkcell Dağıtım Merkezleri’ne gidebilirsiniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra Turkcell yetkilileri bir maliyet hesabı çalışması yapar. Sizin, bir senelik periyot içerisinde satmış olduğunuz hat miktarı ve performansınızı göz önünde bulundurur. Bu maliyetler şehirden şehre ve işyerinin konumuna göre değişiklik gösterir. Turkcell bayilik büyük şehirler ya da ana caddeler üzerinde ise maliyet rakamı 500 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Turkcell, başvuru sahibinden istenen maliyet rakamı kadar banka teminatı da ister. Teminatı karşılayabiliyorsanız ve başvuru sonrası anlaşma imzalamışsanız bayiliğin açılması için gerekli işlemler başlatılır. İşyerinizin iç dizaynının düzenlenmesinden, yerleşimine kadar tüm faaliyetleri Turkcell kendisi yapar.

Turkcell Alt Bayilik

Bunun yanı sıra alt bayilik başvurusu da yapabilirsiniz. Fakat bu süreç ana bayiliklerden biraz daha farklıdır. Yine ilk olarak uygun bir dükkan açmalısınız. Alt bayiliklerde diğer GSM operatörlerini de satışa sunabilmeniz mümkün. İşyeriniz faaliyete geçtikten sonra Turkcell Tim ya da Turkcell Extra mağazalarına alt bayilik için başvuru yapabilirsiniz. Alt bayilikler prim sistemi ile çalışır. Ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız.

Turkcell bayilik veren firmalar, bölge müdürlükleri ve dağıtım merkezleri aracılığıyla bayilik şartları hakkında bilgi edinilmesi ve bayilik için başvuruda bulunulması söz konusu olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Berat hakan kalır dedi ki:

    Tukcel bayiliğini almak için şehrin en işlek caddesi olması gerekirböylece bayiliği almanız kolay olur ve kazancınız bol olur

BİR YORUM YAZ