Banka ve Krediler

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Konut Kredisi

Ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Yıllarca çalışıp birikim yaparak bu hayaline kavuşmak isteyen müşterileri için uzman kadrosu ve 70 yılı aşan bankacılık tecrübesi ile Yapı Kredi Ev kredisi imkanı sağlıyor.  Yapı Kredi Ev kredisi almak isteyen müşteriler, tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşmak için 444 0 445 numaralı çağrı merkezini arayarak, Müşteri Temsilcisi ile görüşebilmekte veya şubeleri ziyaret edebilmektedirler.  Bankanın konut kredisi konusunda uzman Mortgage Bilirkişi kadrosu, başvuru koşulları ve süreçleri, faiz oranları, geri ödeme bilgileri ve vade süreleri gibi tüm sorularınızı cevaplandırmak amacı ile hizmet vermekte olup, talep edilmesi halinde bilgilendirme amaçlı olarak müşterileri ziyarette bulunmaktadırlar.

Yapı Kredi Ev kredisi talebinde bulunmak isteyen kişiler, hemen başvuruda bulunabilmektedirler. Bulunduğunuz konuma en yakın şubelerden, mobil şubeden ya da internet şubesinden başvuru talepleri alınmakta ve sonuçlar hakkında en kısa sürede bilgilendirme yapılmaktadır.

Bankanın sanal ortamda işlem kolaylığı sağlayan internet şubesi ya da mobil şubesine giriş yapabilmek için TC Kimlik numarası ve kullanıcı kodu bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Şifrenin unutulması halinde Şifremi Unuttum başlığı seçilerek yeni şifre oluşturmak için gerekli işlemleri yapabilir ve giriş işlemini tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde giriş şifresi bulunmayan müşteriler de Şifre Al başlığını seçerek işlem yapabilmektedirler.

Konut Kredisi Hakkında Detaylı Bilgiler

Yapı Kredi Ev Kredisi almak isteyen kişileri kredi koşulları hakkında daha detaylı bilgilendirmek için bazı noktaların altını çizmemiz gerekmektedir. Bu hususlar aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir:

 • Konut kredisi vade süresi maksimum olarak 120 ay ile sınırlandırılmıştır.
 • Banka tarafından verilebilecek kredi miktarı, satın alınması düşünülen evin ekspertiz uzmanlarınca belirlenen değerinin maksimum %80 ‘i kadar olmaktadır.
 • %80 oranından daha fazla kredi kullanılması sadece satın alınacak evin ekspertiz değerinin tamamı kadar ek konut teminatı ile değerlendirilebilecektir.
 • Banka tarafından alınacak kredinin vade sonundaki yaş bilgisi dikkate alınmaktadır. Bu limit maksimum 70 yaş ile sınırlandırılmıştır.
 • Geri ödemeler banka ve müşterinin mutabık kaldığı koşullardaki dönem, vade ve miktarlarda yapılmaktadır.
 • Müşteri talebi halinde ara ödemeler yapılarak, toplam tutarın azaltılması sonucu, aylık ödeme tutarları azaltılabilir.
 • Müşteri talebi halinde kredi borcunun tamamı ödenerek, belirlenen vade öncesinde taksit tutarları sıfırlanabilmektedir.
 • Maddi olarak tek başına ev almaya gücü yetmeyen kişiler için, iki kişi ortak olarak ev kredisi kullanabilmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu için Neler Gereklidir?

Yapı kredi Ev kredisi başvurusu için, diğer bankalarda da istenildiği şekilde bazı belgeler talep edilmektedir. İstenilen belgeler aşağıdaki şekildedir:

 • TC Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Maaş Bordrosu
  • Maaş bordrosu son 2 aya ait bordrolardan biri veya şirket antetli ve şirkette imza yetkisi bulunan kişiler tarafından imzalı maaş bilgisi içeren yazı ile imza sirküleri ve yetki belgesi
  • Serbest meslek çalışanı olan müşteriler; son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekli müşteriler; maaş cüzdanı fotokopisi
  • Kirada mülkü bulunan müşteriler; tapu ile kira sözleşmesinin fotokopisi
 • Başvuruda bulunacak kişinin adına düzenlenmiş ve son üç aya ait olan faturanın aslı (Elektrik, su, doğalgaz, telefon vb.) veya son 3 ay içinde düzenlenmiş ikametgah belgesi (Müşterinin adres paylaşım sisteminde bilgilerinin güncel olması halinde bu belgeler talep edilmemektedir.)
 • Satın alınması düşünülen evin tapusunun fotokopisi

Belirtilen bu belgeler başvuru sahibi ve var ise kefil için istenmektedir. Fotokopisi talep edilen belgelerin asıllarının da başvuru sırasında gösterilmesi gereklidir. Ayrıca Yapı Kredi Bankası, konut kredilerinde masraf ücreti olarak; tahsis, ekspertiz, ipotek tesis ücreti ve yıllık DASK primi bedellerini almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. yunus ayar dedi ki:

  Verilen kredide maximum 120 aya kadar vade bulunuyor, 120 ay değerlendirildiğinde aslında çok iyi ve uzun bir süre bence.

 2. ahmet özcelik dedi ki:

  Kredi alınırken en fazla yaşın 70 olduğu gözüme çarpı, aslında şirket sürekliliği için olması gereken bir şey ama bence daha farklı bir şey getirilmesi gerekiyor.

 3. fatih çelik dedi ki:

  Başvuru için gerekli şartları okuyup yerine getirdim şimdi başvurumu yapacağım, güzel sonuçlanmasını bekliyorum. Güzel sonuçlanırsa evi hemen alacağım.

 4. yeliz öngün dedi ki:

  Evimize uygun krediyi bulursak hemen alacağız, uzun süredir kirada oturmak istemiyoruz tabi ev alacak paramızın tam olmadığı içinde evde alamıyorduk ancak inaşallah kredi ile alacağız.

 5. nimet yıldız dedi ki:

  Kredi başvurumuzu yaptık alacağımız ev felan hepsi aklımızda tek kalan şey kredi artık.

 6. pınar özdemir dedi ki:

  Gerekli olan her şeyi hazırladım artık bankaya gidip başvurumu yapacağım inşallah olumlu olur da istediğimiz evi alabiliriz.

 7. emirhan uslu dedi ki:

  Ev almayı uzun süredr düşünüyorduk bu krediyide görmemiz her şeyin tadı tuzu oldu.

 8. cem yılmaz dedi ki:

  Hanımla uzun süredir ev almanın hayalini yapıyorduk krediyide bulmuşken bunu neden gerçeğe dönüştürmeyelim diyoruz artık.

 9. ilkay ezer dedi ki:

  Yapı kredi yine çok cazip kampanyalarla kredi yapmış, ev almak için çok iyi vaade oranları var evimizide seçtik hayırlısıyla alacağız.

 10. hakan gümüş dedi ki:

  Alacağımız ev her şey hazır sadece kredi kartına başvuru yapmak kaldı gerekli evrakları felan hazırladı birazdan başvurumu yapacağım.

BİR YORUM YAZ