Vakıfbank Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler

Türkiye’nin sayılı ve önde gelen bankalarından olan Vakıfbank, teminat sorunu yaşayan KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatı ile kredi imkânı sunmaktadır.Vakıfbank kredi imkânı ile işletme sahipleri kendilerini büyütmek için adım atacakken istedikleri desteği Vakıfbank’tan bulmaktadırlar. Esnaf ve küçük işletme sahibi kişiler Vakıfbank’ın kendilerine değer veren bir banka olduğunu görmektedirler.Vakıfbank, KGF teminatlı krediler ile küçük ve orta ölçekli kişilerin yanında olduğunu ve desteği olduğunu göstermiştir. Kredi Garanti Fonu ve Vakıfbank arasında KOBİ’lere destek ve teminat adına bir protokol imzalanmıştır. imzalanan protokol gereği kredi almak isteyen ama teminat sıkıntısı yaşamakta olan KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu’nda bulunan mevzuata göre farklı limitte, farklı vadede ve farklı tutarda olmak üzere Garanti Fonu krediler kullandırabilmektedir. Kredi Garanti Fonu tarafından 2 adet ayrı kaynaktan kefalet verilmektedir. Bu kaynaklar; Özkaynak Kefaletleri ve Hazine Destekli Kefaletlerdir. Bu kaynakların 2 adet uygulaması bulunmaktadır, bunlar; Portföy Limit Sistemi ve Portföy Garanti Sistemi’dir. Vakıfbank Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler için gerekli koşullara ve bu krediye başvurmak için, daha detaylı bilgi sahibi olmak için en yakın Vakıfbank şubesine giderek bu konuda ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Kredi başvurularınız Vakıfbank tarafından değerlendirildikten sonra talebinizin olumlu olması durumunda Kredi Garanti Fonu’nun kefalet başvurusunu onaylaması gerekmektedir. Kredi Garanti Fonu da kredi isteğinize onay verdikten sonra kredi talebiniz karşılanmaktadır. Kredi Garanti Fonu’nun kefaletlerinden yararlanmak için koşullar hakkında bilgi sahibi olmak ister iseniz detayları www.kgf.com.tr adresini ziyaret ederek öğrenebilmektesiniz. Kredi Garanti Fonu’nun kefaleti ile Vakıfbank’tan alınan kredilerden yararlanmak isteyen şahıs firmaları hayat sigortası yaptırmak zorundadırlar. Hayat sigortası yaptırmayan kişilerden kredilerinin %0,5 (binde beş) oranında peşin komisyon talep edilecektir.  Vakıfbank gerekli gördüğü zaman kredi kullanım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve haklarını saklı tutmaktadır. KOBİ (küçük ve orta büyüklükte işletme)’ler Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi imkânı ile büyüme yolunda ilerleme gösterirler iken, işletme kurmak isteyen kişiler de Vakıfbank’ın kredi imkânı ile hayallerine kavuşmaktadırlar.

Özkaynak Kefaletleri

Kredi Garanti Fonu’nun KOBİ’ler ile birlikte ve bu vasıfta var olan esnaflar ve sanatkârlar, serbest mesleğe mensup olan kişiler, kooperatif (arsa ve konut yapı kooperatifleri dâhil değil), çiftçiler, tarımsal olarak faaliyet gösteren işletmeler. Ve ana sözleşmede belirlenen ya da belirlenecek olan nitelikleri taşıyan gerçek veya tüzel kişi işletmelere verilen kefalet türüdür. İşletme ve yatırım kredisi olarak ikiye ayrılmaktadır. İşletme olarakÖzkaynak kefaletinden yararlanarak Vakıfbank kredi sahibi olmak istiyor iseniz en uzun 60 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. 60 ay vadeli kredilerde ödemesiz dönem 1 yıl kadardır. Yatırım kredilerinde ödemesiz dönem daha uzun tutulabilmektedir. Yatırım kredilerinde vade 84 aya kadar çıkmakta olup 2 yıla kadar da ödemesiz süreç imkânı alabilmektesiniz. Kredi Garanti Fonu kefaletinin bulunmasından 1 yıl sonraki zaman içinde Vakıfbank kredi garanti fonu kredisi kullanılabilmektedir, Banka bu kredide Özkaynak kefalet oranının %80 kadarlık kısmını karşılamaktadır.

Hazine Destekli Kefaletler

Bu kefalet türünden ihracatçılar, KOBİ’ler ve KOBİ dışı işletmeler yararlanabilmektedir. KOBİ dışı işletmeler; Gemi inşa sanayi, seyahat acenteleri, turizm işletmeleri, hava yolu işletmeleri. Vakıfbank Kredi Garanti Fonu Hazine kefaletli kredilerini yatırım kredisi ve iletme kredisi olacak şekilde iki ayrı şekilde  kredi vermektedir. İşletme kredi almak isteyen kişilere 60 ay vade ile kredi imkânı sunulmaktadır. Yatırım kredilerinde süre biraz daha uzun tutulmakta olup 10 yıla kadar vade imkânı verilmektedir. Vakıfbank kredi garanti fonu iletişimi için Vakıfbank resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hazine destekli kefaletler hazine müsteşarlığı tarafından karşılanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. serpil taş dedi ki:

  Teminat olarak kobimiz sıkıntı yaşıyor, çözüm olarak bu kredileri bulduk ama bunuda alabileceğimizden tam emin değilim.

 2. ilker güneş dedi ki:

  Hazine destekli olan kefaleti araştırdım ben hoşumada gitti aslında birde bankaya gidip görüşeceğim.

 3. furkan keskin dedi ki:

  Bu krediyi almak biraz daha kolay gibi gözüküyor şansımızı deneyeceğiz ama umudumuz yine çok fazla değil

 4. onur sönmez dedi ki:

  Vakıf banka ta bence bu sıralar bir adım önce geçti sürekli yenilikler görüyoruz büyükdüleri çok bariz belli.

 5. cemil hayyam dedi ki:

  60 ay vaade ile kredi imkanı sunuyorlar, bizim şirket için en uygunu bu bakalım biraz daha araştırdıktan sonra kesinleştireceğiz ama şimdilik bu gözüküyor.

 6. yusuf savran dedi ki:

  Teminat sorunu yaşayan kobiler için gözüm kapalı önerebileceğim bir kredi, an azından bir kez göz gezdirmekte fayda var.

 7. duran karakuş dedi ki:

  İşletmeler için çok iyi bir adım atılmış, ben bir işletme sahibi olarak kullanmaya başladım, herkesede tavsiye ederim çok anlamlı bir çalışma.

 8. irem su genç dedi ki:

  Başvurumuzu yapmıştık bakalım sonuçlar açıklandı sanırım, şimdi girip onaylanıp onaylanmadığına bakacağım.

 9. hakan yüksel dedi ki:

  Kredinin onaylanması iki aşamadan oluşuyor, ancak iyi müşteriler için bence teminatlı krediyi almak çok zor olmayacaktır.

 10. cengiz erol dedi ki:

  İşletmelerin kendini büyütmlerine yardımcı olacak olan bu fon gerçekten çok işe yarar gibi duruyor şimdiki analizlerim olumlu yönde.

 11. ahmet kıran dedi ki:

  Başvuruyu yaptık vakıf banktan onay aldın tek kefalet başvurusunu onay alması geri kaldı, eğer alabilirsek çok iyi şeyleri başaracağız.

 12. ali duruk dedi ki:

  Vakıf bank bu adımıyla tekrardan küçük işletmelerin arkasında olduğunu bize gösterdi, bizde kgf teminatlı krediyi almaya çalışacağız.

BİR YORUM YAZIN