Xml Bayilik Veren Firmalar

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde insanların hayatlarında çok ciddi bir kolaylık yaşanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi hemen her alana etki etmekte ve bu alanlarda insanlar daha rahat etmektedir. Söz konusu alanlardan bir tanesi de ticarettir ki gelişen teknolojinin en fazla etkilediği alanların başında gelmektedir. İnsanlar alışverişlerinden fatura ödemelerine kadar pek çok işlemi internet üzerinden yapmaktadır. Alışveriş konusu ise günümüzde giderek gelişmekte olup artık insanlar her türlü ihtiyaçlarını buradan karşılamaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapılabildiği gibi insanlar ürünlerini de buralardan satabilmektedir. XML bayilik veren firmalar sayesinde insanlar internet üzerinden farklı ürünleri satabilmekte ve buna bağlı olarak da ciddi miktarlar kazanabilmektedir.

XML Bayilik Veren Firmalar ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnternet üzerinden ticaret yapabilmek için öncelikle e-ticaret sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu site üzerinden üretilen ya da farklı yollarla elde edilen ürünler satılabilmektedir. Söz konusu ürünler herhangi bir toptancıdan temin edildikten sonra da satılabilmektedir. İnternet üzerinden ticaret yapmak isteyenler için olmazsa olmazlardan bir tanesi de XML uygulamasıdır. XML bayilik veren firmalar sayesinde söz konusu çözülmektedir. XML terimini ilk defa duyanlar için basit bir tanım yapmak gerekirse XML iki farklı site arasında veri transferini yapan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde veriler çok kısa bir süre içerisinde istenilen sitelere aktarılabilmektedir. Böylece kişiler söz konusu verileri tekrar girmek zorunda kalmamakta ve bu da çok ciddi bir kolaylık ile zaman kazandırmaktadır.

XML bayilik veren firmaları öğrenmeden önce XML uygulamasının öneminden bahsetmek gerekmektedir. Yukarıda kısaca anlatılmış olsa da söz konusu uygulama sayesinde siteler arasında hızlı bir şekilde veri transferi yapılmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapmak için bayilik alındığında söz konusu firmanın sitesi ile sizdeki site arasında da bu bağlantı bulunmakta ve hızlı bir şekilde veri transferleri yapılmaktadır. Söz konusu firmalar ürünlerin fiyatlarında ya da ürün çeşitliliği konusunda herhangi bir değişiklik yaptığı zaman yapılan bütün değişiklikler aradaki transfer sebebiyle size de yansımakta ve böylece siz herhangi bir işlem yapmadan siteniz güncellenmiş olmaktadır. Bundan dolayı söz konusu uygulamanın çok ciddi bir faydası bulunmakta ve günümüzdeki bütün e-ticaret siteleri bu şekilde çalışmaktadır.

XML Bayilik Veren Firmalar ve İstenen Şartlar

XML bayilik veren firmalar sayesinde internet üzerinden ticaret yapmak çok daha kolay olmaktadır. Söz konusu siteler sayesinde insanların ellerinde satacak ürünleri olmasa dahi buralardaki toptancılardan aldığı ürünlerin pazarlamasını yapabilmekte ve bu da çok ciddi gelirler elde edilmesine imkan vermektedir. Fakat söz konusu firmalar arasından kaliteli hizmet verenlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Bayilik veren firma sayısı fazla olmasına karşın gerek stok sağlama gerekse de diğer hizmetler konusunda kendini ispat etmiş olan ve müşterilerinin beklentilerine cevap verebilen firmalardan bayilik almak çok daha önemlidir. Girişimciler de böyle firmalara yönelmekte ve bunların istedikleri şartları sağlayarak bunlardan bayilik almaktadır.

XML bayilik

veren firmalardan bazıları ve bunlara ait bilgiler şu şekildedir:

Gümüş Store: Online takı ve farklı aksesuar satışı yapan firmalar arasında yer almaktadır. Takıların üretimlerini firmanın kendisi yapmakta olup bundan dolayı buradan bayilik almak son derece karlı olabilmektedir. 925 ayar gümüşten birçok ürünü olan firmanın ürün sayısının 5.000’den fazla olduğu tahmin edilmektedir. Bu firmadan bayilik alabilmek için vergi mükellefi olmak gerekmektedir. Bu şartı sağlayamayan kişilerin başvuruları reddedilmektedir. Ayrıca başvuru yapan girişimcilerin internet üzerinden online olarak satmış oldukları ürünlerden kazanılan miktar %25 ile %50 arasında farklılık göstermektedir. Yüksek sayılabilecek kar oranı sebebiyle firmaya olan ilgi oldukça yüksektir.

XML bayilik veren firmalardan bir tanesi de Jibau olup firma uzun yıllardır insanlara hizmet vermektedir. Ev tekstili, dekoratif ve hediyelik eşyalarla bilinen firma bayilik için ekstra bir ücret istememektedir. Kendi üretimi olan ürünlerin satışını yapmasından dolayı kar oranı yüksek kabul edilen seviyelerde yer almaktadır. Buna bağlı olarak da girişimcilerin ilgisi yüksektir. Ayrıca özellikle dekoratif ürünlerle hediyelik eşya üretimi konusunda farklı tiplere ağırlık verildiğinden dolayı insanların ilgisi çekilmektedir. Böylece söz konusu ürünlerin satışı daha kolay yapılabilmektedir. Firma tarafından bayilik verilen kişilere satışlardan %35 ile %75 arası kar verilmektedir. Böylece bayilik alan girişimciler satışlardan ciddi gelirler elde edebilmektedir.

XML bayilik veren firmalardan bir diğeri ise Ayakkabı Devi isimli firmadır. Ayakkabı ve çanta üretimi konusunda oldukça iddialı olan firmanın ürünleri insanlar tarafından genellikle beğenilmekte ve talep görmektedir. Söz konusu firmadan bayilik almak isteyen kişilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Farklı tarzda yapılan üretimler sonucunda firmanın ürünlerine olan müşteri ilgisini fazla olduğu dikkate alındığında oldukça karlı bir girişim olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca firma bayilik alan girişimcilere %40 oranında kar vermektedir ki bu oran yüksek kabul edilmektedir. Girişimciler söz konusu oran sayesinde ciddi miktarlar kazanabilmektedir. Ayrıca ayakkabı gibi herkesi ihtiyaç duyduğu bir ürüne olan ilgi daha fazla olmakta ve bu da doğal olarak satışları olumlu etkilemektedir. Dolayısıyla da girişimciler söz konusu durumu da dikkate almakta ve buna göre karar vermektedir.

Bayilik almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar yazının belli bölümlerinde belirtilmiş ve farklı sektörlerden bayilik veren firmalardan birkaç tane örnek verilmiştir. Bunların dışında da bayilik veren çok sayıda firma bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. özlem durdu dedi ki:

  Universiteyi bitirdim artık bir iş yapmam lazım, elimde bir miktar parada var bu parayı bu şekilde bir dükkan açarak değerlendirmek istiyorum.

 2. recep üsküp dedi ki:

  Teknolojiye ayak uydurmak lazım, pek bilmediğim bir kavram ancak bizim oğlan açacak bende öyle araştırıyorum.

 3. melisa gürsoy dedi ki:

  Teknoloji geliştiği için bu tür işler gerçekten yavaş yavaş iş görümeye başlıyor, iyi ger kazanmış kişiler güzel paraları kazanıyor.

 4. oktay yaman dedi ki:

  Teknolojiyle içli dışlı olduğum için uzun süredir düşünüyorum xml bayiliğini, sanırım yakında artık açacağım.

BİR YORUM YAZIN