Vakıfbank Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Yöntemi?

Vakıfbank Türkiye’de kamu görevlilerinin maaşlarını aldıkları bir banka olarak hem özel hem de devlet destekli olan bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası’ndan sonra devlet desteğini almış olan ikinci banka olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Kamu personellerinin maaşlarını bu bankadan alıyor olması Türkiye’de pek çok insanın Vakıfbank’ı kullanması anlamına gelmektedir.

Vakıfbank üzerinden yapılacak kredi başvurusu kamu personellerine özel kampanyalarla birlikte verilmektedir. Bunun yanı sıra bireysel vakıfbank kredi başvurusu kapsamında da çeşitli kampanyalar bulunmaktadır. Kredi başvuruları bankanın web sitesi üzerinden, şubelerden ya da SMS kanalı üzerinden yapılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müşterinin karşısına gelecek olan ekranın orta alanında bankanın kredi başvurularının güncel kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyaların detayları üstlerine tıklandıkları zaman görülebilmektedir. Bunun yanı sıra “Sizin için Seçtiklerimiz” bölümü içerisinde de bireysel müşterilere özel konut, ihtiyaç ya da taşı kredileri yer almaktadır. Yine bu alanda “Bireysel Krediler” bölümü bulunmakta ve bu bölümden başvurular yapılabilmektedir.

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi seçeneklerinden birini seçerek başvuru ekranına yönlendirilen müşteri başvurusunu internet üzerinden sağlayabilmektedir. Bununla birlikte 0850 222 0 724 numarası aranarak da müşteri temsilcisi ile beraber kredi başvuru işlemi yapılabilmektedir. Kredi başvurusunun tamamlanmasının ardından merkezden gelecek onayın beklenmesi gerekmektedir. Bu süre zarfında müşteriler başvuru durumunu çeşitli kanallardan takip edebilmektedir.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Vakıf bankasına yapılmış olunan kredi başvurusunun sonucunu ya da hangi aşamada olduğunu öğrenmek için yapılabilecek ilk yöntem yaşanan ildeki en yakın Vakıfbank şubesine giderek T.C. kimlik numarası ile sorgulaa yaptırmaktır. Zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler için ise bir alternatif seçenek olarak 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetleri hattıdır. Bu numara aranarak müşteri temsilcisi ile birebir irtibat kurulabilmektedir. Müşteri temsilcisi kredi başvurusunu yapmış olan kişiden T.C. kimlik numarası, ad, soyad, telefon numarası gibi bilgiler isteyerek kişinin kendisi olup olmadığını teyit etmeye yönelik bir kaç işlemde bulunmaktadır.

Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde verilmesinden sonra kredi başvurusunun hangi aşamada olduğu öğrenilebilmektedir. Son yöntem olarak cep telefonları üzerinden yapılacak olan SMS işlemi denene bilmektedir. Kısa mesaj alanına ONAY yazarak bir boşluk bırakılmalı ardından BAŞVURU NUMARASI yazılarak mesaj 5724’e gönderilmelidir. SMS atım işleminin ardından en geç 5 dakika sonra cevap mesajı müşteriye ulaşmaktadır. Kredi başvurularının acil ihtiyacı olan kişilere acil olma durumu bildirilerek gerçekleştirilmesi durumunda genel merkezden bu bilgiye göre cevap gelmektedir. Genel merkez üzerinden kişinin kredi başvurusuna onay geldiği anda kişi en yakın şubeye giderek T.C. kimlik numarası ile krediyi alabilmektedir.

Kaynak
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN