Vakıfbank KOBİdost Kredileri

VakıfBank KOBİ’lere özel avantajlı kobi kredisi sunuyor. KOBİdost Kredileri, firmaların çeşitli ihtiyaçlarına yönelik olarak ve yine müşterilerin finansal döngülerine uygun biçimde çıkarılabiliyor. KOBİ’lere özel ve uygun ödeme seçenekleri ile her keseye anında kredi imkanıVakıfBank’tan geliyor!

KOBİdost Kredilerini Tanıyalım

 • Nakit Krediler
 • Gayrinakit Krediler
 • Proje ve Yatırım Kredileri
 • Dış Ticaret Kredileri
 • TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi
 • Çek ve Diğer Ödeme Araçları şeklinde sıralanabilir.

KOBİdost Kredi Tanımları  ve Avantajları Nelerdir?

Nakit Krediler uygun ödeme seçenekleri sunan birçok kredi türünü içerir.Bunlar:
 1. İşletme İhtiyaç Kredileri:

Firmaların kısa ve orta vadede finansal ihtiyaçlarını karşılayan, uygun ödeme seçenekleri karşılığı alınan kobi kredisi olarak tanımlanır. Özellikleri ise; çeşitli vadelerde olması, ödeme durumuna göre değişen taksit ve ödemesiz dönem belirlemelerinin olması, uygun ödeme seçenekleri ve taksitlerle ödeme kolaylığı şeklinde belirtilebilir.

 1. Plaka Kredileri

İlk kez VakıfBank tarafından uygulanan bu kredi ile şehir içi toplu taşıma gerçekleştiren ticarilerin kurdukları STK üyesi ticari taksi, minibüs, özel halk otobüsü ve servis aracı sahiplerine yönelik hat bedeli, araç yenileme ve araç bakım giderlerinin karşılanması noktasında taksitli kredi olarak kullandırılmaktadır.

 1. İşyeri Edindirme Kredileri

İşyerlerini yenilemek isteyen gerçek ya da tüzel kişilere, şirketlerinin faaliyetlerini sürdürmek için kullanmaları ve şirketlerine büro, dükkan, mağaza, lojman ve depo gibi gayrimenkulleri katmak için kullandırılan kobikredisi olarak tanımlanmaktadır. Bu kredi ile dükkan ve fabrika gibi alımların finansmanı karşılanabilir. Çeşitli vade seçenekleri sunan kredi son derece avantajlıdır ve uzu vadeli uygun faiz oranları sunar. Firma faaliyet konuları ve gelir elde etme dönemlerine göre ödeme planları oluşturularak uygu ödeme seçenekleri ile tercih edilebilecek bir kredi türüdür.

 1. Ticari Araç Kredileri

Bütün araç marka ve modellerini kapsayan o ya da 2. El araç alımları yanı sıra tır, otobüs, kamyon, kamyonet, panelvan, minibüs, otomobil vb. araçların alımları için de bankadan çekilebilen krediler olarak tanımlanır. Kredi; farkı vade ve ödeme seçenekleri sunar, özel vade ve faiz oranları ile kampanyalardan yararlanılmasına imkan tanır. Birden fazla araç alımlarında da uygun faiz oranı ile Filo Kredilerini kullanma imkanı sağlar.

 1. Ticari Bankomat 7/24 Kredisi

Firmalarda yeterli ticari mevduat hesabının olmaması durumlarında acil nakit ihtiyacını karşılayan kredi türü olarak belirtilmektedir. Otomatik ödeme talimatlarında kredi limitinin müsaitliğine göre işlem gerçekleştirir, banka çekleri ile yapılan ödemelerin, SGK primlerinin hesaptan karşılanması mümkün olmaktadır. Nakit sıkıntısını gideren kobi kredisi, hesaba yatırılan tutar kadar riski ortadan kaldırır.

 1. Rotatif Krediler

Vade ve limitleri belirlenen kredi serbest şekilde kullanılabilir. Faiz oranı piyasa şartlarına göre değişebilir ve ödemeler üçer aylık dönemlerde, anapara da istenilen tarihte ödenebilir. Firmaların kısa süreli finans ihtiyaçlarını karşılar ve serbest para akışına imkan sağlar.

 1. Spot Krediler

Firmaların kısa ve orta vadeli finans ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılan kredidir. Kredi faiz ve tüm masrafları vade sonunda anapara ile beraber tahsil edilmektedir. Ödenecek faiz oranı bilindiği için ödeme kolaylığı sunmaktadır. Kredi, faiz ve anaparanın ödemeleri vade sonunda yapılabileceği gibi faiz ödemeleri ara dönemlerde, anapara ödemesi de vade sonunda yapılarak borç kapatılabilmektedir.

 1. Dövize Endeksli Kredi (DEK)
  Döviz kredisi kullanamayan ancak döviz gelir elde etme kapasitesine sahip olan firmalara her türlü ticari faaliyetlerini yürütmeleri için kullandırılan kredilerdir. Belirtilen kobi kredisi taahhüt açığı ve müeyyide riski barındırmaz. Döviz kurlarındaki artışın TL faizlerinin altında kalacağını öngören firmaların kullanması son derece avantajlıdır.
 2. Döviz Kredileri

İhracatı ve ihracat taahhüdü olmadan kullanılması için tercih edilen kredilerdir. Uzun vadeli olarak tercih edilir, vergi, resim ve harç istisnası bulunmamaktadır.

 1. İskonto / İştira Kredileri

Ticari işletmelerden doğan ve vadesi henüz gelmemiş olan ticari senetleri nakde dönüştürür. Ticari senet belediye sınırları dahilinde ödenecek ise “iskonto Kredisi" olarak; belediye sınırları dışında ödenecek ise "İştira Kredisi" olarak kullandırılmaktadır.

 1. Çek/Senet Karşılığı Krediler
  Firmaların vadeli mallardan elde ettikleri senet ve çeklerin teminat olarak alındığı, çek ya da senetlere belirli marjların uygulandığı kobi kredisi olarak tanımlanır.
 2. Enerji Verimliliği Kredileri
  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından kabul edilen projeler, uzun vadeli finansman ve uygun kredi şartları ile desteklenmektedir.
 3. Altın Kredileri
  Altın imalatçılarına, yurt içi satış yapan ya da altın ihracatı yapan firmalara kullandırılan bir kredi türüdür.

Gayrinakit Krediler:

 • Akreditif Kredisi
 • Kabul/Aval Kredileri
 • Teminat ve Referans Mektupları şeklinde firmaların kullanım koşullarına uygun olarak verilmektedir.

Proje ve Yatırım Kredileri:

 • Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Krediler
 • EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi
 • Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası Kaynaklı Krediler
 • Diğer Yatırım Kredileri
 • New York ve Viyana Kredisi
 • Eximbank Kredileri
 • Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kaynaklı Krediler
 • IPARD Hibe Destekli Yatırım Kredisi
 • KOBİ Enerji Verimliliği Projesi (Dünya Bankası Kaynaklı olanlardan)
 • Proje Finansmanı Kredileri
 • TURAFF Türkiye Tarım İşletmeciliği Finansman Kredisi
 • KfW İşletme ve Yatırım Kredisi şeklinde firmalar için sunulan kobi kredisi / kredileri uygun koşullarda tüketicilere sunulmaktadır.

Yanı sıra, Dış Ticaret Kredileri, TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredi ve Çek ve Diğer Ödeme Araçları’da birçok müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla uygun ödeme seçenekleri ile sunulmaktadır. VakıfBank kobi kredisi hakkında detaylı bilgi almak için müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirilebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. nevzat altın dedi ki:

  Dış ticaret için çok güzel kobidost kredileri mevcut, bizim kobimiz dış ticaret yaptığı için çok işimize yarayacak.

 2. cengiz erol dedi ki:

  Ticari araçlar kredisiyle her türlü taşıt alınabiliyor hemde çok avantajlı ve daha uzun geri ödeme seçeneği sunuyor.

 3. elcin uğurlu dedi ki:

  Biz kobimiz için rotatif krediyi tercih edeceğiz, şuan en çok işimize yarıyan o çünki.

 4. halis demir dedi ki:

  Kobidost kredisini nasıl daha önce görmedim diye üzülüyorum, her alan için krediler düşünülmüş gerçekten çok beğendim şimdiden işlemleri başlattım.

 5. erkan aslan dedi ki:

  Kobi dost kredileri tek bir alandan oluşmuyor, her alanda ihtiyacı karşılıyor hem nakit hemde ihityaca göre krediler mevcut ben kendime kobime uygun krediyi buldum.

 6. serkan ünal dedi ki:

  Proje ve yatırımlara özel bir kategoride krediler bulunuyor, benimde isteğim tam bu alanda olduğu için hemen uygun krediyi buldum.

 7. ömer murat dedi ki:

  Kobimizin şuan biraz fazla ihtiyacı var ancak kendimize en uygun krediyi burada bulduk bu sayede yükselmek için süper bir fırsat elimize geçti

 8. ebrar yavuz dedi ki:

  Kobidost olarak bir çok kredi mevcut biz proje ve yatırım kredilerine başvuracağız şuan kobimizin yönde bir ihtiyacı var.

 9. emine bakır dedi ki:

  Uzun vaadeli olarak bir kredi çekeceğiz bunun içinde en iyisi döviz kredileri, şimdi tam net olarak krediyi seçiyoruz yakında başvurusunu yapacağız.

 10. gizem yıldız dedi ki:

  Vakıf bankta kobidost kredileri gerçekten bol, tek bir kredi türü yok müşterilerin her türlü ihtiyacı için düşünülmüş krediler.

 11. murat ilik dedi ki:

  isminin tam anlamıyla hakkını veriyor, kobilere tam dost olacak bir kredi, her detay düşünülmüş, oldukça başarılı.

 12. mehmet selvi dedi ki:

  İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda çıkarıldığı için bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği tüm detaylar eklenmiş.

 13. beyza doğan dedi ki:

  Kobidost kredisi bence ülkemize yararı en çok kolan kredilerden birisi, işletme yeri yürütenlerin batmasını ve karşılarına çıkan zorlukları aşmalarına yardımcı oluyor.

 14. umit genç dedi ki:

  İş yeri edinmek içinde kobidost kredileri kullanılabiliyor, hemde daha kazançlı bir şekilde ben iyice bu krediyi araştırmanızı tavsiye ederim, normale göre çok daha yararlı.

 15. caner özcanlı dedi ki:

  Bu alanda o kadar imkan sunulan kredi var ki her türlü problemde buradaki krediler ile kobilerin güçlenmesine yardım edilebilir bende kendi işletmem için işletme ihtiçları kredisi alacağım.

 16. ahmet taş dedi ki:

  İşletmemiz için vakıfbank kobidost kredisini alacağız, bu sayede işletmemizin küçük giderlerini ortadan kaldıracağız.

BİR YORUM YAZIN