Banka ve Krediler

Zara Bayilik Fiyatları ve Şartları 2018

Zara Bayilik Fiyatları ve Şartları 2018

Kurulduğu 1975’den bu yana, dünya genelinde 2 bin 169, Türkiye’de 8 mağazası bulunan Zara, bayiliklerini franchise olarak vermekte olup yatırımcılardan zoru şartlar talep etmektedir. Bir çok yatırımcı bayilik için dünyanın ve Türkiye’nin en çok bilinen giyim markaları arasında bulunan Zara’yı tercih etmektedir.

Zara 2018 Yılı Bayilik Bilgileri

Zara bayilik fiyatları ve şartları aşağıdaki gibidir:

 • Sektörde 4 yıllık bir geçmişe sahip olmak.
 • 400 bin TL’lik bir yatırım bedeli ödemek.
 • Satışlardan %3 oranında komisyon alınması.
 • Reklam bedelinin toplam bedelin binde 3’ü tutarında ödemelerle yapılması.
 • Bayiliğin şehrin en işlek ve gözde yerlerinde veya en büyük alışveriş merkezinde olması.
 • Satış alanının 400 metrekare olması.

Zara’dan bayilik alabilmek için bu şartların yerine getirilmesi gerektiği gibi, şartlar yerine getirilse dahi bayilik verilemeyebilir. Çünkü şirket, korunma amacıyla çoğu şubesini kendi bünyesinde açmaktadır. Genellikle büyük şehirlerde faaliyet göstermekte olan Zara, açacağı yeni şubelerin veya vereceği bayiliklerin de satış potansiyeli yüksek yerler de olmasını istemektedir. Bu nedenle, İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Adana, İzmir gibi şehirlerde bayilik alma şansı daha yüksek olmaktadır.

Zara’dan Bayilik Almanın Avantajları

Zara’dan bayilik almanın her açıdan bir çok avantajı bulunmaktadır. Zara bayilik fiyatları ve şartları incelendiğinde çetrefilli ve maddi açıdan zorlayıcı gibi görünse de yerinde bir yatırım amaçlayanlar için gayet makul olmaktadır. Giyim sektörünün en iyilerinden olan Zara markası iyi bir kazanç elde etmeyi sağlayacağı gibi bayilik alanlara da saygınlık kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra saygın bir müşteri potansiyeli de mümkün olmaktadır. Kendi içinde sürekli yenilenen bir kurum olan Zara, teknik destek imkanı da sağlamaktadır. Şirket içi eğitim imkanı bulunmakta olup gerek görüldüğü takdirde personel yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Tedarik sürecinin de oldukça çabuk gerçekleşmesi bir diğer avantajdır. Yapılan yatırımın geri dönüşünü yüksek olması bayilik almayı düşünenler için Zara’nın iyi bir seçim olacağını göstermektedir. Bayiliğin, Zara markasına ait bir mağazanın bulunmadığı kalabalık ve aktif şehirlerde seçilmesi önem arz etmektedir. Zara’dan bayilik almak isteyenler işe internet üzerinden başvuru formu doldurarak başlayabilmektedir. Ayrıca, Zara bayiliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve özel sorulara da cevap bulabilmek için, Zara franchise danışmanlarıyla telefon ile görüşebilmek mümkündür. Başvurudan sonra, Zara bayilik fiyatları ve şartları yerine getirilmesi halinde marka yetkilileri ile yüz yüze toplantı gerçekleştirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. mustafa dursun dedi ki:

  Zara dan bayilik almak için biraz fazla paraya ihtiyacımız var ancak zara çok hızlı bir şekilde gelişmekte olan bir girişim zaten dünya genelinde 2 binden fazla mağazası bulunmakta.

 2. furkan yağmur dedi ki:

  Zara istenen bedelleri biraz yüksek tutmuş ancak, zaten fiyattanda belli olduğu gibi zara bu işte profesyonel olan kişileri arıyor, şimdi değil ama belki ileride bende bir zara bayiliği alabilirim.

 3. miray alkaya dedi ki:

  İyi yatırım yapan bir çok yatırımcı hep zaranın tarafında oluyor, ilk bakışta yüksek fiyatlı ve zorlu bir yatırım gibi görünsede çok kısa sürede çok kazandıran bir girişim.

 4. ilker aksu dedi ki:

  Bende yapacağım yatırımı zara tarafından düşünüyorum, ilk başta bira fazla bir parayla giriş yapsakta bu paranın kısa bir sürede çıkacağına inanıyorum.

 5. mehmet tufan dedi ki:

  Şirketlerin bayilik şartlarını inceliyorum gördüğüm kadarıyla ticaret alanında kendini daha geliştirmiş insanlar zara bayliği alabiliyor.

 6. caner özsoy dedi ki:

  Uzun süredir zara dan bayilik almak istiyordum yavaş yavaş taşlar yerine oturuyor, her şey hazır artık tek bayilik almak kaldı.

 7. didem ertem dedi ki:

  Zara her önüne gelene bayilik vermiyor anladığım kadarıyla belli bir tecrübe ve güzel bir ücret istiyor ama reklamlarıda o doğrultuda çok fazla.

 8. caner genç dedi ki:

  Uzun süredir ticaretle oğraşıyorum artık daha iyi yerlerle gelmek için kaliteli bir şeyler yapmak istiyorum, oda karşıma zara olarak çıktı şuan daha araştırma aşamasındayım.

 9. ferhat çetin dedi ki:

  Zara sürekli adından söz ettiren bir firma ancak alması da o denli zor bayiliğini alanların sayısı az ancak kazandıkları gelirler mükemmel.

 10. onur çil dedi ki:

  Zara satışlardan ortalama %3 komisyon alıyor ki bu komisyon gerçekten böyle bir firmaya göre çok az.

 11. ahmet akçay dedi ki:

  Bizim bu bölgede bir adet zara var çok güzel işletiliyor, ancak baştada tahmin ettiğim gibi biraz yüklü bir miktar para ile bu işe girmek gerekiyor.

 12. cemil aslan dedi ki:

  Zara reklam ve diğer işler olarak çok kaliteli şeyler ortaya koyuyor ancak, herkes bu işi yapamıyor maalesef, biraz bilgi ve deneyim gerektiriyor.

 13. mehmet çam dedi ki:

  Babam eskiden beri kuyumculuk yaptığı için benimde ilgim hep olmuştu, bu ilgiyi zarayla gerçeğe çevirmeyi düşünüyorum ancak küçük bir iş değil iyi karar almam gerekiyor.

 14. hikmet karaca dedi ki:

  Fiyat olarak bakıldığında biraz yüksek, ancak reklam ve diğer alanlardan bakılınca uygun bir fiyata sahip, ben büyük bir yatırım olarak görüyorum, yapabilirsem yakında’da gerçekleştireceğim

BİR YORUM YAZ