BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9257,94
BITCOIN/TRY 63546,53

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme?

Finans sektörünün liderlerinden Yapı Kredi Bankası oldukça uzun zamandır müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm teknoloji ve yenilikleri bir arada bulabileceğiniz böyle bir bankada haliyle birçok kredi çeşidine rastlayabilir ve bu fırsatları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yine de bilmeniz gereken bir nokta var. Her kredi için değerlendirme ve geri dönüş zamanları aynı değildir. Çünkü kredinin türüne ve miktarına bağlı olarak süreçler değişebilmektedir. Ama yine de genel bir tabir ile 3 iş günü içerisinde size dönüş yapılabileceğini bilmenizde yarar var. Öyleyse bakalım Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu için hangi fırsatlardan yararlanabiliyoruz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Çeşitleri

Dört ana grupta toplanan bu kredilerde:

  • Konut kredisi

444 0 445 Yapı Kredi Mortgage hattını arayarak da yapabileceğiniz bu tür bir başvuruda en fazla 120 ay vadeye kadar, taşınmazın değerinin %75i boyutlarında kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Üstelik başka bir bankadan kullandığınız konut krediniz varsa, isteğiniz dahilinde güncel faiz oranları ile Yapı Kredi’ye transfer edebilirsiniz.

  • Esnek hesap kredisi

Size özel olarak tanımlanmış limitinizce kullanabileceğiniz bir seçenektir. Bu kredinin bir diğer özelliği dünyanın neresinde olursanız olun, anında kullanım sağlayabilmenizdir. Üstelik vadesiz mevduat hesabınıza tanımlandığından dolayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  • Taşıt kredisi

Sıfır km ya da 2.el araçlar için kullanabileceğiniz bu kredi türünde 48 aya varan ödemeler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sıfır km araçlar için KDV + ÖTV dahil toplam fiyatın %80’ini, 2. elde 5 yaş araçlarına kadar %60 oranında tutarı kredi olarak çekebilirsiniz.

  • Bireysel ihtiyaç kredileri

Tatil, evlilik, eğitim ve diğer tüm sebeplerle çekilen ve Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu konusunda en popüler olan seçenektir.  Burada da yine 48 ay vadeye kadar tercih yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu Sonrası

Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu yaptıktan sonra sonuçlar için 4407’ye “IHTIYAC”, “TAŞIT”, “BİREYSEL” ya da “KONUT” yazarak kısa mesaj gönderebilirsiniz. Başka bir yol olarak ise doğrudan şubeye gidebilir ve T.C. kimlik numaranız ile birlikte müşteri temsilcinizden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca da internet bankacılığı üzerinden giriş yaptıktan hemen sonra sorgu için bu ekranı da kullanabilirsiniz. İşin en iyi tarafı da başvurunuz bu ekranlarda 45 gün boyunca kalacaktır. Yani görmeme şansınızı, Yapı Kredi sıfırın bile altına çekmektedir. Son bir not olarak onaylanan kredinizi almış, ancak gerek kalmadığını düşünerek geri iade etmek istemiş olabilirsiniz. Burada “Cayma Hakkı” da denilen bir başka hakkınız yasal olarak mevcuttur. Eğer kredi alımından sonra 14 gün içerisinde aldığınız tüm meblağı geri iade etmek isterseniz bunu yapabilirsiniz. Daha sonraki iadeler içinse herhangi bir faiz ya da komisyon alımına razı gelmek durumunda kalabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (0)

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!