Yapı Kredi Cepbank Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi Cepbank Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ülkemizin en önemli bankalarından birisi olan Yapı Kredi geliştirmiş olduğu yenilikler ile insanların daha rahat işlemler yapmasını sağlamaktadır. Söz konusu uygulamalardan bir tanesi de Cepbank’tır. Bu uygulama sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde para transferi yapabilmektedir. Yapı Kredi Cepbank uygulaması en kısa ifadeyle cep telefonu numarası kullanılarak para göndermeye yaramaktadır. Yapı Kredi Bankası müşterilerine ya da müşteri olmayan kişilere bu uygulama sayesinde hesap numarası ve IBAN olmadan para transferi yapmayı mümkün kılmaktadır. Bunun için yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Cep telefonlarına indirilen uygulamaya ya da internet şubesine girmek ve ardında da para transferleri bölümüne geçiş yapmaktır. Buradan işlem kısa sürede kolayca yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Cepbank Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi Cepbank uygulamasını kullanmak için izlenmesi gereken adımları biraz daha ayrıntılı olarak burada anlatacağız. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Yapı Kredi Bankasına ait internet şubesine ya da mobil uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Her ikisiyle yapılan işlemler de aynıdır bundan dolayı hangisine girildiğinin önemi yoktur.
 • Giriş yapıldıktan sonra ilgili menüler arasından para transferlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.
 • Para transferleri menüsü açıldığında seçenekler arasından Cebe Havale seçeneğine giriş yapmalısınız.
 • Bu aşamadan sonra sistem tarafından havale yapacağınız kişinin adı soyadı ve telefon numarası istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra ayrıca gönderilecek tutarın da belirtilmesi gerekmektedir.
 • Son aşamada ise akıllı şifre onayı istenmekte ve işlem tamamlanmaktadır.

Yapı Kredi Cepbank Hakkındaki Bilinmesi Gereken Hususlar

Yapı Kredi Cepbank uygulaması ile yapılacak havalenin detayları yukarıda yer almaktadır. Bunlar dışında bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yapılacak işlemler için banka tarafından ücret alınmaktadır ve bu da 5 TL’dir. Yapı Kredi Bankası yapılacak işlemlere bazı sınırlamalar getirmiştir. Buna göre alıcı ve göndericiler günde 2 defa işlem yapabilmekte ve bununla en fazla 500 TL, haftada ise 4 defa işlem yapabilmekte ve bunlarla en fazla 1.000 TL, aylık ise en fazla 6 defa işlem yapılmakta ve en fazla 1.500 TL gönderilmekte ya da alınmaktadır. Son olarak kişiler kendi hesaplarından kendi cep numaralarına para gönderememektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. aylin kaya dedi ki:

  Bir çok işlemi çok rahat bir şekilde telefondan yapabileceğim için bende artık cep bankı kullanmaya karar verdim.

 2. caner gülay dedi ki:

  Normalde hiç bir bankayı kullanmıyorum ancak babam için nasıl kullanıldığını öğrenmeye geldim ben öğrenip sonra babama öğreteceğim.

 3. erkan şaşmaz dedi ki:

  Yapıkredi kartım bulunuyor 3 tane bunları internet üzerinden çok kolay bir şekilde yönetebileceğimi düşünüyorum yeni kullanmaya başlayacağım cepbankı.

 4. caner güllü dedi ki:

  Cep bank uygulamasını indirdim ilk defa internet üzerinden kullanarak deneyimleyeceğim inşallah becerebilirim.

BİR YORUM YAZIN