2019 Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Bizler belirli zaman aralıklarında telefonlarımızı yenileme veya artık imkan tanındığı için operatör değiştirme işlemleri yapıyoruz. Bu gibi durumlarda sim kartımız değişebiliyor. Telefon değiştirmelerde bu duruma sık rastlanmasa da operatör değişikliklerinde mutlaka sim kart değişmektedir. Sim kartınızın değişmesi durumunda bankalardan sizlere gelen tek kullanımlık şifreler sim kartınız banka tarafından bloke edildiği için elinize ulaşmıyor. İşte bu sorunu nasıl çözeceğiniz ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Telefonunuzu değiştirmeniz veya operatörünüzü değiştirmeniz numaranız değiştiği anlamına gelmiyor. Fakat böyle durumlarda bankaya tanımlı olan numaraya ait kart değiştiği için banka tarafından alınan bir güvenlik önlemi olarak bloke söz konusu oluyor. Bu durumla karşılaşan müşterilerin hemen aklına gelen ilk soru yapı kredi sim kart bloke mi nasıl kaldırırı oluyor. Son yıllarda özellikle 4,5 G sim kartı avantajlarından yararlanmak isteyenler bu sorunla karşılaşmaktadır. Aşağıda söz konusu sorunu gidermek için yapılması gerekenlere dair bilgiler yer almaktadır.

Telefon Bankacılığı ve ATM ile Sim Kart Bloke Kaldırma

Yapı kredi sim kart bloke kaldırma işleminin en hızlı gerçekleştirildiği yöntemlerin başında telefon bankacılığı gelmektedir. Türkiye'nin her yerinden bireysel bankacılık numarası olan 444 0 444 veya 0850 222 0 444'ü aramak sureti ile akıllı telefon bankacılığına ulaşılır. Adı geçe sistem sim kart blokajını algıladığından hızlı bir şekilde kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Aynı işlem şehirlerin birçok noktasına yerleştirilmiş olan ATM cihazlarından da yapılabilmektedir. Banka kartınız ile ATM'den giriş yaptıktan sonra ekrana gelen 'kullanıcı başvuru işlemleri' => 'kullanıcı işlemleri' => ' Sim kart bloke kaldırma için akıllı kısa mesaj no onayı' => 'Sim kart bloke kaldırma' adımları izlenerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet Şubesi Üzerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Bilgisayar ve akıllı cihazlar ile bağlanabileceğiniz internet şubesi aracılığı ile yapı kredi sim kart bloke kaldırma işleminizi hızlıca yapabilirsiniz. Öncelikle internet şubesine giriş yapınız. TC kimlik no, kullanıcı adı ve şube şifre girişini yapınız. Sim kartınız bloke durumunda olduğundan bu aşamada telefonunuza akıllı SMS değil bloke bildirim mesajı gelecektir. Mesaj sonrası internet şubesi ekranı üzerinden sim kart için bloke kaldırma aşamasına yönlendirilirsiniz. Hesap güvenliğini sağlamak için gerekli bilgiler doldurulur. Sonrasında işlem tamamlanır ve sim kart üzerindeki bloke kaldırılır. Bu aşamadan sonra telefonunuza gelen akıllı SMS kullanılarak internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. halil kur dedi ki:

    Blokeyi sadece banka ya gidip kaldırabildiğimizi sanıyordum telefondanda yapabiliyormuşuz.

  2. mahir doğan dedi ki:

    Bu tür işlemleri telefon gibi yerlerden halledebilmek çok güzel ancak bence güvenlik alanı için daha fazla risk bırakıyor.

  3. büşra köse dedi ki:

    İşlem çok basit bir şekilde yapılabiliyormuş ben de o kadar çok oğraşıp bankaya felan gitmiştim boşu boşuna.

BİR YORUM YAZIN