Ücretsiz Yazar Kasa Veren Bankalar 2017

2016 senesi ile birlikte işletmelerin müşterilerine kredi kartına taksit yapabilmesi için zorunluluk haline getirilen yazar kasa pos cihazları bankalar tarafından da işletme sahiplerine verilebiliyor. İşletmelerin olmazsa olmazlarından biri olarak görülen taksitlendirme işlemleri için 2016 yılıyla beraber getirilen düzenlemeler sonucunda işletme sahiplerinin bir yazar kasa cihazının bulunması gerekiyor.

İşletmelerde müşterilerin ödeme seçeneklerinde kullandığı kredi kartlarına vade farksız olarak yapılabilecek taksitlendirme işlemi için pos cihazlarının alınması gerekiyor. Bunun için katılım bankalarının mevduat hesabı dahilinde işletmelere verdiği yazar kasa pos cihazlarından işletme sahipleri yararlanabiliyor.

Yazar Kasa Pos Cihazları Neden Gereklidir?

2016 senesinden önceki düzenlemelerde işletmeler kasalarında sadece fiş kesimi yapıyor, kredi kartları için ödeme yöntemlerini ayrı bir makineden alıyordu. Şuanda yazar kasa pos cihazlarını olmadığı işletmelerde sistem hala bu şekilde yapılsa da bu işletmelerin de düzenlenen kanuna uymaları zorunlu hale getiriliyor.

Yeni çıkarılan yazar kasa pos cihazları sayesinde işletme satış kaydı oluştururken, müşterinin de hem vadesiz hesap kartından hem de kredi kartından ödemesinin taksitlendirme yapılmasında önü açılıyor. 2016 yılından sonra açılan her yeni işletmenin vergi mükellefi durumuna düşmesinden dolayı da yazar kasa pos cihazlarını almaları zorunlu bir durum olarak karşılarına çıkıyor. 3100 Sayılı kanun gereğince 426 ve de 427 sayılı maddelerde yer alan hüküm bu durumun mevcudiyetini açıklıyor.

Yazar Kasa Pos Cihazlarının Alım Aşaması Nasıl İşler?

Bu cihazların alınabilmesi için öncelikle işletme sahibinin bulunduğu şehirdeki maliye kurumuna giderek işletmesinde bu cihazı kullanabilmesi için bir izin belgesi alması gerekiyor. Ardından bu cihazı almak istediği bankayı belirleyerek en yakın şubeye gitmesi ve elindeki izin belgesini bankaya teslim ederek talepte bulunması gerekiyor.

İşletme sahibinin işletmesinde yazar kasa pos cihazı bankadan cevap gelene kadar mevcut olmayacağından dolayı cihaz gelene kadar ki süre içerisinde yapılacak işlemler maliye tarafından kontrol edilerek onay veriliyor. Pos cihazının banka tarafından alınmasının ardından ise 90 günlük bir süre içerisinde maliye kaydının yapılması gerekiyor.

Pos Cihazı Kampanyaları Nelerdir?

Pos cihazını işletmelere sunan bankaların çeşitli kampanyaları da bu cihazın alımı için mevcut bir şekilde işletme sahiplerine sunuluyor. Vakıfbank'ın sunduğu kampanya dahilinde BEKO 220 TR /300 TR, VERA DELTA, PROFİLO VERİFONE VX 680-E1, INGENİCO İWE 280, HUGİN VX675 ECR, MİKROSARAY PİDİON MT 360 E, INFORMATIK İNPOS M120 ve INFOTEKS/FUSIONS 410-G marka ve modellere ait olan pos cihazları işletme sahiplerine veriliyor. Vakıfbank her müşteriye uyacak olan pos cihazları paketi dahilinde işletme sahiplerine; mobil kullanımlı pos cihazları, masaüstüne sabitlenen pos cihazları, yazar kasa pos cihazları, kablosuz pos cihazları ve tarım işletmelerinde kullanılmak üzere üretilen pos cihazlarını sunuyor. Paket ücretleri 25 TL ve 100 TL arasında değişime uğruyor.

Garanti bankasının sunduğu kampanya Vakıfbank ile birebir aynı şekilde verilirken 444 0 339 numaralı hattan bu kampanyalara ait olan bilgiler veriliyor. TEB bankasının işletme sahiplerine sağlamış olduğu yazar kasa pos kampanyaları dahilinde ise; Hugin model yazar kaza pos cihazı 830 Dolar + %8 KDV, Profilo Verifone model yazar kasa pos cihazı 700 Dolar + %8 KDV, Arçelik ve Beko model yazar kasa poz cihazı 1.198 TL + %8 KDV, Vera model yazar kasa pos cihazı 1.100 TL + %8 KDV ve Ingenico model yazar kasa pos cihazı 1.659 TL fiyatlandırma ile satışa sunuluyor. TEB Business kart ile 3 yıllık süre boyunca 4.000 TL ya da 2 yıllık süre boyunca 6.000 TL kullanım taahhüttü veren işletme sahiplerine banka yazar kasa pos cihazını ücretsiz olarak veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN