Banka ve Krediler

Yapı Kredi SIM Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi SIM Kart Bloke Kaldırma

Banka müşterileri genellikle operatörlerin sunmuş olduğu birbirinden farklı ve yeni kampanyalardan yararlanma amacı ile sim kartlarında yenileme ve değişiklik yapma ihtiyacı duyarlar. Böyle durumlarda herhangi bir numara değişikliği gerçekleştirilmiş olmasa da bankaya tanımlı olan numaraya ait kart değiştiği için banka tarafından alınan bir güvenlik önlemi olarak bloke söz konusu olmaktadır. Bu durumla karşılaşan müşteriler tarafından yöneltilen soruların başında yapı kredi sim kart bloke kaldırma nasıl gerçekleştirilir sorusu gelmektedir. Son yıllarda özellikle 4,5 G sim kartı avantajlarından yararlanmak isteyenler bu sorunla karşılaşmaktadır. Aşağıda söz konusu sorunu gidermek için yapılması gerekenlere dair bilgiler yer almaktadır.

Telefon Bankacılığı Ve ATM İle Bloke Kaldırma

Yapı kredi sim kart bloke kaldırma işleminin en hızlı gerçekleştirildiği yöntemlerin başında telefon bankacılığı gelmektedir. Türkiye’nin her yerinden bireysel bankacılık numarası olan 444 0 444 veya 0850 222 0 444’ü aramak sureti ile akıllı telefon bankacılığına ulaşılır. Adı geçe sistem sim kart blokajını algıladığından hızlı bir şekilde kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Aynı işlem şehirlerin birçok noktasına yerleştirilmiş olan ATM cihazları üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Banka kartınız ile ATM’den giriş yaptıktan sonra ekrana gelen ‘kullanıcı başvuru işlemleri’ => ‘kullanıcı işlemleri’ => ‘ Sim kart bloke kaldırma için akıllı kısa mesaj no onayı’ => ‘Sim kart bloke kaldırma’ adımları izlenerek işlem tamamlanır.

İnternet Şubesi Üzerinden Bloke Kaldırma

Bilgisayar ve akıllı cihazlar ile bağlanabileceğiniz internet şubesi aracılığı ile de yapı kredi sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle internet şubesine giriş yapınız. TC kimlik no, kullanıcı adı ve şube şifre girişini yapınız. Sim kartınız bloke durumunda olduğundan bu aşamada telefonunuza akıllı SMS değil bloke bildirim mesajı gelecektir. Mesaj sonrası internet şubesi ekranı üzerinden sim kart için bloke kaldırma aşamasına yönlendirilirsiniz. Hesap güvenliğini sağlamak için gerekli bilgiler doldurulur. Sonrasında işlem tamamlanır ve sim kart üzerindeki bloke kaldırılır. Bu aşamadan sonra telefonunuza gelen akıllı SMS kullanılarak internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. büşra köse dedi ki:

    İşlem çok basit bir şekilde yapılabiliyormuş ben de o kadar çok oğraşıp bankaya felan gitmiştim boşu boşuna.

  2. mahir doğan dedi ki:

    Bu tür işlemleri telefon gibi yerlerden halledebilmek çok güzel ancak bence güvenlik alanı için daha fazla risk bırakıyor.

  3. halil kur dedi ki:

    Blokeyi sadece banka ya gidip kaldırabildiğimizi sanıyordum telefondanda yapabiliyormuşuz.

BİR YORUM YAZ