BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9280,77
BITCOIN/TRY 63703,21

Yapı Kredi Kart Şifre Öğrenme Alma

Kredi kartları insanların yaşamlarının önemli parçalarından bir tanesi konumuna gelmiştir. Bu kartlar günümüzde hemen herkesin cebinde yer alırken bazı kişilerde birden fazla kart bulunmaktadır. Kredi kartı hizmeti veren bankalar arasında Yapı Kredi Bankası da yer almaktadır. Türkiye’nin önemli bankaları arasında yer alan Yapı Kredi müşterilerine bu kart ile farklı avantajlar sağlamaktadır. Bundan dolayı da çok sayıdaki insan tarafından bu kartlar tercih edilmektedir. Kredi kartlarını kullanabilmek için şifrelerinin bilinmesi gerekmektedir. Yani şifre olmadan kartların işlevi olmamaktadır. Bundan dolayı da kart alan herkesin Yapı Kredi kart şifresi alma işlemini yapması ve böylece de bu şifreler ile işlemlerini gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Kart Şifresi Alma ve Şifrenin Önemi

Yapı Kredi ya da farklı bir bankanın müşterisi kredi kartına ait şifreyi unuttuğu zaman bunun öğrenmek istemektedir. Fakat güvenlik açısından böyle bir hizmet verilmemektedir. Çünkü banka personelleri de dahil söz konusu şifreleri görebilecek bir yetkili bulunmamaktadır. Bu şifrelere ulaşma imkanını yok etmektedir. Böyle bir sorun yaşanması durumunda yeniden şifre alınması gerekmektedir. Yapı Kredi kart şifresi alma için kullanılan bazı yöntemler bulunmaktadır. Söz konusu işlemlerde bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler girilmek suretiyle işlemler kısa sürede tamamlanmakta ve şifreler alınabilmektedir.

Yapı Kredi Kart Şifresi Alma Yöntemleri

Yapı Kredi kart şifresi alma işlemi için kullanılacak yöntemler şunlardır:

  • Yapı Kredi Bankası resmi web sitesine girerek ilgili bölüm üzerinden yeni şifre alma imkanınız bulunmaktadır. Bunun için sistem tarafından bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin doğru olarak girilmesi çok önemlidir. Kullanıcılardan T.C. kimlik numaraları, kredi kartlarına ait son 6 hane ve kart güvenlik numarası istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra sistemde yer alan güvenlik kodu da girilmelidir.
  • Bireysel internet şubesi üzerinden de kart şifresi alınabilmektedir. Bunun için internet şubesine giriş yapılmalı ve buradan da “Kartlarım/Şifre İşlemleri” bölümüne giriş yapılmalıdır. Buradan yeni şifre alınabildiği gibi mevcut şifrenin değiştirilmesi de mümkündür.
  • Mobil şube üzerinden de aynı şekilde işlem yapılabilmektedir.
  • SMS ile kart şifresi alabilmek için ise ŞİFRE boşluk kartın son 4 hanesi boşluk CCV kodu boşluk belirlenecek şifre yazılarak 4440’a gönderilebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (4)

abdullah köse

07 Nisan 2018, 11:03

Mobil şube ile iletişime geçtim gerçekten çok yardımcı olup hemen işlemimi yapmamı sağladı, ancak tc kimlik numarası gibi bilgileri ezbere bilmeniz gerekiyor.

Cevap Ver

hüseyin yorgun

07 Nisan 2018, 09:21

Kart şifrelerinin önemi çok fazla banka personelleri dahi öğrenemiyor bu sebepten böyle önlemler alınmış.

Cevap Ver

esra altınaş

06 Nisan 2018, 01:09

Bireysel internet şubesinden'de şifre alınabiliyormuş bakalım alabilirsem internet şubesinden alacağım yoksa bankaya gidip halletmeye çalışacağım.

Cevap Ver

cem turgut

06 Nisan 2018, 09:58

Web site üzerinden kredi kartı şifresi alacağım ben bana daha kolay geldi web sitesi

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!