Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır

Yapı Kredi Bankası müşterilerine vadesiz veya vadeli olarak altın hesapları açarak kişilerin birikimlerini altın bazında değerlendirmek isteyenlere birçok kazanç fırsatı sunmaktadır. Yapı Kredi altın hesabı ile ilgili işlemler için bankanın şubelerinin yanı sıra günün her saati internet şubesi aracılığı ile işlem yapılabilmekte ve ulaşılabilmektedir. Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu Vadeli Altın Hesabı 0 vadeli olarak açılan bir mevzuat hesabıdır. Miligram bazında bu hesap ile ilgili altın işlemlerini yapmak için en az 1 TL karşılığında işlemler yapılabilmektedir. Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı açabilmek için en az 10 gram altın gerekmektedir. Bu vadesiz altın hesabı ile birlikte diğer tüm çeşitli altın hesapları arasında havale işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Eğer Vadesiz Altın Hesabı açtırmak istiyorsanız yapmanız gereken mobil veya internet şubelerinden başvuru adımlarını takip ederek veya şubelere bizzat kendiniz başvurarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabını Neden Açmalı

 • Değerli eşyalarınız ve altınlarınız gram cinsinden hesabınıza saf altın olarak yatırılır. Yani altınlarınız bozulmamakta, hesabınıza altın olarak yatırılmaktadır.
 • Ziynet eşyalarınızın ve altınlarınızın kaybedilmesi veya çalınması gibi durumların önüne geçilmektedir.
 • İstediğiniz an bu altınlarınızı nakit paraya çevirebilirsiniz.
 • Bu hesap içerisinde alım – satım işlemler gerçekleştirilmediğinden dolayı, direk altın olarak hesaba yatırıldığı için herhangi bir şekilde kur kaybı görmemektesiniz.
 • Açılan bu altın hesaplarından hesap işletim ücretleri alınmamaktadır.
 • İstenmesi halinde altınlarınızı vadeli hesaplarda değerlendirip, altınlarınızın miktarını arttırabilir ve altının olası değer artışlarından kar edebilirsiniz.
 • Yapı Kredi altın hesabı bilgilerine ulaşımı ATM’ler, Mobil Şube, Müşteri İletişim Merkezi, İnternet Şubesi veya size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesi aracılığı ile gerçekleştirebilir ve nakite çevirebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Vadesiz Altın Mevzuatı

Altınların çalınması, az gramajlı, düşük ayarlı, çok eski altın alma risklerinden kaçmak ve bu gibi risklerden uzak durmak istiyorsanız bir Yapı Kredi altın hesabı açtırmanız gerekmektedir. Bu altın hesabı ile risksiz bir şekilde gram bazlı olarak alım satım işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda vadeli mevzuat hesaplarında da bunları değerlendirebilirsiniz. Vadesiz mevduat hesabı gram bazlı olarak aynı döviz işlemlerinde olduğu gibi alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bir hesap türüdür. Bu hesap ile birlikte en az 1 TL ödeyerek bu hesap içerisinde gram bazlı olarak işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi altın hesabı sayesinde altınlarınızın çalınma riski de ortadan kalkmaktadır ve altınlarınızın kalitesi konusunda endişeleriniz yok olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. hande yılmaz dedi ki:

  Bizde değerli eşyalarımızın evde durup çalınma gibi riskler taşıyacağına bankaya yatırıp daha güvenli bir şekilde saklamayı düşünüyoruz.

 2. ilker çetin dedi ki:

  Normal hesaplarımız var altın hesabıda açmayı düşünüyorum az da olsa altınlarım orada dursun.

 3. merve çiçek dedi ki:

  Altın hesabı açtıktan sonra çok düşük fiyatlara bile gram ile altın alışverişleri yapabiliyoruz.

BİR YORUM YAZIN