Yapı Kredi Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalar yaptıkları bütün işlemleri dijitalleştirmiş ve kolaylaştırmıştır. Artık neredeyse çoğu işlem için şubelere gitmeye gerek kalmamış bir şekilde internet üzerinden, mobil bankacılık üzerinden, müşteri hizmetlerini arayarak veya SMS yolu ile işlemlerinizin bir kısmını gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen banka kuruluşlarından olan Yapı Kredi Bankası verdiği sınırsız hizmetler ile adından söz ettirmektedir. SMS ile kredi başvurusu yapılabilen bu banka, eğer başvurunuz kabul edilirse kısa zaman içinde size dönüş yapmakta ve kredi şartlarını konuşmaktasınız. Peki, Yapı Kredi sms kredi başvurusu nasıl yapılmaktadır? Bu kredi için gerekli bilgileri girdikten sonra 4411’e kısa mesaj göndererek başvuruda bulunabilirsiniz. Kabul olması halinde banka zaten başvuran kişi ile telefon ile arayarak iletişime geçecektir.

Yapı Kredi Bankası SMS Kredi Başvurusu

Yapı Kredi sms kredi başvurusu için öncelikle telefonunuzun mesaj yazma bölümünü açmanız gerekmektedir.   İlk olarak Bireysel yazıp bir adet boşluk bırakarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve bir boşluk daha bırakarak aylık net gelirinizi yazıp bu mesajı 4411’e göndermeniz gerekmektedir. Eğer SMS yolu ile bir konut kredisi almak istiyorsanız mesaj yazma bölümüne girip Konut yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve bir boşluk daha bırakarak aylık net gelirinizi 4411’e göndermeniz gerekmektedir. Eğer başvurunun kabul görürse kredinizi almak için bir Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası’nın vermiş olduğu bu ihtiyaç kredisinin bazı özellikleri vardır. Örneğin sms ile verilen bu kredinin vadesi 48 aya kadar olabilmektedir. Bir diğer özellik ise bankanın bireysel ihtiyaç kredisi verdiği müşteriye hayat sigortasını yaptırmasını şart koşmasıdır.

Halkbankası için SMS kredi başvurusu nasıl yapılır ile ilgili merak edilen tüm konuları, Halkbank SMS ile Kredi Başvurusu başlıklı yazımızda inceledik!

Yapı Kredi bankası SMS Kredi Başvurusu Durumunu Öğrenme

Yapı Kredi Bankasından SMS ile kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvuru durumunuzu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken birkaç işlem vardır. Bu birkaç işlem ile kredi durumunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Eğer Yapı Kredi sms kredi başvurusu yaptıysanız yani bireysel kredi başvurusunda bulunduysanız BİREYSEL yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 4407’ye kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu sayede kredi başvurunuzun durumunu anında öğrenebilirsiniz. Eğer SMS ile konut kredisine başvurduysanız bu sorgulama için KONUT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazıp 4407’ye kısa mesaj göndererek kredinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer taşıt kredisine başvurduysanız TAŞIT yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 4407’ye göndermeniz gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
BENZER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. ceren uzun dedi ki:

  Sms ile kredi başvurusu yapabiliyormuşuz ben sadece bankaya gidilip yapıldığını sanıyordum, bizim çocuklar öğretti bakalım şimdi başvurumu yapacağım.

 2. hilal yazar dedi ki:

  Sadece sms ile kredi başvurumuzu yaptık bakalım işlem çok kolay bir şekilde sonlandı inşallah kredide çıkar.

 3. ziya arslan dedi ki:

  Bankacılık işlemleri de oldukça gelişmiş, eskiden bir çok zorluk ile kredi başvurusu yapıyordum şimdi sadece sms ile kredi başvurusu yapabiliyoruz.

 4. ismail eker dedi ki:

  TC kimlik numarası gibi temel bilgiler ile hemen başvuru yapabiliyoruz, sadece temel mesaj kurallarını uygulamak gerekiyor.

 5. emre toprak dedi ki:

  Bakalım telefondan kredi başvurusu yaptık, inşallah olumlu sonuçlanır.

 6. deniz akgün dedi ki:

  Sms ile kredi başvurusu yapabilmekte çok güzel, sadece bir kaç mesaj ile başvurumuzu yapabiliyoruz.

BİR YORUM YAZIN