BIST 100 114.808 -0.85 | -985.03
BRENT PETROL 43,27 2.17 | 0.92
EURO 7.7482 0.15 | 0.01
EURO/USD 1.12981 0.13 | 0.0
GRAM ALTIN 397.104 -0.18 | -0.73
USD 6.8597 0.0 | 0.0
STERLIN 8.6611 0.15 | 0.01
BITCOIN/USD 9276,54
BITCOIN/TRY 63674,14

Zara Bayilik Şartları ve Fiyatları 2020

Zara bayilik, son bir kaç yıldır iş kurmak isteyen girişimcilerin radarında olan bir konu. Kurulduğu 1975’den bu yana, dünya genelinde binlerce mağazaya sahip, Türkiye’de ise 30'dan fazla satış noktası bulunan Zara, bayiliklerini franchise olarak vermekte olup, firmanın bayilik konusunda katı kurallara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Firma bayilik verilecek iller konusunda da oldukça hassas davranmaktadır. Şuan için ülkemizin büyük şehirlerine (İzmir, İstanbul, Antalya, Ankara, Konya, Bursa, Adana gibi) bayilik verildiği biliniyor. Yatırım yapacak girişimciler bu zorlu şartları bilmeleri gerekiyor. Dünya genelince 3.büyük marka olarak bilinene Zara'dan bayilik almak için gerekli şartları yazımızın devamında incelemeye aldık.

Zara Bayilik Şartları

  • Sektörde 4 yıllık bir geçmişe sahip olmanız
  • Açacağınız semt veya AVM'ye göre değişkenlik gösterecektir. Fakat minumum 400 bin TL’lik bir yatırım bedeli
  • Mağazanın yapmış olduğu satışlardan %3 oranında komisyon alınması
  • Reklam bedelinin toplam bedelin binde 3’ü tutarında ödemelerle yapılması
  • Bayiliğin şehrin en işlek ve gözde yerlerinde veya en büyük alışveriş merkezinde olması
  • Açılacak olan mağaza alanının 400 metrekare olması

Yukarıda ki şartları yerine getirebilecek ve bu işi kurmak için yeterli sermayeye sahip kişiler Zara bayisi olma şansı elde edebileceklerdir. Tabii nihai sonuç firmayla yapacağınız görüşmeler sonucunda netlik kazanacaktır. Diğer bir konu ise,  Zara’dan bayilik alabilmek için bu şartların yerine getirilmesi gerektiği gibi, şartlar yerine getirilse dahi bayilik verilemeyebilir. Çünkü şirket, korunma amacıyla çoğu şubesini kendi bünyesinde açmaktadır. Genellikle büyük şehirlerde faaliyet göstermekte olan Zara, açacağı yeni şubelerin veya vereceği bayiliklerin de satış potansiyeli yüksek yerler de olmasını istemektedir. Bu nedenle, İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Adana, İzmir gibi şehirlerde bayilik alma şansı daha yüksek olmaktadır.

Zara’dan Bayilik Almanın Almak

Zara’dan bayilik almanın her açıdan bir çok avantajı bulunmaktadır. Zara bayilik fiyatları ve şartları incelendiğinde çetrefilli ve maddi açıdan zorlayıcı gibi görünse de yerinde bir yatırım amaçlayanlar için gayet makul olmaktadır. Giyim sektörünün en iyilerinden olan Zara markası iyi bir kazanç elde etmeyi sağlayacağı gibi bayilik alanlara da saygınlık kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra saygın bir müşteri potansiyeli de mümkün olmaktadır. Kendi içinde sürekli yenilenen bir kurum olan Zara, teknik destek imkanı da sağlamaktadır. Şirket içi eğitim imkanı bulunmakta olup gerek görüldüğü takdirde personel yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Tedarik sürecinin de oldukça çabuk gerçekleşmesi bir diğer avantajdır. Yapılan yatırımın geri dönüşünü yüksek olması bayilik almayı düşünenler için Zara’nın iyi bir seçim olacağını göstermektedir. Bayiliğin, Zara markasına ait bir mağazanın bulunmadığı kalabalık ve aktif şehirlerde seçilmesi önem arz etmektedir. Zara’dan bayilik almak isteyenler işe internet üzerinden başvuru formu doldurarak başlayabilmektedir. Ayrıca, Zara bayiliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve özel sorulara da cevap bulabilmek için, Zara franchise danışmanlarıyla telefon ile görüşebilmek mümkündür. Başvurudan sonra, Zara bayilik fiyatları ve şartları yerine getirilmesi halinde marka yetkilileri ile yüz yüze toplantı gerçekleştirilmektedir.

Zara İletişim Bilgileri

ZA GİYİM İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi
MM Plaza: Nispetiye Mahallesi Aytar Caddesi Başlık Sokak, No:3, Kat :4, Levent - Beşiktaş / İstanbul

Ücretli Telefon Hattı: 444 59 52
Sabit Telefonlardan Ücretsiz Hattı: 0800 211 1002
Web Sitesi: www.zara.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Ziyaretçi Yorumları (14)

hikmet karaca

16 Mart 2018, 02:51

Fiyat olarak bakıldığında biraz yüksek, ancak reklam ve diğer alanlardan bakılınca uygun bir fiyata sahip, ben büyük bir yatırım olarak görüyorum, yapabilirsem yakında'da gerçekleştireceğim

Cevap Ver

mehmet çam

16 Mart 2018, 11:36

Babam eskiden beri kuyumculuk yaptığı için benimde ilgim hep olmuştu, bu ilgiyi zarayla gerçeğe çevirmeyi düşünüyorum ancak küçük bir iş değil iyi karar almam gerekiyor.

Cevap Ver

cemil aslan

13 Mart 2018, 09:48

Zara reklam ve diğer işler olarak çok kaliteli şeyler ortaya koyuyor ancak, herkes bu işi yapamıyor maalesef, biraz bilgi ve deneyim gerektiriyor.

Cevap Ver

ahmet akçay

13 Mart 2018, 05:33

Bizim bu bölgede bir adet zara var çok güzel işletiliyor, ancak baştada tahmin ettiğim gibi biraz yüklü bir miktar para ile bu işe girmek gerekiyor.

Cevap Ver

onur çil

10 Mart 2018, 10:25

Zara satışlardan ortalama %3 komisyon alıyor ki bu komisyon gerçekten böyle bir firmaya göre çok az.

Cevap Ver

ferhat çetin

10 Mart 2018, 10:24

Zara sürekli adından söz ettiren bir firma ancak alması da o denli zor bayiliğini alanların sayısı az ancak kazandıkları gelirler mükemmel.

Cevap Ver

caner genç

07 Mart 2018, 08:31

Uzun süredir ticaretle oğraşıyorum artık daha iyi yerlerle gelmek için kaliteli bir şeyler yapmak istiyorum, oda karşıma zara olarak çıktı şuan daha araştırma aşamasındayım.

Cevap Ver

didem ertem

07 Mart 2018, 10:48

Zara her önüne gelene bayilik vermiyor anladığım kadarıyla belli bir tecrübe ve güzel bir ücret istiyor ama reklamlarıda o doğrultuda çok fazla.

Cevap Ver

caner özsoy

04 Mart 2018, 06:29

Uzun süredir zara dan bayilik almak istiyordum yavaş yavaş taşlar yerine oturuyor, her şey hazır artık tek bayilik almak kaldı.

Cevap Ver

mehmet tufan

04 Mart 2018, 03:12

Şirketlerin bayilik şartlarını inceliyorum gördüğüm kadarıyla ticaret alanında kendini daha geliştirmiş insanlar zara bayliği alabiliyor.

Cevap Ver

ilker aksu

28 Şubat 2018, 08:04

Bende yapacağım yatırımı zara tarafından düşünüyorum, ilk başta bira fazla bir parayla giriş yapsakta bu paranın kısa bir sürede çıkacağına inanıyorum.

Cevap Ver

miray alkaya

28 Şubat 2018, 11:02

İyi yatırım yapan bir çok yatırımcı hep zaranın tarafında oluyor, ilk bakışta yüksek fiyatlı ve zorlu bir yatırım gibi görünsede çok kısa sürede çok kazandıran bir girişim.

Cevap Ver

furkan yağmur

25 Şubat 2018, 01:01

Zara istenen bedelleri biraz yüksek tutmuş ancak, zaten fiyattanda belli olduğu gibi zara bu işte profesyonel olan kişileri arıyor, şimdi değil ama belki ileride bende bir zara bayiliği alabilirim.

Cevap Ver

mustafa dursun

25 Şubat 2018, 10:59

Zara dan bayilik almak için biraz fazla paraya ihtiyacımız var ancak zara çok hızlı bir şekilde gelişmekte olan bir girişim zaten dünya genelinde 2 binden fazla mağazası bulunmakta.

Cevap Ver

Yorum Bırakın

[ Yoruma cevap yazmaktan vazgeç ]
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar (*) ile işaretlendi!